Душа вулиць… Душа міста…

0

Кожна стаття, кожен твір, кожна курсова, кожна дипломна розпочинається із заголовка. Це завжди було найскладнішим. Можна написати роман на десять томів, але підібрати влучний заголовок – не найпростіше завдання. Та, як не дивно, але кожну свою роботу я розпочинаю саме з підбору заголовка до теми, яку обрала, такого, який створив би певну інтригу та зацікавив кожного з вас. Ось назва «Душа вулиць… Душа міста…». Як ви думаєте, про що ж піде мова? Ні, це не головна міська площа, це ніякі не театри, не приміщення адміністративних будівель. Ні, ні, ні і ще раз ні. Справжньою душею міст, а особливо великих міст, є вуличні музиканти.

Цих хлопак та панянок можна зустріти на вулицях, в підземних переходах, метро та всюди, де тільки можна розкласти інструменти. Інколи вони виступають лише заради задоволення, інколи – лише заради грошей, але найчастіше ці два чинники поєднуються. Та не все так просто. В деяких країнах та містах вуличні концерти є легалізованими, в інших навпаки – суворо заборонені законом, а є країни, в яких для такого заняття слід отримати спеціальний дозвіл, що не є простою задачею. В одних державах для цього достатньо заплатити певний грошовий внесок, а в інших від музик вимагається підтвердження кваліфікації, наприклад, документ про отримання спеціальної освіти або ж проходження спеціальної художньої комісії, яка присвоює певну степінь кваліфікації для гри на вулиці.

1

Але, незважаючи на всі ці труднощі та перешкоди, під час прогулянок вулицями великих міст ви встигнете послухати різні жанри музики від джазу до хард-року. Вони розфарбовують міста у різні кольори, занурюють їх і, звичайно, пішоходів у різні епохи. Кожен вуличний колектив дарує людям безмежну енергетику, запалює їхні серця та не дає їм згасати. Виконуючи авторську музику, вони хочуть донести якісь власні ідеї, бачення світу, погляд на конкретну ситуацію чи подію. Переспівуючи хіти відомих виконавців, музики дають змогу кожному почути улюблені композиції, відкрити щось нове, раніше не пізнане або ж показати власне бачення виконуваної пісні, пережити емоції, які в ній присутні, та передати їх оточуючим.

3

Ці люди стають частинкою міста, вливаються в його рух. А для багатьох з них вулична гра стає першим кроком до всесвітньої популярності. Тож, коли ви бачите цих самородків під час прогулянки, не оминайте їх своєю увагою та насолоджуйтесь. Хтозна, можливо, через кілька років ви платитимете великі гроші, щоб почути їх.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні