"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Завантаження 6: інтерв’ю з лідерами MegamasS, Анна, Dysphoria, Crucify Me Gently та організатором Олесем

Шостий фестиваль завантаження (точніше, шостий з половиною, як уточнив ведучий фестивалю Мяч Дредбол) відбувся 12 березня в Event-Hall Kino і дав можливість фанатам метал-музики відірватися на повну й рознести клуб до чортиків. До речі, чортиків, демонів, вовкулак й інших потойбічних істот на фестивалі було достатньо.

Фестиваль відкривали переможці відбору – The God is Defeated та The Paints of Past Memories. Виступ розпочався о 15:00, тому зала була ще наполовину порожня, поки всі були на роботі та навчанні у зв’язку з робочою суботою, але справжні поціновувачі все ж вирішили відкласти всі справи на потім і прийшли на концерт ще задовго до його початку, щоб повністю прожити весь день фестивалю. Багатьом не сподобалися переможці відбору, адже гурти ще невідомі в країні, тому і ставлення до них поверхневе. Звичайно, їм ще є над чим працювати, але вони молоді й перспективні, тому очікуємо від них у майбутньому більше якісних і крутих виступів.

Народ потроху наповнював залу, і наступні гурти Face of Violence та Bleed мали змогу отримати більше підтримки від публіки, чим віддячили сповна, виклавшись на сцені по повній та розкачавши залу своєю музикою. Звичайно, були незначні проблеми зі звуком і з виконанням деяких пісень, чим дехто був незадоволений, тому організаторам і гуртам безсумнівно є над чим працювати.

Хоча організатори не виділяли хедлайнерів фестивалю, за заповненістю зали й максимальною віддачею публіки можна було чітко визначити їх. Це гурти Megamass, Злам та Анна, під яких співали і танцювали всі та лунали найжорсткіші слеми та найгучніші оплески. Соліст перших виступав зі зламаною рукою, але це йому зовсім не завадило стрибати та відриватися на сцені. Перед виступом Анни Мяч Дредбол, який виконав з ними пісню «Ніж», трішки розбавив атмосферу, влаштувавши конкурс, під час якого розіграв футболку гурту.

Олександр – Megamass

-Як пройшов виступ з травмою?

Все пройшло чудово. Якби я переживав за травму, я б не зміг грати таку музику. Дейв Грол і зі зламаною ногою грає. Це ж рок, плювати на травми.

-Чи потрібно нашій країні більше метал-фестивалів?

Звичайно, потрібно робити більше таких фестивалів. Головне, щоб народ підтримав і ходив на них. Якби я міг, я б зробив фестиваль у кожному великому місті, щоб і люди з малих містечок могли приїжджати і слухати свою улюблену музику.

-Як би Ви оцінили ситуацію з метал-музикою в країні?

Для мене найкращим був гурт ТОЛ, який, на жаль, розвалився, і поки ніхто нічого краще не зробив. Я сподіваюся, що з’явиться ще хтось на кшталт його. Справа в тому, що вони були самобутніми й ні під кого не косили. Якщо гурти почнуть відходити від шаблонів і робити щось нове й цікаве, тоді знайдуться схожі команди.

-Що потрібно українській метал-сцені, щоб зробити крок уперед?

Розвалити всі свої стереотипи. З молодих гуртів мені подобаються Architects. Вони роблять дуже класну музику, але заради такого результату треба працювати, робити щось своє і якісне.

-Побажання читачам Крок у рок?

Менше вам травм, не вірте в Бога – вірте в космос, пийте небагато і куріть, щоб мама не дізналася.

Віктор – Анна

-Чи потрібно нашій країні більше метал-фестивалів?

Мені здається, що було б круто, якби фести були регіональними, як ось у Львові – Завантаження, у Харкові ще якийсь фестиваль, в Одесі ще якийсь, у Києві так само. Зараз багато фестивалів на Заході України. Музика розвивається тут краще й це чудовоо, але було б непогано, щоб так було й на Півдні, Сході та в Центрі України.

-Як би Ви оцінили ситуацію з метал-музикою в країні?

За останні років 15 помітний значний розвиток, є багато крутих молодих команд, які грають якісну музику. Зараз я особливо не слідкую за музичною індустрією, але на таких фестивалях, як сьогоднішній, видно, що все круто розвивається.

-Що потрібно українській метал-сцені, щоб зробити крок уперед?

Потрібно, щоб держава підтримувала нас у цьому, і не тільки в розвитку металу, але й метал-культури загалом. Наприклад, у Європі та США все відбувається на державному рівні. Нам потрібно мати більше фінансування, влаштовувати більше фестивалів і концертів. Звичайно, зараз важкі часи, і країна тільки стає на ноги, але не треба забувати про молодь і її культурний розвиток.

-Побажання читачам Крок у рок?

Слухайте правильну музику (українську) і бережіть себе.

Частині відвідувачів музика наступних гуртів не сподобалася, тому народу значно поменшало. Команди абсолютно не звернули на це увагу, тому що кількість не означає якість і публіка гіршою від меншості не стала. Звичайно, після «умовних» хедлайнерів було важко підтримати планку, але Dysphoria, які розірвали на шматки всіх і все своєю хаотичною музикою, Space of Variations, які влаштували найгучніший sing-along та Crucify Me Gently, які знищили все святе в залі, обмазавшись брудом та зігравши найжирнішу музику дня, достойно продовжили концертну програму.

Максим –Dysphoria

-Чи потрібно нашій країні більше метал-фестивалів?

Я вважаю, що більше не треба, краще менше, але якісніше. Якщо буде багато фестивалів, то кожен буде відповідати за себе і толку з цього не буде. Краще робити фестиваль, який буде об’єднувати всіх слухачів і музикантів, який буде комерційно вигідним для всіх.

-Як би Ви оцінили ситуацію з метал-музикою в країні?

Я не слідкую за нашою сценою як, можливо, потрібно. Є команди, які мені подобаються, але поки що, на жаль, чогось нового і гідного моєї уваги я не чув. Останнє хороше – це гурт Blame. Команда якісно подала свій матеріал: і музика, і її концепція дуже якісні.

-Що потрібно українській метал-сцені, щоб зробити крок вперед?

Потрібно більше практикуватися: практика робить велику справу. Більше джемитись. Зараз стало популярним робити музику вдома на комп’ютері, але джем творить дива, бо музика народжується в конфлікті, й конфлікті не однієї людини, а цілої команди, де всі мають приймати участь у творінні музики.

-Побажання читачам Крок у рок?

Слухайте якісну музику, відпочивайте, кохайте, живіть і радійте життю.

Олексій – Crucify Me Gently

-Чи потрібно нашій країні більше метал-фестивалів?

Із метал-фестивалів у нас тільки одне Завантаження, але мені здається, що не доросла ще наша публіка, щоб робити їх більше, ніж як є зараз – раз на пів року. Це і так випробування як для організаторів, так і для гуртів. Дуже важко підібрати актуальний line-up для кожного фестивалю, тому два рази на рік – це вже тяжко, але нехай поки буде так.

-Як би Ви оцінили ситуацію з метал-музикою в країні?

Важко сказати. Якийсь незрозумілий процес відбувається. Здається, зараз ми йдемо на підйом, гурти виходять на новий рівень. Розвивається наша сцена, але я не можу сказати, наскільки добре.

-Що потрібно українській метал-сцені, щоб зробити крок вперед?

Є багато речей які залежать не від гуртів. Ось, наприклад, виступав Злам, і було видно, наскільки публіка не доросла до їхньої музики. Це дуже якісна і класна музика, а люди сидять на диванах, граючись на смартфонах. Нам треба якісного слухача, який буде ходити на концерти, який буде мати що їсти, де заробляти і зможе платити за улюблену музику. Поки що у нас або проблеми із заробітком, або з їжею, тому не думаю, що це гуртам треба щось робити. У нас проблема цілої країни, над якою треба працювати.

-Побажання читачам Крок у рок?

Хотілось би побажати всім розвитку: розвивайтеся, і тоді ми будемо все мати.

Завершали вечір Sale Only та Skinhate, яких очікували найвідданіші фанати, частина яких вже спала на зручних кріслах Event-Hall Kino. Гурти виклались на повну, зігравши свої нові й найкращі пісні, за що публіка навіть закликала Skinhate на біс, тому, звичайно ж, остання команда фестивалю подарувала публіці ще одну композицію. Ведучий подякував організаторам, гуртам і відвідувачам за їх віддачу й атмосферу, що виникла на фестивалі, після чого всі сонні й задоволені відправилися по домівках або, можливо, і на продовження ночі.

Також перед початком фестивалю відбулася прес-конференція з учасниками події, організаторами і журналістами на тему «Ролі журналістської критики у музичній творчості». Під час прес-конференції було обговорено допомогу та вплив критики на творчість гуртів, відсутність професійних ЗМІ у світі рок-музики країни, незрілість українського слухача до метал-музики та вирішення питань майбутньої співпраці із засобами масової інформації та підтримки ними гуртів. Також ми поспілкувалися з організатором про майбутнє фестивалю.

Олесь – організатор

-З якими труднощами Ви зустрічалися під час організації фестивалю?

Насамперед, найбільша проблема полягає в тому, що наша публіка не готова вкладати гроші в музичну індустрію. Це дуже болюча тема для нас. Коли ми намагаємося запросити якомога якісніший line-up, який не завжди популярний (ті ж Злам чи Dysphoria, які популярні у своєму жанрі, якісні і професійні), то публіка важко сприймає їхню музику і не завжди готова віддавати таку, здавалось б, невелику суму за таких 12 якісних, але не популярних гуртів. Звичайно, якби у нас була краща економічна ситуація і люди почували себе впевненіше, тоді, можливо, вони приходили б на концерти в масовіше.

-Чи є в планах у Вас влаштувати фестиваль на два-три дні?

Були такі ідеї, і ми відкриті до змін, але єдина проблема – на це потрібні фінанси. Якщо вже планувати якийсь open-air, то треба продумати від А до Я і фінансову, і організаційну складову. Цей формат суттєво відрізняється від закритого фестивалю зі всіма його похідними проблемами. Це поки що не в планах, але ми б хотіли так зробити. Якщо люди будуть прихильнішими до нас, будуть готові до такого і ми побачимо можливість побудови подібного Завантаження, то, звичайно, ми тільки за, і будемо братися за такі речі.

-Чи хотіли б Ви робити фестиваль з туром по всій країні?

Є багато фестивалів, з яких можна брати приклад: той самий європейський фест Impericon, який відбувається в декількох містах. Звичайно, хотілось би, але у нас в Україні важко навіть один фестиваль провести на гідному рівні, а щоб робити це в кількох містах, треба мати і людські, і фінансові ресурси. Наразі, на жаль, немає такої можливості. Якби було більше людей, які компетентні і зацікавлені в цьому, якби люди виявили бажання до такого формату, то я думаю, що команда Завантаження підтримала б цю ідею і в найшвидші терміни все організувала.

-Чи плануються на Завантаженні іноземні гурти?

Фестиваль перш за все орієнтований на українську важку сцену, на її розвиток, підтримку, на виховання слухача. Іноземні гурти були б серйозною підтримкою для заохочення публіки і популяризації фестивалю, це був би шалений обмін досвідом для наших гуртів, і наш слухач отримав би можливість послухати якісну іноземну музику. Це хороша перспектива, і в майбутньому нам було б цікаво над цим попрацювати.

-Побажання читачам Крок у рок?

Будьте щирими і слухайте якісну українську музику.

Автор: Юра Андріїв

  • Tweet