Як записати шедевр дома: що таке зовнішні звукові карти і з чим їх їдять?

0

Уявімо, що ви написали шедевр. Уявімо, що це – саме та пісня, за яку змагатимуться усі радіостанції та телеканали, це та пісня, яку школярки ставитимуть на рінгтони своїх мобільних телефонів і можливо, її навіть використовуватимуть в якості дзвінка в школі, де вчаться вищезгадані. Втім, є проблема- ваш шедевр поки що тільки на сторінці зошита, на нотному листку та в м’язовій пам’яті ваших пальців. Студії звукозапису ніяково знизують плечима, посилаючись на долар, та пропонують вам заплатити суму вартістю в вашу нирку. А записати шедевр так хочеться..!

Покупка зовнішньої звукової карти- оптимальний варіант для музикантів, які звикли довіряти тільки собі та контролювати процес створення своєї музики. В цій статті ми пояснимо, за якими критеріями варто вибирати звуковуху, аби на наступний день за вашу пісню билися всі радіостанції світу.

aYV_9ZXnajY

Кількість каналів. Кількість каналів зазвичай може варіюватись від 2 до 8 (8 каналів пригодяться в випадку, якщо в вашому розпорядженні маленький оркестр), та зверніть увагу саме на наявність вбудованих преампів- якщо їх немає, знадобляться зовнішні.

Апаратне ASIO. Не дивлячись на те, що ця технологія виконує одну з найважливіших функцій у процесі якісного запису звуку, а саме виключає затримки звуку і оптимізує роботу в реальному часі, вона є далеко не у всіх звукових картах, тож слід уважно продивитись характеристики облюбованого вами аудіоінтерфейсу, аби робота з ним була максимально легкою.

epvqXifCw0A

Що стосується інтерфейсу зовнішніх звукових карт, варіантів є три: найоптимальнішим і найбільш професійним є FireWire- він уособлює собою скошений вхід, який є в більшості системних блоків та маках- ціна на такі звуковухи говорить сама за себе, втім, як і якість; втім, для роботи із системниками найкраще підходить PCI. Для новачків, які працюють із зовнішніми звуковими картами нещодавно або тільки збираються розпочати роботу з ними існує третій варіант- підключення через usb-порт, що є прекрасним рішенням для музикантів, які багато подорожують, адже головним плюсом роботи с таким аудіоінтерфейсом є його мобільність.

Придивіться також до наявності симетричних входів-виходів та блоку зовнішнього живлення.

Слід також звернути увагу на наявність міді-інтерфейсу– ця функція дає можливість підключати до звуковухи клавіші.

Оцінюючи виробників зовнішніх звукових карт, ми склали топ-5: Behringer по-справжньому вражає різноманіттям своїх моделей: є як багатообіцяючі одноканальні крихітки за більш, ніж демократичною ціною, так і серйозні штукенції з 6 каналами. Переважна більшість моделей Behringer підтримують технології ASIO та CoreAudio. Не відстає Roland– один з найоптимальніших виробників для прихильників usb-інтерфейсу, та M-Audio. Замикають п’ятірку такі гіганти як Korg та Yamaha, що зазвичай викорстовуються для професійних, а не домашніх записів. Про серйозність намірів цих звукових карт промовляє як їх ціна, так і ім’я, втім, не завжди потрібно реагувати на це- так, побачивши асортименті звуковух пафосну Fender не поспішайте- зверніть увагу на те, що виготовлення аудіоінтерфейсів є стоп’ятсотою віткою діяльності виробника, і коли Fender вже взявся робити гітари, то нехай робить їх до кінця. Зрештою, Starbucks же не випускає велосипеди!

X2--AuwSIn4

Зауваживши всі наші поради, сміливо відправляйтесь за звуковухою та записуйте свої шедеври, не виходячи з дому і нехай прибуде з вами сила музики.

 

Автор: Вероніка Чорномаз


Муз.обладнення

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні