Гліб Проців: ударник, що грає навіть при пожежі!

0

Можливо, хтось не помічає його партій в піснях, але вони звучать так, як і мають звучати в справжнього професійного ударника – непомітно, просто та майстерно. Цей музикант тонко відчуває, що має чути слухач в його композиціях, адже він і сам любить якісну та різноманітну музику. В нього є, чому навчитись, бо грати пліч-о-пліч з десятками музикантів, серед яких –  Олександр Пономарьов, гурти Vivienne Mort, Мегамасс та ін. може дійсно досвідчений професіонал. До нас в гості завітав Гліб Проців!

KCW4q1U3NoQ

Гліб Проців

“Крок у ROCK”: Розкажи декілька слів про своє життя (звідки ти родом, де і як вчився, щось з сімейного тощо).
Гліб: Я народився на Донбасі, в 16 років переїхав з гуртом в Київ і тут виріс. Закінчив музичну школу з класу гітари, оскільки класу барабанів в нашому місті не існувало. Пізніше навчався у «ШДЕМ» (Школі Джазових та Естрадних Мистецтв) в Києві, клас ударних і духових інструментів. Я б не сказав, що школа мене особливо розвивала, хіба що ноти можу читати. Але з хорошими людьми, які мотивували мене вчитися, я познайомився саме там.

“Крок у ROCK”: Коли ти зрозумів, що маєш поєднати своє життя з музикою? Що тебе надихнуло?
Гліб: У нас вдома була священна біографічна книга «Pink Floyd», привезена зі США. Думаю, я слухав їх музику від самого народження. У нас в сім’ї навіть є легенда: тато хотів поїхати на концерт і вже мав квиток, але не зміг, бо якраз народився я. Два роки тому я виправився – був на концерті Pink Floyd у Варшаві. Вони відкрили для мене світ музики. А грати на уявній гітарі я почав років у 10 під Joe Cocker і далі понеслася. Перша пісня, яку навчився грати на гітарі – Money (Pink Floyd).

“Крок у ROCK”: Чим ти ще полюбляєш займатися, крім музики?
Гліб: Я від природи організатор – люблю щось організовувати. У третьому класі в мене вже була своя точка продажу. Продавали бузок і дзеркала заднього вигляду для КРАЗу.
У 2014 ми відкрили свою студію з Vivienne Mort, мені подобається ця справа. До речі, альбом «Filin» ми зводили вже на ній.
Зараз розробляємо цікавий музично-освітницький проект з моїм другом Юрою, барабанщиком Івана Дорна.

4PAt8yU3hkU

…у складі “Vivienne Mort”

“Крок у ROCK”: П’ятірка улюблених ударників?
Гліб: Benny Greb, Steve Gadd, Travis Barker, Nick Mason, Макс Малишев.

“Крок у ROCK”: П’ять улюблених гуртів, які вплинули на твою гру?
Гліб: Mr.Bungle, Korn, Pink Floyd, The Police, на даний момент впливають Hiatus Kaiyote.

“Крок у ROCK”: Підхід до написання ударних партій – скільки часу йде, чи довго налаштовуєшся, чи просто імпровізуєш (опис створення).
Гліб: Так, тут для мене все серйозно. Я не вигадую партії, доки не почую вокал і не зрозумію драматургію пісні. Бувають, звичайно, ситуації, коли вокал пишуть вже на готовий мінус… В такому випадку намагаюся грати максимально просто. Для мене це дуже важливо, в цьому вся суть музики – ми спілкуємося разом, а не говоримо одночасно кожен про своє. Іноді в імпровізації трапляються цікаві фрази, але стабільні в цьому тільки джазові музиканти. Якщо записати рок jam session, то слухати його у 90% випадках буде неможливо. Я довго думаю над своїми фразами, постійно переграю їх в голові і часто змінюю.
Про барабанні партії Vivienne Mort можна сказати – «та що там грати?! Все просто!», та насправді, в нас є певне завдання і я вклав достатньо часу в те, щоб не заважати вокалу і при цьому підтримувати пульс. Особисто для мене це вагоміше, ніж скласти ряд з порожніх механічних брейків.

“Крок у ROCK”: Чи є в тебе свої закони, правила, яких ти дотримуєшся, по яким живеш?
Гліб: Відповім цитатою від Клінта Іствуда: «Я просто хочу,  щоб всі відстали від всіх». Поважаю особисту свободу людини і стараюся жити згідно закону «виграв – виграв». Якщо ми щось робимо разом, то добре має бути всім, а не лише мені☺.

10572193_10153164553209643_8251731187921617135

…разом з гуртом “Крихітка”

“Крок у ROCK”: Декілька порад хлопцям, які ще вчора взяли до рук палки і хочуть навчитись грати на перкусії та ударних.
Гліб: Раджу слухати лише компетентних людей і лише тих, чиє життя вас надихає.

“Крок у ROCK”: Можеш пригадати всі гурти, з якими ти грав і до складу яких входив?
Гліб: Дуже багато було. З кимось грав один концерт, з кимось цілий рік… Все точно не пригадаю… З рокових – Mushmellow, Мегамасс, Seventh Evidence.
З поп-музики – Р. Полонський, Е. Романюта, В. Лазарович, ДіоФільми, НеДіля, О. Пономарьов  та багато інших.
Зараз граю в гуртах «Vivienne Mort»«Крихітка» та в новому проекті разом з KNOB’ом («ТОЛ») та Сашою Дічьом («Мегамасс»).

“Крок у ROCK”: Як стати успішною людиною? Чи вважаєш ти себе успішним?
Гліб: Якщо хтось хоче бути на мене в чомусь схожим, то можна вважати мене успішним. Чи відчуваю я сам себе успішним, сказати точно не можу. Всі дитячі мрії я в житті здійснив, окрім народження сина та будиночку в лісі. Як закінчу з цим – повідомлю☺.

“Крок у ROCK”: Чи пам’ятаєш ти свій перший виступ на публіці?
Гліб: Не пам’ятаю вже ☺. Чесно. Але думаю, що це було десь у ПТУ (?). Я там не вчився, мені ще рано було, але мене взяли в музичний «кружок» «8-ма нота». Там я вперше побачив справжні барабани та гітарну «примочку».

“Крок у ROCK”: Розкажи смішний/кумедний момент, що стався на одній з твоїх репетицій.
Гліб: Одного разу ми з «Мегамасс» репетирували на палаючій репетиційній базі.

“Крок у ROCK”: Як налагодити стосунки в гурті? Чи важко тобі влитись в новий музичний колектив?
Гліб: Для мене це дуже легко. Я люблю людей. Одну річ назву з практики: потрібно завжди оговорювати всі умови і цілі, одразу після першої репетиції, писати план, і бажано з цим не затягувати.

rir_nMwAgAg

…за улюбленим інструментом

“Крок у ROCK”: Як ти потрапив до складу “Vivienne Mort”?
Гліб: Випадково побачив перший виступ гурту на youtube. Знайшов Дану в Інтернеті, і другий концерт вже з моєю участю був.

“Крок у ROCK”: З ким би ти хотів поджемити з відомих музикантів?
Гліб: Mike Patton.

“Крок у ROCK”: Як жити в нестабільних умовах творчим людям? Чи важко заробляти зараз їм на життя?
Гліб: Я думаю, що для творчих людей жити в нестабільних умовах – дуже навіть продуктивно та звично. А стабільних творчих я не знаю. Заробляти не складно, як і в будь-якій справі. Дивлячись, які цілі та вимоги.

“Крок у ROCK”: Основні проблеми вітчизняної культури (чи для тебе вона існує)?
Гліб: Написано достатньо багато красивих пісень, це факт. Але з культурою поки що не склалося. Мені хотілося б, щоб в музикантів було більше поваги один до одного. Ми боїмося успіху своїх колег, ні з ким не ділимося своїм досвідом і багато критикуємо. В цьому плані мені подобається гурт Hardkiss: ведуть свій відео-блог про музичне життя та діляться досвідом. Надія є.

“Крок у ROCK”: Слова наснаги та побажання для читачів «Крок у рок».
Гліб: Друзі, давайте жити дружньо!

 

 Відео з Глібом Процівим можете переглянути тут:

 

Автор: Андрій Микитенко

 

 


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Коли спалахує іскра…

Серце людини досить дина річ. Навіть будучи зайнятим перекачкою крові по організму, воно знаходить час на те, щоб не очікувано спалахнути та принести таким чином ...