Doom Over Kiev VII

0

Цього вікенду відбувся сьомий за ліком фестиваль дум-металу у Києві. Організація такої події виявилась не простим завданням через низку факторів, але завдяки відмінній роботі організаторів та зусиллям усіх причетних до створення такої чудової події, концерт відбувся та подарував присутнім особливу дум-атмосферу, у яку навряд чи ще десь можна зануритись.

Подію приймав клуб «Monte Ray Live Stage», вже відомий якісним проведенням багатьох гучних концертів. Не став винятком і «Doom Over Kiev VII». Дуже просторим та світлим виявився хол приміщення, де не було помітно жодних ознак «давки» чи черги, а велика кількість відвідувачів змогла досить швидко залишити верхній одяг у гардеробі, придбати мерч виступаючих гуртів або фестивалю та одразу ж потрапити до концертного майданчику, не пропустивши жодної пісні. Також варто відзначити якість звуку та достатню кількість колонок та стеків у залі, розташованих таким чином, аби кожен відвідувач зміг насолодитись улюбленими композиціями, не залежно від свого місця знаходження. Завдяки оновленому іміджу клубу, тут встановлено і якісне професійне освітлення, що допомагало найбільш повно відчути атмосферу «думу» та зануритись у неї. Зручність та облаштованість приміщень – неодмінно важлива складова проведення таких заходів.

2

Першими на сцені з`явились «Nightspirit», які з першої ж хвилини концерту дали зрозуміти своєю музикою що вечір буде особливим та по-справжньому атмосферним. Музиканти відіграли найвідоміші свої композиції та розігріли публіку.

Наступний гурт не забарився із виходом. Дум-фест продовжили «Vin de Mia Trix». Надзвичайно тривалі пісні з вкрапленнями пришвидшених партій – досить важка робота для музиканта, але гурт виявив себе справжніми профі та відіграли на високому рівні, показавши існування та невпинне бажання до розвитку вітчизняного «думу».

Наступними свій шанс вразити зал випав російсько-українському гурту «Kauan». Довгоочікувані, вони заворожили зал своєю власною атмосферою. Клуби диму, приглушене освітлення і навіть ароматичні палички на сцені. Продумані деталі та дивовижні мелодії не залишили нікого байдужими. Скрипка, клавішні, гітара, бас і барабани, кожен на своєму місці, кожен зі своєю партією створював гармонію справжнього думу. Пісні «Kauan» виконували на фінській мові, що є доволі оригінальним ходом. Після виступу нам вдалося поспілкуватися з фронтменом гурту – Антоном Бєловим.

Крок у рок: Якими ключовими словами ви б охарактеризували всю свою творість?

Kauan: “Тепле”, “Сум”, “Подорож”.

Крок у рок: Чому Ви виконуєте пісні саме на фінській мові?

Kauan: Я закоханий у цю мову вже давно, ще зі школи. У Фінляндії мені вдалося пожити, і тепер одна з моїх мрій – повернутися туди.

Крок у рок: Яким Ви уявляєте свій ідеальний творчій день? Що надихає Вас?

Kauan: День, не завантажений роботою, з вирішеною матеріальною складовою, аби ніщо не могло заважати. Ось тоді є простір для творчості. Також будь-який сильний емоційний імпульс, неважливо сумний чи радісний, він надихає і дозволяє творити.

Крок у рок: Чи вважаєте Ви музику роботою? Або це все-таки хоббі?

Kauan: Ні, не вважаємо роботою ні в якому разі, хоча перевести всі ці справи у робочий ключ вже було багато шансів. Працювати, грати по вісім годин щодня. І все-таки ми намагаємося залишати музику приємним доповненням до свого життя, адже, як відомо, якщо пити дороге вино кожного дня, воно може втратити свій шарм і просто набриднути.

Крок у рок: Щоб Ви побажали нашим читачам?

Kauan: Перш за все, бажаємо давати більше шансів новій музиці, і незважаючи на технологічний прогрес (послухати майже все можна в інтернеті у будь-який час), хотілося б, щоб праця музикантів була б більш оцінена слухачами. Бажаємо більше слухати якісного музичного продукту. Дивно, але зараз все ще є люди, які можуть сказати, що музика не являється складовою їхнього життя. Це те ж саме, що бути глухим!..

Трохи раніше аніж планувалось, проте з подовженою програмою виступили хедлайнери – британський гурт «Antimatter». Прекрасна музика у стилі «Doomed Rock» стала прикрасою вечора та оживила натовп. Варто відмітити віртуозні соло-партії від англійських майстрів та справжню європейську віддачу до публіки. Хоча й прибули британці до України вперше, прихильників їх творчості зібралося немало. Музиканти зіграли як давно відомі хіти, такі як «Paranova», «Over Your Shoulder» так і пісні з нового альбому. Гіпнотизуючи мотиви, надзвичайні гітарні партії, гра з освітленням…Здавалось, у повітрі витала справжня магія.

3

Останніми у списку, але ніяк не за якістю стали наступні хедлайнери фестивалю, легендарні у своєму колі британці «Pantheist». Приїзду культового дум-колективу з нетерпінням чекала не одна сотня прихильників, і ось нарешті це сталося. Невимовна енергія, сліпуча, темна і приваблива; природа музики, природа Всесвіту, Бог; поєднання всього цього створює те, чим живуть ці незвичайні музиканти. Їхню релігію – пантеїзм, єднання природи і божеств. Їх музика, неначе сповідь, вони відкривають душу у разючих, сильних, іноді різких та завжди виразних піснях. Таким і має бути справжній дум. Прогресивним і класичним в один і той самий час. Швидкий темп різко змінювався тихими звуками самих лише струн, а голос вокаліста зриваючись на скрім, раптом стихав до шепоту. Образ «Pantheist» був продуманий до деталей. Костас Панагіоту, незмінний вокаліст гурту, вийшов до публіки у справжній чорній рясі, у приглушений світлових тонах це виглядало досить містично, його здійняті догори руки, у найсильніших моментах виступу та широко відкриті очі, які були направлені прямо в очі слухачам, справили незабутнє враження. «Pantheist» мають у своєму розпорядженні не лише музику, але і шоу, власний музичний театр, який побачивши хоча б раз, вже не забудеш.

Окинувши оком Doom Over Kiev важко буде описати цю подію навіть найяскравішими словами. Фестивалі такого рівня треба бачити на власні очі, відчувати на власній шкірі холодок від захвату, вдихати дим, і разом з ним музику. Вона потрапить до легень, наповнить тіло та розум, подарує нові почуття. Оновить світосприйняття. Тож, сподіваємося, це не останній раз, коли на просторах столиці зібралися такі вражаючи люди, які несуть всю естетику та глибину дум-металу прямо до людських сердець.

Біла Вікторія, Дерій Сергій | “КРОК У ROCK”


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні