"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Більше груву! Камни Не Пьют – Камни Вопиют.

Останнім часом на теренах України з’являється все більше гуртів, які грають грув метал. Серед них Jinjer, які легко збирають повні зали закордоном, або [SALE] only. Сьогодні ми будемо розглядати, гурт який відрізняється від рядових «грувметалістів», це гурт «Камни Не Пьют». А якщо точніше ЕР під назвою «Камни Вопиют». Вйо!

Давайте уважно роздивимось «Камни Не Пьют», що ж в них такого незвичайного? А те, що «Камни Не Пьют», це зовсім не вони, а він! Одна людина, яка робить всю творчу роботу – гітара, бас, барабани, навіть вокал, так званий «ван мен бенд». Звуть цю творчу особу Олексій Арсенюк. Звісно, маючи змогу поговорити з талантом, ми її не впустили. Тож зара, буде коротеньке інтерв’ю.

- Привіт Олексію! Вітаємо тебе від родини Крок у Рок! Чому саме “Камни Не Пьют”? Така незвична назва викликана якимось зловживанням чи навпаки? :)

-Назва не має нічого спільного з алкоголем. Якщо філософствувати – всі ми частенько чогось не робимо, особливо, якщо це не приносить нам якоїсь винагороди. У кожного бувають моменти, коли він думає “нащо мені воно треба – хай це зробить отой хлопець чи дівчина”. Насправді ж, ніхто не повинен за нас нічого робити. “Каміння”, в моєму випадку, то є алегорія і кожний в першу чергу, подумає про щось своє. А якщо не філософствувати – просто прилетіла назва в голову, правда спочатку хотів обрати назву “камни вопиют”, але вона якась занадто Біблійська. Хоча, завжди легше щось придумати, а потім підібрати під це пояснення.

-Як ти сам встигаєш робити все за цілий гурт?

-Встигаю, коли є натхнення. У нас завжди вмикається якесь прискорення, коли нам допомагає муза. Багато частинок були і є написані дуже давно, багато пишуться зараз, головне уловити момент, коли їх об’єднати в єдину пісню. Наприклад пісня “Камни Вопиют” спочатку була трьома різними задумками, але якось ввечері замаячило і я об’єднав в один трек. Інша мова саме про запис, тут все трохи складніше… Ну, всім відома істина – головне почати. Чим більше ми робимо, тим більше у нас відкривається можливостей. Якось так воно виходить. Закони Всесвіту чи що…

-Як ти плануєш в майбутньому показувати свою музику слухачу? Чи будуть лайф концерти?

– Про концерти я думав хіба у снах Раніше дуже хотілось швидше зібрати людей і грати, та з часом я передивився пріоритети. Наразі, у мене є певний орієнтир та напрацювання, і мені вистачає того що є. Я вважаю, що потрібні люди, з потрібною енергетикою, самі з’являться з часом. Головне не обрізати крила своєму птаху для того щоб посадити його в чужу клітку. Особливо якщо він вже летить, навіть якщо і доволі незграбно…

-Цілком згодний. Завжди важливо летіти до мети. Дякую за увагу : )

Повернемось до ЕР. Як справжній «металхед», хоч й трошки лисий, я дуже люблю грув, тому слухав ЕР «Камни Вопиют», із натхненням, але як справжня сволота – не зміг уникнути зауважень у бік виконавця : ) Тож…

ПЛЮСИ

Не можу не звернути увагу на те, що автор робив все сам, за що йому великий «респект». Текстове навантаження дуже важлива частина, яку музикант не упустив. Цікаві й різноманітні теми, особливо запам’ятовуються слова «Пусть ктото сделает все за нас! Никто не сделает все за нас». Саме ця фраза натякає, що лише ти сам маєш діяти, щоб досягнути чогось кращого й гідного. Дуже незвичайні вокальні партії. Місцями здається, що вони стислі, але після другого прослуховування розумієш, що вони унікальні й розгорнуті. Барабанні ходи гарно підкреслюють ритміку пісень. Гітари потужні й сипучі, як й потрібно в справжньому металі. Виконавець значно виріс, у порівнянні з попередніми треками. Якщо ви любите грув – ви дасте гарну оцінку музиці «Камни Не Пьют».

МІНУСИ

Складно бути професіоналом у всіх сферах водночас, тому звісно не без мінусів. Для мене були лише 2 великих мінуси: кавер та російська. Звісно російська, це на вподобання й авторський розсуд – дуже суперечливий мінус, а от кавери…Ну ніколи не повернеться язик назвати кавер творчістю. ..Так, навіть якщо іншою мовою… Так, навіть якщо зіграний інакше… Так, навіть якщо зіграний талановитіше… Нема творчості в каверах, й це підтверджує купа бездарних гуртів по всій Україні, які зібралися, за 1 місяць вивчали 10 пісень «Тсоя» й рубають лавешку по містах й кабаках. Повернемось до «Камни Вопиют». Хотілося б ще звернути увагу Олексія на такі речі як барабани, дуже чутно що вони не живі. Я б радив пошукати цікавіші програми для написання барабанів. Як вокаліст, зроблю останнє зауваження : ) Тренуй легені, чутно що місцями тобі бракує повітря й текст важко розчути.

Ось й все на сьогодні! З вами був Станіслав Потапенко та «Камни Не Пьют». Слухайте гарне й Українське ;)

  • Tweet