"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Про Панк 3. Кіберпанк у всій красі.

1

Корпорації які керують світом. Жорстока диктатура та бруд у місті майбутнього. Кіборги, роботи, тотальний контроль в обміні інформації та люди які цього не помічають. Цей страшний світ називається кіберпанк, один з розділів наукової фантастики. І тому сьогоднішня наша тема саме кіберпанк. Поїхали!

Для початку розберемось, що воно таке. Кіберпанк (Cyberpunk) — напрямок фантастики, що виник в 1980-х роках; концентрується на комп’ютерах чи інформаційних технологіях. В творах цього жанру події часто відбуваються у віртуальному просторі, часто розмиті кордони між реальним і віртуальним світом. На фоні новітніх технологій відкриваються і нові проблеми. В цьому світі людина стає не людиною, а просто споживач. Люди стали рабами технологій. І тому технологій стали великим бізнесом. Президент та парламент відходять на другий план, на політичну арену виходять корпорації, які змагаються між собою за владу над користувачами. Ця війна часто є кровопролитною і через це люди рідко виходять на вулицю в пізній час. Та це лише одна з поширених концепцій кіберпанку. Насправді цей світ є дуже великим і продовжує рости…

Почали будувати цей світ письменники, а саме Ві́льям Гі́бсон. Саме його “Нейромансер” вважається класикою цього жанру. В цьому творі описується життя хакера, який торгує викраденими даними для різних впливових людей, і як морально низько він впав. Як сказав один з літературних критиків: “Високі технології. Низьке життя – ось що таке кіберпанк. За Гібсоном пішли теж дуже талановиті митці, серед яких можна виділити Брюса Стерлінга, Руді Рюкера та Майкла Свонвіка. Своєрідний пост-кіберпанківський стиль характерний також для футуристичних романів Ніла Стівенсона .

Та не тільки література може похвастатись кіберпанком. В кіно та ігровій індустрії цей жанр теж набрав не малого оберту. Всім відомі хіти, такі як “Матриця”, “П’ятий елемент” ,”Термінатор” як ніхто краще показує всі грані цього жанру. Та мені хочеться звернути увагу саме на світ комп’ютерних ігор, адже саме ігри дають можливість по повному відчути кіберпанк на собі. І почати хочеться з “Syndicate”, адже саме вона популяризувала цей жанр в іграх. В цій грі ви в ролі працівника однієї з корпорацій винищуєте конкурентів, та завойовуєте зони контролю. Ще одна гра про яку я хотів би розказати буде ” Deus ex “. Дія гри розгортається у вигаданому анти-утопічному світі Землі 2050-х років. На планеті починається економічна катастрофа, уряди слабшають і з’являються потужні терористичні організації, розвивається пандемія смертельної невиліковної хвороби — «Сірої Смерті». Гравець діє від імені спецагента протитерористичної організації, створеної для боротьби з цим хаосом.

Кіберпанк є дуже цікавим розділом фантастики на якому варто вчитись. Але нехай він так і залишиться фантастикою

Автор: Іван Філатов

  • Tweet

Кіберпанк