Атмосферний Winter Solitude – теплий вечір темної музики

0

Минулої суботи, 17 лютого, відбувся Winter Solitude Evening 3 – фестиваль темної музики (Doom, Atmospheric Black та Post Metal, як кажуть самі організатори). Після 4 років тиші, фанати знову мали можливість зібратись на тематичний вечір важкої атмосферної музики. Проходило це чудове дійство у клубі «Тёплый ламповый», який чудово підійшов для даного івенту.

Чесно кажучи, я не слухав жодного гурту з тих, що виступали на фестивалі, але багато людей мені їх радили. І, на мою думку, найкращий спосіб відкрити для себе нові музичні обрії – побувати на живому виступі, аби відчути та пропустити через свої думки та тіло усю атмосферність.

Першими виступали Zoanthropy, які мені одразу сподобались. Вони задали курс на хорошу атмосферу усього вечора.

Взагалі, як для нового проекту, хлопці грають дуже впевнено і круто. Як сказав сам вокаліст «можете послемитись, а хто не хоче… ну, у нас музло, щоб кабіною качати і цінити». Пізніше, думаю, напишу про них окрему статтю.

Далі на сцену вийшли Divine Clarity, котрі грають потужний Symphonic Funeral Doom Metal. Я серйозно думаю, що цей гурт створений для написання саундтреків трилерів або історичних фільмів про древні баталії.

Сумно бачити, що подібний гурт виступає без барабанщика, через цей факт дійство на сцені виглядає трохи дивно, але, все ж таки, це не заважає їм робити свою справу – вводити фанатів у стан музично-звукової ейфорії.

Для колективу з лаконічною назвою NO це був перший виступ. Якщо ви ще не чули їх альбом Adrestia, то не втрачайте часу і зацініть цей витвір андеграунду!

Взагалі, я не люблю музику у її чистому жанровому вигляді, тобто, якщо це блек – це обов’язково має бути блек з примісами інших жанрів. І NO саме той гурт, який мені дійсно сподобався. Він поєднує у собі важкість блеку, атмосферність пост-металу та важку енергетику думу.

Про Nödutgång:Självmord, або той самий гурт, назву якого можуть вимовити тільки фанати (Нодудгонг Хальвмуд), важко щось сказати, тому що це треба бачити наживо. Кожен музикант, як митець, вкладає у музику частину себе та своїх емоцій і це можна відчути коли слухаєш їх. Запальні та енергійні, вони викладаються на повну так, що аж хочеться з ними всю ніч.

Мені дуже сподобалось те, як музиканти взаємодіють з публікою, бо під час останнього треку мікрофонна стійка стояла не на сцені, а біля фанатів, які, разом з Вадимом, співали їх сумні шлягери.

Виступ думового Vin de Mia Trix був ну аж занадто атмосферним (у хорошому сенсі). Під нього тільки сидіти і ловити музичні тріпи, бо це дійсно ЩОСЬ!

Варто відмітити, що ця музика “на любителя”, адже навряд чи кожному сподобаються 20-хвилинні композиції. Але навіть якщо ви думаєте, що це не ваше – все одно спробуйте, бо це 20 хвилин (а альбом і всі 96) якісного звуку і фантастичних мелодій.

Полинове Поле після 7 років мовчання повернулися на сцену і продовжили робити якісні речі. Вони поєднують у собі тендітний жіночий вокал та брутальний Gothic Doom.

Прослухати їх новий альбом ви можете на офіційному сайті гурту.

 

Окремо хочеться відмітити сам заклад. «Тёплый ламповый» – це неперевершене місце для будь-якого роду дійств. Він великий (250 м2), затишний та знаходиться неподалік від Контрактової Площі (за адресою вул. Глибочицька 72).

Хоч людей було і багато, все одно, хотілося б бачити більше. Такі чудові гурти заслуговують набагато більшої публіки. Нехай навіть для цього і потрібно буде перенести все у заклад побільше.

Автор: Владислав Ткачук
Фото: Катерина Лащикова


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні