"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Троє на Дивані. Від мрії до життя.

Нещодавно гучно заявив про себе молодий гурт з Дніпропетровську. Хлопці грають в експериментальному напрямку: в їх музиці можна знайти брейкдауни, цікаві соло, качьові рифи й навіть трохи дабстепу. Вокал тут представлений як чоловічий, так й жіночий. Ніхто б не міг подумати , що така тендітна й мила дівчина вміє так вправно використовувати екстремальний вокал.

МИ ВИДАЛИ ПЕРШИЙ НОМЕР!

Нарешті спільними зусиллями ми видали дійсно якісний український рок-журнал.

Гучна новинка в готично дезовому думі! Mortalium

Музика харківського гурту Mortalium стала більш яскравою, зухвалою та набула щільнішого звучання у новому альбомі “Obligate Loneliness”, назва якого пов’язана з основною тематикою більшості пісень – самотністю... ЧИТАТИ ДАЛІ

«Бандерштат» – один із найбільших фестивалів України, що пропагує здоровий патріотизм і спосіб життя. Дійство триватиме з 31 липня до 2 серпня у Луцьку в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.
c_pZH0qQEnM

Informal Bukovina це щось більше, чим просто фестиваль! Інтерв’ю з організаторами.

Фестивальному руху України ніколи не дадуть згаснути небайдужі до музики та активного способу життя люди. Саме такі ентузіасти, повні бажання підняти рівень розвитку фестивальної та музичної культури, заклали міцну основу для створення потужного open eir’у у Чернівцях під назвою Informal Bukovina Rock Area. Відбулося це, звісно, ще у 2014-му році. А 2015-ий рік у історії щорічного заходу відзначився проведенням ще більш масштабнішого дійства, на яке зійшлося та з’їхалося чимало відпочиваючих! Хоча, як деякі кажуть, від такого відпочинку ще треба відходити як мінімум пару днів :) В більшій мірі це стосується найактивніших людей, котрі розважаються на всю, слемляться і мошаться. Та шалений викид енергії, незабутні враження в поєднанні з якісними виступами колективів, музикою на відкритому повітрі завжди корисно впливають на емоційний та фізичний стани, від чого ми навіть стаємо добрішими! А для музикантів – чудова нагода показати себе, свою творчість, отримати більше досвіду і також розважитися.

c_pZH0qQEnM

Цьогоріч фестиваль проходив у парку Юрія Федьковича, а лайн-ап включав у себе такі гурти: Latur (alternative metal, м. Львів), MegamasS (hardcore/sportrock, м. Київ), THE CURSED (death\groove metal, Кишинів), INFINITE TALES (melodic death metal, м. Київ), SICKS[EE]D (nu metal, м. Чернівці), PIROMANIA (melodic metal м. Чернівці), THE PART OF FRIEND (thrash metal, м. Чернівці), FIGHT FOR FUTURE (alternative metal, м. Радивилів), Квіти Канзасу (alternative rock, м. Запоріжжя), Shadow of Karma (metalcore, м. Чернівці), Affecting Dissent (melodic metalcore, м. Тернопіль), RUPOR (hard core/nu metal, м. Чернівці), RAINCORE (melodic metalcore, Молдова), JackRebel (heavy metal, rock ‘n’ roll, м. Київ).

syafrPQACLU

Нам випала можливість поспілкуватися із організатором Анатолієм, котрий ласкаво погодився поділитися з нами історією, особливостями створення та проведення фестивалю, планами та іншими цікавостями! Що з цього вийшло – читайте нижче.

 


 

Крок у ROCK: Повернімося у минулі роки, що передували проведенню першого фестивалю. Розкажіть, чому виникла і як на початку відбувалася реалізація ідеї розпочати фестиваль в Чернівцях?

Informal Bukovina: Спершу ми займались організацією концертів, сейшинів в своєму місті суто на власному ентузіазмі. Нам допомагали такі ж як і ми музиканти, учасники груп, і робилося все заради ідеї важкої музики, її відродження в Чернівцях тай взагалі для руху і задоволення.

Так, як вечірок такого плану не було в принципі, сформувався такий собі вакуум і застій андеграундної сцени, якщо не рахувати всяких пабів та щотижневих виступів в пивнушках, які до андеграунду не мають ніякого відношення.

І одного разу ми сиділи в своїй репетиційній базі, обговорюючи рок-метал рух в Чернівцях, і зрозуміли, що хочемо створити та втілити свої ідеї в дещо більше, і так зародилась IBRA!

Крок у ROCK: А чи є ідеологія у фестивалю або якесь конкретне гасло, яке підтримує фестиваль?

Informal Bukovina: Гасла як такого немає, ми керуємося тим, що кожна креативна творча особистіть, яка має на меті щось робити і творити, може запросто долучитись до організації і допомогти зробити наш фест кращим.

Ми виступаємо за популяризацію та розвиток року як культури в цілому, прагнемо робити свій внесок в суспільно-культурне життя нашого міста, а також в розвиток  важкої музики в Україні.

Хочеться піднімати нашу вітчизняну музику на новий рівень і популяризувати її та самим вдосконалюватись.

Крок у ROCK: Що ви як організатори вважаєте для себе головною задачею?

Informal Bukovina: Організовуючи IBRA ми, як музиканти, так само виступаючи на різних концертах в складі групи «Crystal of Carpat», хочемо зробити так, щоб всі мінуси  та недоліки, які ми бачили  були відсутні.

Здебільшого це проявляється в різних дрібницях, але це дуже важливо. Насамперед, ми стараємось  створити такі умови та атмосферу, щоб групи, які приїжджають до нас виступити відчували, що на них не байдуже і що вони можуть звертатись з будь-якими питаннями і їм обов’язково допоможуть.

Елементарні речі: зустріти групу, щоб вони не блукали по місту, привезти на територію по можливості, організувати нічліг, якщо є потреба, а також можемо знайти людину, щоб показати місто чи просто пригостити пивом.
Ну, і також головне, щоб групи могли нормально виступити ми стараємось комфортно та професійно виставити звук та інструменти на сцені, покласти потужні монітори, щоб всі все чули.

І тут теж елементарні речі: коврик під барабани, стільчик який не опускається і не хитається, простір для музикантів, стейджмени, які допомагають зібратись, розкластись чи підключитись, ну і звичайно під час всього виступу слідкувати за звуком, щоб все було якісно і, якщо є якась проблема, швидко її усунути.

Також, основним являється те, щоб люди, які прийшли були задоволенні і скрізь панувала справжня неформальна атмосфера.

MKQk87EtNrEКрок у ROCK: Чи відбувся Informal Bukovina Rock Area 2015 так, як ви того хотіли? Можливо щось не було залучено із запланованого?

Informal Bukovina: Скажемо так, ми були приємно здивовані і результат перевищив наші дещо песимістичні сподівання. Всі виклались по максимуму і все пройшло дуже добре, навіть дощ, який йшов ввесь перший день не міг змити ні з нас, ні з музикантів та відвідувачів драйвової фестивальної атмосфери. Всі чудово проводили час і відривались, і ми цим дуже задоволені.

Крок у ROCK: Чи є цікаві чи кумедні моменти, що сталися до чи під час фестивалю?

Informal Bukovina: Ми, як організатори, протягом всього фесту були зайняті. В нас, поки що, маленький штат персоналу так, що було вдосталь роботи і на жаль  насолодитись концертом  мали змогу лише на тих командах, які закривали перший і другий день.

Я впевнений, що цікавих і кумедних моментів було  вдосталь і з того, що я зміг побачити мене порадував скажений краулінг під час виступу Кишинівських хлопців із The Cursed, коли абсолютно всі учасники ледве не разом пустились в натовп і приємно здивувало, коли наш знайомий Ігор Звичайний  заспівав з ними абсолютно спонтанно і неочікувано. Він просто сказав вокалісту, що знає пісню і той запросив його на сцену.

 Ну і MegaMasS порадували сильно, потужним і драйвовим виступом. Русс попрацював з публікою на найвищому рівні навіть спустився вниз і вчив, як робити лодку, сам прокатнувся на ній співаючи, впав і все одно не переставав співати. Дімон  неочікувано викликав мене на сцену і я мав змогу круто відірватись, і взагалі хлопці сильні музиканти і приємні люди.

 Хочемо подякувати всім групам, які виступали. Нікому не довелося скучати адже всі дуже відкриті, чесні і енергійні люди, з якими легко спілкуватися та які вміють тусити тому і було весело не було пафосних, зверхніх та егоїстичних персон з зірковою хворобою в останній стадії. Дякуємо всім!

ipDpKNTvhvY

Крок у ROCK: Розкажіть, будь ласка, як формувався лайн-ап, які стилі були відібрано? Що можете сказати про виступи музикантів загалом? Особисто Ви задоволені тим, що відбувалося на сцені?

Informal Bukovina: Лайн-ап формувався дещо спонтанно, по стилях він трохи  сходився з минулим роком це «Hard Rock»  і  «Heavy Meta»l в зав’язці з більш прогресивними стилями  «Alternative» ну і не обійшлось без приставки «CoreCore».

 В майбутньому ми плануємо поділити дні більш по стилях.

Про виступи музикантів можу сказати, що всі справились зі своєю задачею і зробили це по-різному що радує, адже в усіх різний підхід до презентації своєї творчості.

Це суб’єктивне питання: щось може подобатись менше, щось більше, але кожна команда знайшла і підірвала свою аудиторію.

 

Крок у ROCK: Що очікувати від Informal Bukovina Rock Area в майбутньому? Можливо, ви ще не відпочили від нещодавнього дійства, але чи є вже приблизна дата наступного фестивалю?

Informal Bukovina: Навпаки ми вже відпочили і плануємо наступний IBRA.

Приблизно він відбудеться в червні наступного року ми міняємо місце дислокації і це буде місцевий «музей під відкритим небом» буде більше часу більше території і якісніше в цілому.

Хочемо розвиватись і піднімати свій рівень отож будемо запускати потужнішу рекламну компанію а також шукати партнерів, поміняємо стилістичну  структуру  один день буде  з більш легкою музикою другий з тяжкішою.

Ну і постараємось здивувати гуртами та організацією.

Крок у ROCK: В загальному ваша організаторська діяльність спрямована лише на фестиваль чи також є плани щодо проведення концертів?

Informal Bukovina: Ми вже запланували концерт осінню і організація клубних сейшинів  це те з чого ми починали і те що потрібно робити і надалі адже це не робить ніхто крім нас, але виникла серйозна проблема з приміщеннями ті що були або закрились або переформатувались під інший напрям чи банально помінялись власники, директори і їм це вже не актуально а тим кому ні то гасають по цінам що недає змоги щось організовувати.

Але ми на даний момент працюємо над цією проблемою і обов’язково щось знайдем.

 

Крок у ROCK: Що все-таки музичні фестивалі дають людям, на Вашу думку? Напевно, Ви ж теж не байдужі чомусь до цих дійств :)

Informal Bukovina: В кожного різні мотиви прийти на фестиваль: хтось хоче просто послухати та оцінити музику, для когось це можливість побачити старих знайомих, для багатьох це хороша тусовка і відпочинок. Хтось хоче послемитись, зірвати горло покрутити вертольоти чи упитись пивом, а здебільшого це все разом.

Як би не було, всіх цих людей пов’язує те, що вони приходять, щоб відірватись від буденної рутини та змогти бути самим собою без масок.

Це хороша можливість отримати потужніший енергетично-емоційний заряд, який буде тебе живити ще довгий час. Це шанс позбавитись негативних емоцій, получити задоволення, розрядитися і виплеснути весь негатив та агресію і отримати хороший настрій.

KiAGMrVRLNg

Крок у ROCK: Побажання для читачів “Крок у Rock”.

Informal Bukovina: Саме головне – підтримуйте вітчизняні місцеві команди, популяризуйте всій внутрішній продукт, адже без вашої підтримки немає перспективи розвитку метал-рок сцени в Україні.

 Все дуже елементарно: хочете хороших концертів – просто ходіть на них, купуйте квитки, давайте змогу розвиватись. Можливо з маленького концерту у вашому місті, завдяки вашій підтримці виросте міжнародний фест.

Купуйте диски та мерч вітчизняних команд під час їх виступів, не стійте ліниво і байдуже в кінці залу, покажіть свою підтримку, що ви з ними і тоді в груп буде більший стимул та бажання грати краще, емоційніше, рости та вдосконалюватись.

Ви повинні гордитися нашими групами і ті, в свою чергу, мають працювати над собою та гідно представляти свою музику.

Цінуйте своє, шануйте українське. В нас безліч чудових команд, крокуйте з ними поруч і ні ви, ні вони ніколи не впадуть.

На питання відповідав: Анатолій, організатор фестивалю Informal Bukovina Rock Area

Інтерв’ю підготувала: Наталі Деметер

Фото: Сергій Сухолотюк, Концертний Пайок

usxa-pUa5Xs7OUCT_3ySl8 RMKj3kCRGHMN3yaAeZOKAo