"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Крізь ейфорію до зірок…

QElLpbzGdfI

Ідеш. Навкруги світло. Навкруги темрява. Навкруги космос. Навкруги Ти. Багато Тебе. Сотні маленьких і великих Тебе. Ти чуєш, як слова розбиваються об твоє обличчя. Ти бачиш, як пульсує вена на твоїй шиї. Ти відчуваєш світ. Ти чуєш, як вони гукають Тебе. Як вони просять. Давай. Просять. Давай. Просять. Зроби це. Просять. Зроби. Просять. Спали цей світ. Просять. Дотла. На кінчиках пальців іскриться вогонь. Він розгорається. Він розгорається. Пальці горять. Пальці горять. Горять. Спали цей світ. Світ обертається навкруги Тебе. Ти – Сонце, а всі навколо  – Планети і Зірки, які обертаються навколо Тебе. Ти Сонце. Ти грієш їх. Ти зігріваєш Меркурій. Ти зігріваєш Венеру. Ти зігріваєш Землю і Місяць. Ти зігріваєш Марс. Ти зігріваєш Юпітер. Ти зігріваєш Сатурн. Ти зігріваєш Уран. Ти зігріваєш Нептун. Ти зігріваєш Плутон. Ти зігріваєш Зірки. Ти Сонце. Ти Марс. Ти римський Бог Війни. Кров в твої венах. Кров в твоїх венах…

Знайомі відчуття? Тоді цілком можливо, Ви любитель психоделічного року. Тому вже традиційно не буде йти в алфавітному або хронологічному порядку і сьогодні згадаємо саме про цей жанр.

Psychedelic Rock – музичний жанр, який виник в середині 60-х майже одночасно в Західній Європі та Каліфорнії. Тісно пов’язаний з поняттями «психоделії», «психоделіків» (галюциногенних речовин та препаратів), а також із субкультурою хіпі та східною індійською філософією, яка мала значний вплив на жанр.

Власне батьками жанру сміливо можна назвати гурт The Beatles, гітарист якого захоплювався індійською культурою та древніми індійськими вченнями. Згодом не лише Джордж Харрісон, а й весь гурт захопився індійською трансцендентальною музикою і вони почали експериментувати із власною творчістю, а через деякий час з’явилося досить таки багато подібних гуртів.

З самого початку Psychedelic Rock не був пов’язаний зі вживанням психотропних речовин – музиканти, які працювали в цьому жанрі, хотіли передати трансцендентальний стан з допомогою музичних образів, але ніяк не рекламувати ЛСД. Та журналісти «спотворили» суть психоделії і надалі багато бендів були звинувачені у пропаганді наркотиків, хоч музиканти неодноразово заперечували це.

Характерною особливістю Psychedelic Rock стали тривалі сольні партії основних інструментів, різноманітні акустичні ефекти, нестандартні гармонії, які викликають у слухача стан ірраціональної чи навіть паралельної реальності. До того ж існують підтипи психоделічного року.

Acid rock – жанр, який фактично можна назвати синонімічним психоделічному року, але основною його особливістю є те, що музика цього стилю створюється безпосередньо під впливом «кислоти», тобто ЛСД.

Краут-рок – особливий напрямок психоделічної музики, який виник в Німеччині.

Neo-psychedelia або ж Neo-psychedelic – жанр, який виник у пост-психоделічну еру та досягнув вершини своєї популярності приблизно у двохтисячному році.

Російська психоделія – ще один підтип Psychedelic Rock, особливістю якого є те, що він більш похмурий, оскільки формувався під впливом таких жанрів, як Gothic Rock, Post-punk, Jazz Rock та Art Rock.

Та українські гурти не пасуть задніх у виконанні психоделічного року.

Так київський гурт Stoned Jesus радує любителів цього жанру ось уже шість років. Здебільшого хлопці грають про кохання, хоча на початку звертались навіть до теми окультизму. Музика помірна, повільна, має досить багато психоделічних елементів.

Ще одним представником є львівський гурт Somali Yacht Club, який сформувався влітку 2010, коли гітарист Ігор, вирішив зібрати новий бенд для втілення музичних задумів. Отож, протягом п’яти років хлопці шліфували свою творчість і нарешті досягли бажаного результату.

Що ж, перераховувати всіх не стане часу, тому шукаймо, вмикаймо й занурюймось в глибини психоделічної музики.

 

Автор: Оксана Домашина