Інді-рок. Секрети створення.

0

“Інді-рок” для мене те ж саме, що й альтернатива — щось дуже зрозуміле і дуже незрозуміле. Абсолютно розмите поняття, котре хочеться загнати хоч в якісь рамки. Хоча б для себе. Щоб розібратися.

Термін “інді-рок” походить не від слова “індійський” (саме так чомусь я вирішила прочитавши жанр в описі про один гурт, а потім вперто шукала мотиви танцюючих акторів зі слонами), а від слова “independent” (від англ. Незалежність).

Тобто музика, в якій експерименти зі звуком, інструментами, лірикою вважаються стандартом, а будь-яке наближення до мейнстріму — нонсенсом.
Характерні ознаки:

-в ідеалі характерною ознакою є відсутність ознак. Особисто мені, таке пояснення дуже нагадує основну мету панку, але насправді це не так, бо в панк-музиці постійна зміна інтонації, надмірне використання ударних інструментів, переважання ритму над мелодією — обов’язкові елементи. В інді немає обов’язкових елементів.

-більшість музики в стилі інді — це спокійна та витончена музика, до інді відносять і Coldplay, котрі виконують балади, і Arctic Monkeys , фішка яких змінювати свій стиль кожного наступного альбому.

Тобто, для мене, інді-рок — це така собі “гаражна музика”, яку часто грають по квартирах, парках і деіне. Проте це музика, яка переросла рівень “гараж-друзі”, і досягнула більшого кола слухачів. Це та музика, яка ніколи не стане комерційною, бо у ній немає того різноманіття професіоналізму, яке хоче чути аудиторія. (Звісно винятки породжують правила)

Сам термін “інді-рок” як на мене не має великого значення. Є андеграундна, некомерційна музика різноманітних жанрів, яка видається на невеликих лейблах, а гурти не пов’язані довгостроковими контрактами на жорстких умовах.
Що послухати?

Як то кажуть “на колір і смак…” – проте презентую вам підбірку вартої вашої уваги музики в стилі “інді”: Vivienne Mort, Esthetic Education, Кімната Гретхен, We are, Lika Bugaeva.
Закордонний якісний інді-рок – Arctic Monkeys ,Kasabian Death Cab For Cutie Florence And The Machine

Чи знали ви?
У 80-х термін інді-рок та альтернатива були синонімами, і відрізнялися лише по географічній ознаці — інді — британці, альтернатива — американці.

Автор: atipichnaya


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Гурт Буревій. Сонце у кігтях орла!

Буревій – блек-метал команда зі Львова, з дівчиною на вокалі. У 2013 році вони презентували демку “Помсти Лють Несамовита”. І ось вже два роки фани ...