Інтерв’ю з гуртом Maut спеціально для Крок у ROCK!

Дата: 01-06-2014; | Автор: Стасян; | Рубрика Інтерв'ю,Новини; |

GzWl4pm8nA0

MAUT – це доволі цікавий експериментально-прогресивний метал-колектив із Івано-Франківська, який представляють семеро учасників. Засновано його у 2007 році, але з плином часу звучання та стиль змінювалися, і тепер перед нами постає творчість у більш важкому вигляді. Важкому не лише в музиці, а й в емоційній її складовій. Прихильників творчості знаходяться після кожного виступу, що підкреслює їх яскравість, оригінальність та неабиякий вплив на слухачів. Ми не залишилися осторонь і підготували для вас інтерв’ю, поспілкувавшись із усіма учасниками MAUT.

Крок у ROCK: Привіт! Одразу хочеться розпочати із далеких часів. Коли була закладена основа для створення колективу і що саме цьому посприяло?

Привіт, для початку дякуємо, що ініціювали це інтерв‘ю, нам дуже подобається ваш ресурс, і ми в захваті від ідеї розповісти вашим читачам про наш колектив.

Далекі часи зараз насправді не здаються вже такими і далекими, MAUT було сформовано взимку 2007, правда то був зовсім інший колектив з зовсім іншою музикою. Команда сформувалася, як це часто буває, зі знайомих і знайомих знайомих, потім знайомство переросло в дружбу і було дуже важко зрозуміти чи то музика була наслідком дружби, чи дружба наслідком музики.

Все рухалось по більш-менш обкатаній схемі, – пошук стилю, перші не зовсім вдалі виступи, виїзні концерти, постійний пошук учасників, перші демо-записи. Так тривало досить довго, проте виявилось, що мотивація різних учасників колективу була різною, життя і рутина бере своє, і в результаті тому MAUT’y прийшов кінець. Саме це і поклало початок новій команді, з новими учасниками, новою музикою і новим ставленням до неї. Новому MAUT’у.

В 2011 – 2012 роках до команди почали долучатися ті люди, які власне і формують MAUT на даний момент. Мабуть не варто вдаватися в нудні деталі і розповідати про те, хто і коли прийшов в колектив, варто лиш сказати, що зараз це така собі невеличка сім‘я в якій всі стали майже рідними одне одному =)

137nTl1UU1Y

Крок у ROCK: Я би сказала, що стиль вашої музики, чи точніше поєднання стилів, для підготовлених вух. Розкажіть, будь ласка, нашим читачам детальніше що представляє творчість та з чим експериментуєте?

Ух, питання музичного стилю для таких команд як наша завжди дуже важке. От як описати словами музику? Як описати експеримент? Це взагалі можливо?

Ви влучно підмітили про підготовлені вуха – незнайомий з нашою творчістю слухач, який просто прийде на концерт, скоріш за все буде трохи здивований тим, що почує і побачить. Теги experimental/progressive ми обрали не просто так, вони якраз приблизно окреслюють ті музичні напрямки в яких ми рухаємось, проте сказати щось конкретніше – дуже важко. Хоча можна впевнено сказати, що місцями наша музика буває важкою. Не лише в плані “важкого року”, а в плані емоційної і змістовної нагрузки, і в плані легкості (чи то нелегкості) сприйняття.

Експериментуємо з усім, починаючи від побудови треків та звучанням інструментів і закінчуючи текстами та сценічним образом. Ми дуже любимо експериментувати з інструментами, в наших треках крім звичних гітар/кравіш/барабанів можна почути трохи екзотичніші речі – lap steel, окорину, самопальну перкусію, сирени, нетривіальні сінти і семпли, ну і звісно спотворений, місцями до невпізнаваності вокал, котрий в деяких моментах нічим іншим окрім інстурмента назвати неможливо.

Крок у ROCK: Знаючи, що склад колективу змінювався, торкнімося теперішніх учасників. Вас семеро і це не мала кількість. Хто яку роль виконує? Можливо за кожним закріплений певний образ, стиль?

Кількість учасників точно не мала, це інколи навіть викликає проблеми з організацією виїзних концертів, але ми ніяк не можемо дозволити собі якось скорочуватись, бо від цього страждає музика. Саме тому нас так багато =)

На рахунок ролей в колективі – вони звісно ж є, правда ці ролі більше стосуються побутових нюансів існування команди. В музичному плані ролі зводяться до навиків володіння інструментами і не більше.

На рахунок образу і стилю – само собою зрозуміло що ми всі різні. Абсолютно всі слухаємо різну музику, одягаємось і виглядаємо по-різному. Нам часто пропонували придумати для команди якийсь спільний образ і його притримуватися, але ми не бачимо в цьому ніякого змісту – навіщо чесати себе проти шерсті?

Крок у ROCK: Одну цікаву річ на концертах за Maut помічено – використання масок. Для вас це лише сценічна прикраса, стиль чи в цьому захована якась філософська думка?

По секрету скажемо – ми прихильники прихованого змісту. Всі наші тексти – метафоричні, музика сама по собі – метафорична. Маски і сценічний образ це теж, само собою, одна велика метафора.

Крім того передати або пояснити комусь відчуття, котрі ти переживаєш під час того, як перед кожним концертом ти здійснюєш такий собі ритуал, наносиш на себе грим, ніби одягаєш якісь обладунки – неможливо. Це як готуватись до бою, – кожного разу ти не знаєш чого чекати.

Крок у ROCK: А не думали на концертах влаштовувати а-ля флешмобів?

На минулому концерті, в перервах між піснями, з невідомих нам самим причин ми трохи читали реп. Планувати щось таке наперед – не цікаво.

Крок у ROCK: Проглядала статтю на іноземному порталі про вас, прослуховувала запис американської радіо-передачі. От в чому запорука успіху українських гуртів за кордоном, як гадаєте? Яку пораду дасте іншим українським гуртам?

Чорт, ми точно не знаємо в чому запорука успіху української музики закордоном, раді були би якби нам самим хтось щось порадив. Ті нечасті згадки про нас які ви зазначили, це насправді капля в інформаційному морі мовчання про MAUT =) Ми самі боремося за місце під сонцем, і насправді нічого ще не досягнули, тому радити щось комусь ми не в праві.

Крок у ROCK: Ви вже виклали у мережу усі демки для прослуховування, розписали графік найближчих концертів (на черзі Ужгород, Івано-Франківськ та Калуш). Що далі від команди очікувати? Плану по захопленню світових аудиторій ще немає? :)

Плану немає =) З нами нещодавно почав працювати букінг-менеджер, і зараз наш фокус лежить в концертому полі. Про нас мало хто знає, і ми воркаємо над тим, щоб це якось змінити.

Крок у ROCK: Що в житті MAUT’у було найголовнішою подією, навіть перемогою? В яких ситуаціях з радістю кажете: “Фух, ми це зробили!”?

Той факт, що всі ми якимось чином знайшли одне одного, це вже дуже-дуже велика особиста перемога. Назвати перемогою якісь наслідки діяльності нашого колективу ми покищо не можемо.

На рахунок “Фух, ми це зробили!” – ми десь приблизно так казали після того як поприбирали в себе на репетиційній базі.

Крок у ROCK: Яка спільна риса між усіма учасниками? Що ще вас об’єднує, крім музики?

Ми в житті всі дуже веселі і позитивні чуваки, а коли робимо музику, то виходить пустота і тлєн. Мабуть оця така риса – випускати сокровенні переживання в музло це єдине спільне що в нас є.

Крок у ROCK: Для підняття настрою нам і читачам (але сподіваюся, що всі весело і щасливо посміхаються) розкажіть, будь ласка, про самі епічні і безглузді ситуації, що ставалися з вами під час репетицій чи поїздок на виступи.

Якось під час репетиції в нас загорівся ламповий підсилювач. До цього ми постійно охолоджували його вентилятором, і коли це сталося, то вентилятор роздув вогонь і було не весело. Ми винесли його в коридор, він трохи погорів і потім погас. Після цього ми ще рік в нього грали, і заслужено називали “тьоплим лампавим усілком”.

Крок у ROCK: І щире побажання читачам “Крок у ROCK” від команди MAUT.

Ходіть на концерти і підтримуйте ураїнських хлопців. Ми живемо в епоху соцмереж, тому нам всім особливо легко це робити, але в той же час чомусь дуже важко забороти внутрішній пофігізм. Ми бачимо як купа класних команд розвалюються на наших очах через відсутність уваги і підтримки з боку слухача. Ваш саппорт дуже легко виміряти – лайками, репостами, коментарями, кількістю рук на концерті. Коли цього всього немає, музикантам дуже важко знайти внутрішню мотивацію робити музло. А ви ж не хочете жити в країні без музла, правда?

www.mautband.com

http://vk.com/mautmusic

https://www.facebook.com/mautmusic

https://www.youtube.com/user/MAUTBAND

http://instagram.com/mautband

Інтерв’ю підготувала: Наталі Деметер

Фото надані учасниками MAUT

 

Долучайся


Афіша

Фестиваль Respublica

Завантаження 3.0

Фестиваль ЗАХІД


Останні відео-кліпи:


Читайте також