HELL:ON – «Це не тренд, та не мода… Це просто чистий fucking metal!!!»

0

В останні роки українська музика зазнала великого підйому, як у своїй якості, так і в популярності. Все більше українців заповнюють свої плей-листи вітчизняними піснями. Деякі гурти навіть катають тури у Європі. І тут ми не маємо на увазі тих виконавців які роблять пародію на бріт-пот. Мова йде про хлопців, які виходять з важкого андеграунду.

Hell:On – дез-метал гурт із Запоріжжя, який починає свою історію з 2005 року. З того часу музиканти встигли здобути прихильників не тільки на Батьківщині, а і в інших країнах, таких як Германія, Чехія, Польща, Угорщина тощо. Хто, як не ці хлопці можуть похизуватись результатами своєї багатої праці? Майже ніхто.

У 2015-му гурт відмічає 10-ту річницю своєї діяльності і знаменує це виходом свого 5-го студійного альбому “Once Upon A Chaos..”, який ще не встиг з’явитись, а вже наробив багато галасу. Як відомо, гурт співпрацює з німецьким лейблом Ferrrum, з яким команда отримує світову дистрибуцію. Також музиканти анонсували, що при записі альбому використовувались не тільки класичні для важкої музики інструменти, а і такі екзотичні як: ситар, коза(український народний духовий інструмент), дримба, гімалайська чаша та інше. А на десерт, стало відомо, що в праці над альбомом приймали участь всесвітньо відомі зірки, такі як Андреас Кіссер – гітарист усім відомої Сепультури.

«Те, що видав Андреас Кіссер разом із цими хлопцями, набагато краще, ніж те, що він видавав у Сепультурі в останні роки.»

-Хуліан Нуньес(рецензент з сайту voices from the darkside).

4

Цікаво, що може відчувати людина, яка працює з героями свого юнацтва? Як проходив творчій шлях у цих хлопців? Наскільки важко досягти такого рівня?

Олексій Пасько – гітарист гурту Hell:On, розкаже, який він, цей металевий шлях та як проходила праця над альбомом “Once Upon A Chaos..”.

Крок у Рок: Привіт! Чимало вітчизняних музикантів можуть позаздрити вашим успіхам. Співпраця з німецьким лейблом та відомими зірками справді вражає. Важко було досягти таких успіхів?

Олексій: Так, це дуже важка та клопітлива праця, яка триває вже 10 років. З часом багато гуртів починають здаватись. Ми ж, ще на початку свого творчого шляху намагались мислити стратегічно, будувати плани. Задавали самі собі питання: Навіщо ми це робимо? Як будемо просуватись? Почали наполегливо працювати та активно займатися гастролями по Україні. Вже у 2006 році ми видавалися на Moon Records, що вже було достатньо круто. Потім настали і перші європейські тури (з 2009), нами почали цікавитись. Таким чином ми і отримали запрошення від німецького лейблу Ferrrum. Вони почули нашу музику і зрозуміли, що ми той колектив який хоче працювати. Так наша творчість відкрила себе і для Європи.

Крок у Рок: Як звичайні хлопці із Запоріжжя змогли домовитись з такими всесвітньо відомими зірками як Андреас Кіссер?

Олексій: Розмови з Андреасом Кіссером розпочались ще у 2010 році, коли він виступав у Києві з проектом Hаil. Там ми і запропонували йому спільну працю. Запитали, чи хоче він зробити свій вклад в Українську важку музику? Хоч він і був зацікавлений, праця не почалася відразу. Такі музиканти, як Кіссер, дуже зайняті, бо в них є ще багато і інших проектів. Листування з ним проходило чотири роки. Проте, згодом ми все ж таки змогли притягнути його до запису. Тут є ще одна цікава і неочікувана для нашого гурту річ. В одній з німецьких рецензій ми знайшли таку цікаву цитату: «Те, що видав Андреас Кіссер разом із цими хлопцями, набагато краще, ніж те, що він видавав у Сепультурі в останні роки». Це дуже круто, але сподіваємось, що Кіссер не прочитає цієї рецензії) (прим. Авт. http://www.voicesfromthedarkside.de/Albums-EPs-Demos/H/HELL-ON–9857.html посилання на рецензію)

3

Крок у Рок: Як воно, працювати з такими монстрами металу?

Олексій: – Це також не легка праця. Проте, коли маєш справу з кумирами свого юнацтва, то розумієш, що і сам чогось вартий. Це дійсно цікавий досвід для всього колективу. Праця з Кіссером виявилася дуже чудовою. Він видав нам саме те, що ми і хотіли почути. То була та енергетика на яку ми і очікували. На минулий альбом ми також запрошували зірок, таких як Енді ЛаРок із King Diamond. Але коли він прислав нам варіанти своїх записів я просто відповів йому: «Я не відчуваю тієї енергії. Це не зовсім те, що я очікував». То були цікаві мелодичні рисунки, але не те, чого ми чекали. Тому до альбому пішла не уся його праця.

Крок у Рок: Це все дуже цікаво. А розкажіть про роботу над самим альбомом 2015-го року. Як відомо, ви використали чимало екзотичних інструментів, таких як ситр та коза. Що спонукало йти на такі експерименти?

Олексій: – Ще до прибуття на студію в нас вже були якісь заготовки та ескізи. Коли ми вже почали працювати над цим матеріалом, то з’явились якісь нові почуття, з’явився якийсь шаманізм, якась магія, якщо можна так висловитись. Для нас музика – це картина, яка розкривається перед тобою мазок за мазком. Емоції, які з’являються в праці на студії. От ми і вхопилися за те, що відчували. Наш вокаліст грає на багатьох інструментах, одним із них є кларнет. Були ідеї вставити у пісні і цей інструмент (він присутній в пісні “I Am God” 2015). Але особисто я не уявляв його у нашій праці, ми ж не граємо джаз-метал. Проте знайшлося місце і для нього, і для ситару, дримби, шенаі тощо.

1

Крок у Рок: Стосовно лірики альбому. Взагалі чимало людей, котрі проживають на просторах СНД, мають проблеми зі знанням іноземної мови, тому, майже не звертають уваги на те, про що співає гурт, а просто слухають саму музику. Проте, комусь все одно буде цікаво дізнатись, про що ваші пісні.

Олексій: – Наші пісні мають більш метафоричну суть, ніж щось конкретне. Ми розповідаємо про внутрішній світ людини, проблематику кожної персони. У нас не має прямого «посилу» у піснях, як наприклад: «От я випив, за кермо сів, дівчину побив…». В наших піснях кожен сам зможе знайти для себе якусь думку, що мені здається достатньо цікавим.

Крок у Рок: – Так, це дійсно цікаво. Які наступні плани стосовно діяльності гурту?

Олексій: – Кожен рік ми їдемо у Європейський тур. Цього року ми зробимо трошки інакше. Ми помітили, що десь з 2010-го року у нас не було туру на Батьківщині. Тому, цю осінь ми збираємось присвятити любій Україні. Ми вже почали домовлятись за організацію українського туру.
Найближчі концерти гурту:

04.09 – Запоріжжя «Рок Клуб»
26.09 – Дніпропетровськ «Залатаний Барабан»
08.11 – Київ «MonteRay Live Stage»

5

Крок у Рок: – Традиційно побажання для читачів.

Олексій: Відповім цитатою з одної рецензії від лейблу Ferrrum: “It’s not a trend, it’s not a fashion… it is just pure fucking metal “. Ми не є трендом. Ми граємо так, щоб подобатись самим собі. Якщо ви хочете почути справжній метал через призму нашого бачення, тоді завітайте до нас.

Отже, гурт Hell:On є дуже гарним прикладом, який може показати світу, що і українці можуть творити якісну та цікаву музику. Побажаємо їм ще більшого успіху, позитиву, та гарного настрою.

Автор: Антоль Левандовський


Hell:ON.

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Неймовірний світ електрогітар.

«Гітара – як людська душа, що передає послання світу всього через шість струн» З моменту створення першої електрогітари пройшло не так багато часу, але за ...