"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Думки про Євробачення

В цій статті Ви зможете почитати думки вокалістів українських рок-гуртів про Євробачення, перемогу учасниці від України Джамали і про те, чи бажали б вони взяти участь колись у цьому шоу.

b9e83c6935992a47eec5d6b10e_899c0760

 

Андрій Герасименко, “Morphine Suffering”


Звісно, я дуже зрадів перемозі нашої чудової Джамали! Ця подія зараз так необхідна нашій країні і нашому народу. Я вважаю, що наших музикантів, спортсменів і взагалі всіх, хто представляє нашу країну на світовій арені потрібно підтримувати та вболівати за них! Звичайно, нам би дуже хотілося взяти участь у Євробаченні, можливо колись так і буде :)

Олексій Казанцев, “Брем Стокер”, “Татухі”

Євробачення допобачення. За Україну радію, але хай змагаються спортсмени. Сама Джамала з ії джембельме не є представницею України і пісня ії зовсім з іншого культурного простору. Але то нормально, коли грузин в Одесі, а залізницю теребонькає поляк. У жодному разі не матиму нічого спільного з даним попсогонством. І рішення робити Євродвіж в Украіні – це посміховисько, стидоба і смайл з рогами. Тут бляха пацанів кладуть за олігархів, ху*ня на сході. А ми будем в голі сраки чипляти пір’я?

Юліан Мицак, “Viter”

Перш за все від щирого серця вітаю Джамалу й усіх українців з перемогою! Я затамувавши подих слідкував за її виступами і кожного разу відчував мурашки по шкірі від пісні та сценічної постановки. Зараз чимало спекуляцій на тему результатів, особливо з боку тих, хто програв, мовляв не чесно, що жюрі виставляло оцінки і т.п. Але тим не менш, розумом і серцем кожен розуміє, що це була єдина пісня, яка не була штучною, пластиковою. Вона дійсно була варта того, щоб її почув увесь світ, адже через неї промовляли цілі покоління. Це і є приклад, коли попсове шоу може стати чимось більшим, і я гордий, що на вищу сходинку це дійство поставила співачка саме з України (хоч таке вже було в історії конкурсу). Щодо бажання виступити на Євробаченні – про це мріє багато музикантів, і я не виняток :)

Тарас Квітик, “Сни Дріади”

До Євробачення ставлюся неоднозначно: з одного боку, це конкурс, на якому як Україна, так і інші європейські країни мають змогу продемонструвати всьому світові, що існує хороша поп-музика, тобто якісна, зі змістом, з хорошим музичним наповненням, і навіть з певними концептуальними нотками. З іншого боку, помітно, що конкурс перетворюється в змагання, на якому представлені більшою мірою шоу-програми, аніж вокальні якості учасників. Насправді, час від часу певні виконавці дуже навіть солідно виглядають для любителів рок-музики. Як приклад, скандинавські країни полюбляють представляти рок-проекти, що виглядають дуже навіть в тему.
Хотілося б, щоб був такий конкурс і в жанрі рок-музики, бо як не крути, а Євробачення більше в жанрі поп, але моя думка теж має право на існування і розвиток.
Перемога Джамали – це круто! Я не шанувальник її творчості, але її успіх – це успіх всієї України! Тому хотів би побажати їй наснаги і ще більших творчих злетів (хоча, куди вже більше : ) )
Можливо, колись і ми візьмемо участь.. Але, мабуть, коли будемо старі й гратимемо попсу))) У чому я дуже сумніваюсь :)

Олексій Дивачевський, “Farinhate”

На мою думку, це шоу розраховано на різні категорії людей. Хтось дивиться, бо йому подобається такий формат музики, а дехто з патріотичних міркувань, тим самим вболіваючи за свою країну. Я не завжди розумів, за якими критеріями обирають переможця (особливо здивувала перемога Кончіти), тому я відношу себе до другої категорії глядачів.
Що стосується Джамали, я щиро радію її перемозі, адже вона потужно представила нашу країну на цьому пісенному шоу, і взагалі вона мені імпонує як людина, адже ця виконавиця має більші яйця, ніж деякі наші «публічні люди».
Взагалі будь-яка перемога нашої країни на європейських або світових форумах показує, що нас можуть порівнювати із Гондурасом лише через людей, які є справжнім гівном і для яких основним пріоритетом є лише слава та величенька сума.
Сьогодні ми можемо пишатися перемогами українців, і не важливо, яка це галузь: спорт, мистецтво, музика, наука. Головне, що вони неодноразово підтверджують своїми досягненнями волю, любов, відданість країні. А це під силу лише вільним та незалежним людям!!!

Наталя Чабан, “Хочу Ще!”


Отже, моє ставлення до Євробачення. Це міжнародний конкурс на дуже високому рівні, де хотілось би взяти участь мабуть чи не кожному артисту. Безумовно, це хороший досвід та величезна сходинка в кар’єрі співаків, тому й потрапляють туди дуже сильні виконавці. Там показують не тільки сильний голос та хорошу пісню, а й шоу. За Джамалу та Україну дуже рада, була впевнена в її перемозі. Часто говорять, що це політичне шоу, не можу заперечити, доля правди в цьому є, це видно з голосувань усіх країн. Та в даному випадку переможна пісня Джамали показує не тільки історію народу, а й неперевершене виконання, техніку та унікальний голос.

Сергій Чегеварченко, “Dash”


По-перше, хочу привітати Джамалу із заслуженою перемогою, а точніше, визнанням її таланту та, що найголовніше, усвідомленням Європою нагальної критичної ситуації з Кримом! У свою чергу цей результат стає викликом для всіх нас у площині засвідчення тези “Україна – Європейська держава” і, насамперед, у культурному плані. Щодо самого конкурсу Євробачення, то складно заперечити, що це дійсно дуже масштабне й видовищне шоу, хоч і політизоване. Останнє ж, на мою думку, гірше за попсову складову.

Мяч Дредбол, “ВорсТ”


Як на мене, Євробачення – це відверта маячня серед мільйонів нічим не виразних поп-співаків. Дуже рідко там можна побачити щось справді колоритне і нестандартне, як от Лорді, або Кончіта Вюрст(це просто ппц). От тільки одні взяли якісним хард-н-хеві, а це вкотре довело, що народ задовбався слухати попсові мотивчики, й рокешник усе розрулив. А те опудало Вюрст – то все довбана толерастія. Якби не виграло те співаюче, то почали б звинувачувати організаторів в упередженому ставленні й гендерній нерівності. Я б уже давно закрив цей конкурс.
А щодо Джамали, то я хоч не дивився конкурс, але відверто вболівав, бо це одна з небагатьох співачок, яке не карбує себе під заяложений ПОП-формат. Тим паче, з правдиво-історичною піснею, яка в результаті достукалаася до свідомості журі й глядачів. Джамала – молодчинка. От тільки ми не враховуємо того, що дуже багато країн відмовляються брати в Євробаченні участь, бо це дорого, нерентабельно і втрачає актуальність, а потім знову погоджуються. Тепер наші можновладці й керівники країни наживуться на цьому без будь-яких прикриттів, попіднімають ціни перед напливом туристів, добудують свої замки і скажуть, що це все витрати на організацію концертів. А ціни назад не падають, ніколи! Єдиним плюсом може бути те, що це може прискорити припинення війни в Україні, бо не всі держави захочуть відпускати своїх громадян, ризикуючи їхнім життям. Хоча я, як і кожен українець, хочу, щоб вона припинилася значно швидше, і не через співочий конкурс, а з нашою перемогою.

Сергій Мартинюк, “Фіолет”

Я спокійно ставлюся до Євробачення, без крайніх емоцій. У випадку з Джамалою – це суттєвий плюс до зовнішнього іміджу України в світі. І якби мені випала брати участь у подібному, я б це розглядав виключно з позицій популяризації власної музики.

Автор:Роман Мельник

  • Tweet