Стімпанк this.

0

Знаєте, існує паралельна реальність де люди так і не знайшли електроенергію. Цей світ має колір міді та запах вугілля. Іноді цей всесвіт потрапляє у наш. Саме прояви цього ми сьогодні і розглянемо. Поїхали!

Трішки історії походження. Стімпа́нк або паропа́нк — підвид фантастики, дія якого відбувається у світі, де широко використовуються технології парових машин, що замінюють електроніку. Класичні всесвіти стімпанку стилізуються авторами під Америку або Європу (перш за все Англію) другої половини XIX століття, епоху раннього капіталізму з характерним фабрично-міським пейзажем і різким соціальним розшаруванням. І байдуже, що дія може розгортатися в далекому майбутньому або на іншій планеті.

До «панківського» компонента стімпанку відноситься особливий акцент на «низькій людській природі», що керується низькими пристрастями — хіттю, гнівом, пихою, жадібністю і заздрістю.

Останнім часом стімпанк набирає сильного розмаху і вже кілька років є одним з культових стилів. У цілому світі кожного року проходить маса виставок, де демонструються різні косплеї, механізми, скульптури, література, картини, та стилізації звичайних речей.

1

Цей стиль став настільки популярним що людей, які творять в ньому є настільки багато що важко знайти лідерів в ньому, але є кілька найвідоміших. Один з них це Кріс Беренс, який вдало поєднує елементи стімпанку з сюреалізмом. Його роботи є дуже витонченими та емоційними та захоплюють любителів мистетства.

Але передається дух міді та пару найкраще в скульптурі. І безмовним генієм цього ремесла є Джефф де Бур. Цей канадських митець з ювелірною точністю робить мініатюрні скульптури в стилі стімпанку. Окрім цього він бездоганно робить лицарську броню для котів та мишей. Дуже рідко, коли людина яка працює в даному стилі може виставлятись у престижних музеях світу, та Джефф зробив це. Його виставка “Артикуляція” в якій містилось більше 140 робіт відвідала всі найбільші музеї Канади, та з гордістю лишилась в Ванкувері.

1

Хвиля стімпанку накрила і музику. Виконавці цього стилю часто виступають в костюмах епохи вікторіанської Англії або у вигляді певних парових механізмів. Грають вони найчастіше класичний рок-н-ролл, але бувають і винятки. Особливо я хотів відмітити два колектива the cog is dead та steam powered giraffe. Перші хлопці є не дуже популярними, але особливими. Вони мають історію. Їхня музика, це практично роман. Їхній стиль є дуже продуманий і кожен учасник в ньому грає певну роль. Тут є і трудовий клас, і інтелігенція, і директор заводу. Та окрім того вони ще й грають файну музику яка нагадує суміш рок-н-роллу з французьким шансоном. Наступні ж хлопці вже буруть своєю технологічністю. В них є граєм людина-оркестр, яка має кілька рекордів та вокаліст з дуже сильним голосом. Прославився гурт своїм кавєром на Ріану( хто не чув, то послухайте обов’язково), та мають і купу своїх пісень та кліпів. В кліпах хлопці постають розмальованими наче металеві жирафи. Окрім того вони вивчили основи пантоміми, та своєрідно рухаються на сцені та в кліпах. Безумовно заслуговують на увагу.

1

Ось такий от він стімпанк, а на останок хочу сказати, що Україна не відстає від світу та теж влаштовує різні виставки, а в Дніпропетровську навіть відкривають рок-клуб у стилі “міді та пару”. От би Україна і в іншому не відставала від світу…

Автор: Іван Філатов


стімпанк

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Оркестр Че.

Початок ХХІ ст. став дуже плідним для появи нових гуртів. Переживши черговий кінець світу, музиканти вирішили, що слід жити й творити далі, і тому на ...