Best Ukrainian Metal Act 2017: як це було

0

Ти точно знаєш, яка премія року є головною для рок-індустрії в нашій країні! Це – Best Ukrainian Metal Act 2017, щорічна церемонія нагород видатних гуртів, яка проводиться у столичному клубі BINGO. 23 грудня вже в сьомий раз відзначили кращих в номінаціях: «метал-гурт», «метал-відео», «метал-альбом» .

Було заявлено сімку номінантів: IGNEA, Bojevilla, Azathoth Circle, Beyond the Pleasure, The Nietzsche, VelikhanBand, Space Of Variations.
А спеціально запрошеною зіркою вечора став гурт Jinjer, минулорічні переможці, які закривали своїм виступом BUMA 2017.
Jinjer по праву вважаються кращим метал-гуртом України. Вони досить популярні за межами України. В цьому році гурт влаштував тур країнами Європи, тому Jinjer відіграли лише на декількох фестивалях в Україні.

«Кращий метал-гурт»
Хто все-ж-таки може скласти здорову конкуренцію такому потужному гурту? В номінації «кращий метал гурт»  зірку отримала команда Space of Variations!

Хлопці відірвалися на багатьох фестивалях України, поїхали в перший тур Європою, презентували два нових кліпи та заслужено отримали перемогу в BUMA 2017! На самій церемонії вони не зрадили традиції та знов виступили поспіль з солістом рок-гурту DETACH  Олексієм Веренчиком.  Такий музичний союз приходиться по смаку шанувальникам. То ж коли розпочалось голосування  за найкращий гурт серед глядачів, аудиторія DETACH підтримала Space of Variations. А як інакше, якщо в їх пісні так легко закохатись? 

«Краще метал відео»

Якщо  головну зірку віддавали по результатам голосування глядачів, то кліп обирали експерти в галузі кліпмейкерства та музичні журналісти.
Перемогу отримав гурт Karna, справжній гуцул-метал з кліпом на пісню «Party на Прикарпатті». Яскраві образи у відео, посил до української західної культури. Одразу бере гордість за цей кліп, бо не виконано на зарубіжний манер, а є в ньому щось своє, українське! Ця пісня засіла в голові у багатьох слухачів з моменту релізу, мабуть й самі експерти не змогли позбавитись її та вирішили віддати перемогу саме гурту Karna.

«Кращий метал альбом»
Українські  майстри Epic Heathen Metal Art, що викликають гордість за нашу метал-сцену… Nokturnal Mortum – «Істина» став кращим альбомом року.

Переможця цієї номінації теж обирали експерти. За словами фанатів, альбом – надпотужний, фанати так довго чекали цей реліз! Анонсували музиканти вихід альбому ще в 2010 році. І ці 7 років були варті очікування. Похмурі, таємничі пісні, що увійшли в «Істина» відсилають  до часів язичництва. Гурт не з тих, хто робить аби-як. Хлопці віддані музиці і готові працювати задля якості української музики.

В висновок цьогорічної премії  журнал «Крок у Рок» взяв коментар у ex-менеджеру гурту DETACH, яка розповіла про своє бачення майбутнього метал-сцени України й не зовсім правильним розподілом винагород на BUMA 2017.

Ексклюзивний коментар від Анни «Рижої» Салати (менеджеру The Flying Bricks (France) в Україні):

— Саме я вважаю, що перемоги в номінації «кращий гурт» заслуговував гурт Velikhan,  на це вказувало багато факторів. Музично в ній не просто дуже сильні учасники, а люди, які створювали альтернативну сцену і стояли у її витоків. Імена Кноб і Шерхан говорять самі за себе, Кноба і ТОЛ я взагалі пам’ятаю, ще з часів, коли закінчувала школу – а мені скоро, вибачте, тридцять. Шерхан – це просто один з найсильніших музикантів, яких я зустрічала. Вокаліст Микита – малий і дуже харизматичний. У нього не тільки сильний голос, а й енергетика лунає дуже яскрава, я б навіть сказала – тваринна. Харизма на сцені дуже багато вирішує. Будь мені двадцять два або навіть двадцять чотири, могла б купити квитки на весь тур тільки заради цього.

Space of Variations  – однозначно молодці. Я їх дуже сильно люблю, їх виступ був найкрутішим, я знаю, що пацани готувалися і дуже хвилювалися. Але, чесно кажучи, не розумію: навіщо їм ця премія? Логічно, навіщо сюди подалися Velikhan: авторитетність музикантів і якість музики – це одна справа, але новому імені куди легше вистрілити на майданчику, до якого прикута увага широких мас. Групі Velikhan, яка існує фактично ОДИН (!) Місяць, потенційна перемога на BUMA істотно полегшила б початок їх творчого шляху. Але SOV і так одна з найкрутіших і, головне, відомих важких банд України, яка вже впевнено стає відомою за її межами.

Як менеджер не можу не оцінити їх спільний виступ з вокалістом моєї колишньої групи. Прекрасно знаю, наскільки у DETACH потужний фан-клуб, який при бажанні, може зробити маленьку революцію або маленьку війну. Ясна річ, присутність на сцені Олексія Веренчіка принесла групі голоси, можливо, якраз ті самі вирішальні голоси.

Я можу зараз назвати групи, за якими спостерігаю – це Velikhan, Space of Variations, Megamass, Jinjer, Morphine Suffering. Detach – ясна річ. Те, що робили в Україні вони, раніше не робив ніхто. Старт був потужним. Цікаво буде спостерігати за продовженням. Особливо, вже з незалежної сторони.

Майбутнє української метал-сцени, мені здається, мало відмінюються від її теперішнього часу. Попит є, розвиток також, але спрямовано тільки на певні маси. Музиканти не залишають своєї ідеї бути творцями й це круто.

Автор: Полигаєва Альона


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні