Інтерв’ю з гуртом IMPERA

1

Ви знали, що у нашій країні так багато чудових і талановитих гуртів? А те, що такі гурти є і в Івано-Франківську, знали? Ми мали змогу в цьому переконатися. У нас в гостях улюбленці франківчан – гурт IMPERA, які працюють у напрямку Modern Melodic Death Metal.

Не одноразово редакція “Крок у ROCK” бувала на їх виступах, влаштованих як фронтменом гурту, так і іншими організаторами. Так-так, саме завдяки одному з учасників гурту (та і кожному гурту, який активно виступає, не байдужий до власної творчості та приймає участь в різноманітних рок\метал-заходах), рівень рок-культури в нашій країні підіймається та розвивається. Учасники колективу досить яскраві особистості не лише на сцені, а і в житті, мають великий досвід виступів за спиною, записаний не один ЕР-альбом, їм є що продемонструвати. Тому, якщо ТИ не чув їх пісень…чекай, ти справді не чув їх пісень?) Наздоганяй :)

Ми поспілкувалися з вокалістом-гітаристом гурту Володимиром Григораком та драмером Юрієм Гикавчуком, які люб’язно розповіли трішки про життя гурту, торкнулися історії, планів, поглядів та поринули у світ фантазій. І ось що з цього вийшло!

Крок у ROCK: Гурт досить міцно і успішно тримається на сцені уже чотири роки. Що чи хто додає сили?

В першу чергу IMPERA своїм існуванням завдячує рідній франківській публіці, яка завжди гаряче нас сприймає, ну і звичайно публіка у інших містах, в яких ми побували. Десь сприймають краще, десь гірше, але в першу чергу завдячуємо людям, які нас підтримують на концертах. Без цих людей колектив вже б давно припинив своє існування.

Крок у ROCK: У банді відбулися зміни у складі. Що привело до цього? Пару слів про нових учасників.

До змін у складі призвело те, що відносно бас-гітариста Олександра Червінського доля розпорядилась так, що йому довелося переїхати на постійне місце прожиття у Донецьк. Після переїзду він почав шукати собі новий колектив, ото ж з нетерпінням чекаємо на представлення публіці його нового колективу .

Що до гітариста Василя Федунишина, то йому більше подобається трохи інший стиль музики ніж той, в якому працює IMPERA, але він всеодно зі всією серйозністю підходив до роботи в нашому колективі і викладався на всі 100%. Після того, як Василь пішов від нас, він зробив власний проект під назвою Desiderate, який працює в тому стилі, до якого лежить душа у Василя. З Олександром і Василем відіграли не один концерт і випили не одну літру пива, тому ще раз хочемо подякувати цим чудовим хлопцям за той період, який вони провели у складі Імпери.

Місця Василя та Олександра зайняли франківські музиканти, які приймали участь у таких колективах як Огнеколо, FRAME – бас-гітарист Денис Харюк. Sirin, Maut – гітарист Костя Прохоренков, тобто хлопці вже відомі франківському слухачу.

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Чи зміниться стиль після цієї події? Нові учасники мають бажання вносити свої корективи та свіжі ідеї?

Кардинальних змін в стилі точно не буде, а несуттєві зміни будуть, тому що ми завжди експериментуємо і не заганяємо себе ні в які рамки. Тим більше Денис та Костя досить талановиті музиканти і пропонують цікаві та креативні ідеї для нашої спільної творчості.

Крок у ROCK: Що з усіх досягнень є найбільшою гордістю для кожного з вас?

Самою більшою гордістю для нас являється публіка, яка приходить на наші концерти і відривається разом з нами, а також відеоробота на пісню “Angel’s Cry”, ну і два міні альбоми “Voice of Freedom” та “Чорні Мрії”.

Крок у ROCK: Вже є цілі та задуми на наступний рік? Впевнена, що любителі вашої творчості очікують на щось новеньке.

Так, звичайно, цілі є, на цей рік заплановано накопичити матеріал на повноформатний альбом, його запис, та подальше видання на лейблі. Ну і одна або дві відеороботи на нові пісні.

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Пограємо в гру “Або”? Обирайте варіант:

– вдалий кавер чи оригінальна авторська пісня

Оригінальна авторська пісня, але мати у власному арсеналі хороший кавер не помішає) але ми поділяємо робити кавера на різні гурти не рокового стилю, так як маємо кавера на Prodigy та Scooter.

– велика публіка\поганий звук або мала публіка\гарний звук

Мала публіка\гарний звук! Адже коли буде багато людей і поганий звук, вони нічого не почують і не вникнуть в ту музику, яку ми їм подаємо, і на наступний раз тих багато людей може не бути) А коли хороший звук, але мало людей, ти чітко розкриваєш свою творчість, яку подаєш зі сцени, і на наступний раз кількість людей поповниться! Адже друг сказав другу, рокер рокеру і так далі….. що був на хорошому концерті і варто туди прийти ще раз) АЛЕ ЦЕ ВСЕ ЯКЩО ГУРТ ДІЙСНО ВИКОНУЄ ЯКІСНУ МУЗИКУ! БО Є ВИПАДКИ ЩО ГУРТУ І ХОРОШИЙ АПАРАТ НЕ ДОПОМАГАЄ))))))))) ПОВІРТЕ, Я ЗНАЮ БО ОРГАНІЗОВУЮ РОК КОНЦЕРТИ)

– змінюватися на прохання більшості або грати для задоволеної меншості

Змінюватися на прохання більшості або грати для задоволеної меншості… Відповім трошки по-іншому) Краще виконувати музику в першу чергу для себе, свого задоволення, а далі вже прийде і задоволення більшості, бо якщо ти кайфуєш від своєї творчості, прокайфує і людина, що прийшла тебе послухати.

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Ви в дитинстві замислювалися чи мріяли про те, що в майбутньому будете виступати на сцені? Не влаштовували концертів на усіх підручних засобах: каструлі, віники?

Особисто я, вокаліст-гітарист Вова) про сцену як таку не мріяв, бо з маленького займався танцями і на сцені виступав дуже часто) це була не мрія, а захоплення, яке в свою чергу відіграло велику роль в дитинстві. На рахунок рок сцени я не мріяв, а мрія була мати гітару, яка появилась зі школи в класі 5-му чи 6-му)

Крок у ROCK: Пориньмо в межі вседозволеності. В якій країні, з якими гуртами, в якому приміщенні і з якими інструментами в руках хотіли б виступити?

Зі своїм інструментом, що зараз є, правда струни вже час поміняти) в країні…….. нехай буде Австралія) там тепло і екзотично)))) серед поля з кіловатами звуку і щоб там були всі наші рок гурти важкої сцени, з якими ми виступали. Одні виступають, другі відриваються. Це була б така своєрідна тусовка, думаю, було б чотко)

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Повернімось в реальність. Які з ваших виступів були самими успішними та яскравими?

Для нас кожен виступ яскравий, в кожному є свій досвід та враження, які ми пам’ятаємо і часто згадуємо. Басист Денис любить в Коломиї виступати в рок-кафе “Катрін”, там дійсно гарна атмосфера)

Крок у ROCK: З якими українськими гуртами сподобалося грати та які запам’яталися? Хоча за весь період їх було дуже багато і з багатьма напевне здружилися, але все-таки.

Переважно гурти, з якими ми виступаємо, це гурти-друзі з інших міст, такий собі обмін. Вони до нас, ми до них. По містам можемо відмітити: Чернівці – гурт СRYSTAL of CARPAT, Чортків – гурт Периферія, правда їх не виходить до нас привезти, соррі, привеземо)))) Львів, Тернопіль, з Києва є хороший гурт – SEAEYE, недавно познайомились ще з двома треш гуртами з Києва: MARAUDER та RUST RAIN.

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Розкажіть, будь ласка, що для вас є головним при написанні текстів та музики. Про що ваші пісні?

Для мене, щоб написати текст, в першу чергу має бути хороший музичний супровід. Спочатку ми робимо музичну частину пісні, а потім вже сідаю і починаю писати. Тексти не мають конкретного напрямку як це буває в паган музиці чи блеку) у нас є пісні про нашу владу, колишню чи теперішню, це вже слухач вибирає) – пісня “Система”, про вампіра “Чорні мрії”, про дівчину з пекла “Girl from hell”, трошки лірики “Angel’s cry”, з нового – “Звір” про особу, яка живе в своєму світі і вбиває собі подібних, щоб вижити, це можна спостерігати в нашому реальному житті, пісня “Клон” також з нового.

Крок у ROCK: На скільки мені відомо, лідером є Володимир (гітарист та вокаліст), котрий не покладаючи сил влаштовує рок-метал паті. Питання до Вас: з чого все почалося? Як виглядають ваші паті, як часто проходять та хто може потрапити на них?

Все почалось з презентації нашого кліпу на пісню “Angel’s cry”. Організуваши цей захід було видно, що слухач бажає частіше відвідувати такі заходи, тому так почались рок вечірки в нашому місті) також організовуємо фестиваль Metal cover party, що увійшов вже в традицію, зараз організовуємо кавер вечірки по стилям треш, панк, дез, альтернатива, де виступають гурти з Франківська та інших міст. Потрапити на наші вечірки не складно, можна написати мені або подати заявку у відповідну зустріч.
(прим. ред.: посилання на спільноту організації метал\рок вечірок у Івано-Франківську: https://vk.com/ROCK_METAL_PARTY)

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Крок у ROCK: Побажання для читачів Крок у ROCK.

Будьте перш за все людьми, поважайте один одного, любіть батьків та країну, де ви живете, і все буде чотко)

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Наше смачне інтерв’ю завершено. Дякуємо гурту IMPERA за щирість та за те, що так яскраво відкриваються перед публікою та слухачами (і нашими читачами)! Хочемо наголосити, що колектив можна буде почути на весняному фестивалі “SPRING ROCK FESTIVAL” 27 квітня в L’amour club в Івано-Франківську. Пора розпочинати фестивалити, не спіть ;) Детальніше – https://vk.com/event63447428

Інтерв'ю з гуртом IMPERA

Автор: Наталі Деметер
Фото надані: гуртом IMPERA https://vk.com/impera_band та Сергієм Сохолотюком


IMPERA

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Ель, фолк, танці

Тим, кому подобається ірландська культура Тим, хто полюбляє добрий ель Тим, хто вміє танцювати до відпаду під металеві рифи Присвячується (А також всім іншим, бо ...