100% «Завантаження» 2013

1

«Зміни в тобі, альтернатива є!» – ці слова стали головною ідеєю фестивалю альтернативної музики «Завантаження», який відбувся 5 жовтня 2013 року у львівському клубі «Романтик». Майже 9 годин публіка відривалась під шалені ритми Роллік’с, SkinHate,  Morphine Suffering, Latur, ВорсТ, deTach, МегамасС, [sale]only, E.b.o.L.A., The Jellyfish, Злам, Ninth Skill.

Майже усі гурти видавали сильний енергетичний посил, який дозволяв внутрішньо злітати і відчувати серцем ритм, кожен звук і крик. Приблизно від 14 до 00.20 у «Романтіку» відбувалось завантаження якісною музикою. Право відкривати фестиваль дісталось музикантам гурту Ninth Skill. Тендітна вокалістка показала, що дівчатам на рок-сцені теж місце. Команда ніби випромінювала «лучі бобра – бобра лучі». :) Дуже теплі і натхненні музиканти.

43APMLS7G3Y

Наступними на сцену вийшли [Sale]only. Ця банда показала, що таке «м’ясо» на сцені. Пісню «Кричи что ты жив» зал особливо гучно сприйняв. Це був шалений посил енергії, гучна музика, потужний вокал. Хочеться виділити вокалістку гурту – Ліку Адаєву. Нею вкотре зламано стереотип про те, що не жіноча справа екстремальний вокал. Мила, мініатюрна дівчина шокувала усіх, команда своєю музикою «порвала» залу вщент. Усі відривалися разом із виконавцями: слем, мош etc.
ап

Хлопці гурту The Jellyfish потішили якісним виконанням. Не зважаючи на те, що гурт доволі молодий, вони тримали контакт із публікою завдяки своїй музиці. Як жартував вокаліст: «Зараз ми робитимемо борщик :)». Хлопці виконали feat із вокалістом групи Dash пісні «Один на один». Складно сказати, що це була саме ця страва… як на мене, це виконання скоріш можна назвати кровавим біфштексом.

1JIAnc08ZpQ

Хлопці із Дніпропетровська – гурт Ebola. Ось як про них відгукувались: «Дякуємо за те, що винесли нас разом з тим залом. Приїжджайте ще і ще. Харизма, ненависть, якість музики – це ті речі, яких вам не позичати. Так тримати, хлопаки!»

Безымянный1

Хлопці з гурту «Злам» були доволі технічними в своєму виконанні. Особі, яка вперше їх чує, пісні здавалися б схожі між собою. Проте відрив глядачів довів інше слемом і мошем. Брутальні вони хлопці зі злою музикою. \м/Безымянный3

 

 

Другу половину вечора, у якій виступили вже досвідченіші гурти, відкривали Ворст. Хлопці не лише якісно виконують музику, але вміють повеселити і підняти настрій. Лойс їм за це. М’яч Дредбол на сцені нагадував шаленого м’ячика-пострибунчика. Місцями хрипкий вокал додавав специфічного звучання. І тут ти розумієш, таваріщі, що таке, коли мурашки по тілу бігають. А повеселили парубки, коли на фінальних акордах свого виступу вийшли на сцену у милих костюмах тигра, ведмедиків, зебри. Слід відмітити, що пісня «Україно, прокидайся!» заслуговує звання хіта. Зал підспівував, а не далеко від сцени глядачі підняли червоно-чорний прапор.
У такі моменти справді починаєш вірити, що ти можеш щось змінити і зміни тільки в тобі.
Безымянный4

Після цього мали вийти Jinjer, проте команда потрапила у аварію на півшляху до Львова. Зараз відомо, що все обійшлося. Бажаємо гуртові швидкої реабілітації та чекаємо на «Завантаженні 2014». Це обіцянка організаторів.
Отож, гурт Latur. Склад команди: колишня Анна, проте без Віктора Новоселова. Дозволю собі порівняти першу і другу групу. В порівнянні Latur має м’якше, мелодійніше звучання, менше гроулу – більше чистого вокалу. Команда доволі потужна, відчувається їхній досвід і професіоналізм. Складається враження, що ці хлопці пройшли певну еволюцію. Відзначу «Слово короля» – пісня, яка змушувала відриватись від підлоги. Ще одні мурашки по шкірі, так-так.
Безымянный5

На дворі все сутеніло, а музика приносила все більший кайф.
Столичні рібята Detach знов ламали один із давніх стереотипів: реп і рок не сумісні. Команда доволі молода, але досвід за плечима, який був у кожного з п’яти учасників, відчувається. Відчувається у посилі енергії, меседжу, контакті із глядачами. На пісню «Хамелеон» за проханням Detach було знято live. Київляни прокачали Львівське «Завантаження».

-WHYyJ9u10o

МегамасС – брутальні мужики, які виконують брутальну музику \м/. Пісня «Коля» пройшла у ритмі дискотеки на сцені. Туди вийшли друзі і знайомі МегамасС-у, в тому числі і Detach. Шалений відрив і драйв панували на стейджі. Під одну із пісень глядачами була зімпровізована лодочка, яка гребла і плила, дихала, кричала і співала.

ec6dmcjLd2E

Хохохоу. Skinhate. Назва говорить сама за себе. Агресивна музика, суровий текст, надривний вокал, неймовірний посил, мясииииииииище!!!11 Вони знають, що «життя біль, а біль – це боляче» :) /тіпа пашутіла/ Вони далеко не перший рік на андеграундній сцені. Окремі треки викликали навіть ностальгію. Один словом сильне виконання. Особливої уваги заслуговують треки: «Квиток до раю», «Паскуда», «На *уй». Народ відривався під добре знайомі хіти. Під музику Skinhate був особливо брутальний слем, мош, серкл піт. Тому Skinhate можна назвати головною м’ясорубкою «Завантаження» 2013.
Роллікс із сонячного Херсону привіз вагон позитиву. Після Skinhate звучали доволі контрасно, але не менш яскраво. Драйв, кач і шалена енергетика цими хлопцями були забезпечені. Майже усі пісні зал підспівував вокалісту. Після їхнього виступу хочеться усім сказати й побажати «Давай частіше посміхатись, а сумувати нам не варто» ;).
Останніми завантажували аудиторію Morphine Suffering. Не дивлячись на пізній час, дещо виснажені герої слухачі вистояли до кінця. Музиканти віддавались на повну публіці. Лишень початок пісні «Ну скільки ще?» викликав шквал емоцій. Особливо запам’яталися треки «Світло не згасне» та «Білий ангел».
«Завантаження 2013» пройшло на високому достойному рівні. Організатори своїми силами, нервами, потом і кров’ю вдихнули життя у фестиваль. Країна повинна знати своїх героїв! Ці люди – це Севастіян Вонс, Назар Маланчук, Юлія Дарморез, громадська організація «Борець». Хороший звук на сцені забезпечила компанія Acropolis. Всі вони доклали максимум зусиль для того, щоб усе пройшло на високому рівні – звук, освітлення, наявність великої кількості охорони, гардеробна, продаж мерчу, кафе-бар, транспорт – було враховано практично все, піднято і рівень самої сцени. Партнерами «Завантаження 2013» стали магазин «Наш формат», кав’ярня «Меделін», журнал «Крок у рок». А ведучим концерту – М’ячик Дредбол.
Старання організаторів неможливо було непомітити. Вони зуміли зруйнувати стереотип того, що «Романтік» погане приміщення, вони вижали з нього максимум. У порівнянні із минулорічним фестивалем – небо і земля. Є ріст, і це – добре.
Дякую за «Завантаження». Воно відбулось на 100%!
P.S. Тим хто не прийшов на фестиваль хочеться сказати одне:
лоло

Від щирого серця Юлія Татьяненко (Кітт)

Фото:Наталі Деметер


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні