Інтерв’ю з трешерами MARAUDER

Дата: 24-01-2013; | Автор: Стасян; | Рубрика Інтерв'ю; |

Marauder, в минулому році ви випустили свій дебютний ЕР “Machinist”.Особисто я вважаю, що альбом досить хороший, адже мало хто зараз грає справжній олдскульний треш. Було висловлено і багато думок та вражень, написана велика кількість рецензій. Чи знаєте на що потрібно звернути увагу в майбутньому і чи можете тепер самі, оцінюючи ЕР, знайти певні недоліки, які слід було б виправити ? Та чи хотілося б, за можливості, шось зараз змінити в піснях ?

САША:

ЕP “Machinist” нам дозволило поглянути на нашу музику зі сторони. Виникають нові ідеї. Бажання щось додати, зіграти деякі моменти по іншому. На даний момент ми вже маємо чітку картину нашого дебютного повноформатника.

РУС:

Так, звичайно, недоліків там купа. По більшість з них ми знали ще перед записом, але пішли свідомо на репетиційну студію та записали все, що було на той момент, оскільки треба було показати людям що ми з себе представляємо саме з аспекту написання композицій. Техніку гри та інші нюанси нам ще підтягувати і підтягувати, купа роботи!

В самих піснях, як на мене, все влаштовує. Єдине, на що слід звернути увагу слухачів, те, що це ДЕМО-ЕР, тому що багато хто думає, що ми з такою якістю запису вийшли зі студії, хоча насправді матеріал писався на репетиційній базі, де ми займаємося. І все це наживо писалося. Потім вирішили оформити цей реліз. Тому усі пісні, що є на цьому демо, будуть перезаписані у студійному варіанті, можливо з якимись маленькими змінами.

ВЛАД:

Я вважаю, що ми гурт, який досить критично до себе відноситься, тому скажу, що демо-альбом ми записували, виходячи з наших можливостей технічного плану. Ще в момент запису і зведення треків ми розуміли, що нам потрібно більше студійного досвіду і багато роботи над технічністю. Диск був просто міні-презентацією нашої творчості, а не якісним продуктом, яким би ми пишалися.

ІВАН:

В майбутньому нам треба звернути увагу на якість запису. Ми ніколи не хизувалися нашим ЕР. Основна мета нашого ЕР – показати людям наші пісні. Звичайно, хотілося б змінити темп в деяких піснях і я вважаю, що на повноформатнику Ви зможете почути наші пісні в кращій якості та швидшому темпі.

Чи часто слухаєте власні пісні або передивляєтесь відео зі своїх виступів ?

ВЛАД:

Коли наш диск потрапив мені в руки, я переслухував його декілька тижнів, а зараз дуже рідко. Чесно кажучи, я жалію, що не можу послухати свою музику як слухач, який до цього не чув цих пісень. Коли я слухаю наші пісні, які уже грав сотні разів, я майже завжди автоматично вслуховуюсь в свою ударну партію і думаю: «О, тут я налажав-)», або «Чому тут бас-барабан не чутно?». А взагалі, мені приємніше слухати записи з наших живих виступів – це у нас виходить краще і драйвовіше, ніж студійні записи . . . покищо-)

РУС:

Спершу ганяв записи довгенько, оскільки було цікаво почути себе зі сторони. Тепер мене від них уже нудить, ха-ха Щодо відео, то переглядаю їх частенько, оскільки час летить швидко і, озираючись на минуле, можна слідкувати за своїми помилками чи превагами, які були в той час. Поведінка на сцені і погляд на себе зі сторони – дуже важливі речі, особливо для того, щоб навчитися правильно подавати матеріал у майбутньому.

ІВАН :

Власні пісні я слухаю вже дуже рідко, тому що наслухався їх досхочу, коли наш ЕР тільки вийшов. А відео з наших виступів я передивляюся часто, щоб побачити свої помилки на сцені і в подальшому намагаюся їх виправляти.

САША:

Я дуже рідко вмикаю наші пісні. Мені їх вистачає на власних концертах та репетиціях=) Відео переглядаю для самовдосконалення, щоб знаходити помилки під час наших живих виступів. А також з друзями вмикаємо поржати з усіляких смішних ситуацій, моментів, які супроводжують майже кожний концерт.

Існує думка, що металісти мусять слухати лише метал і заперечувати інші музичні стилі. А яке ваше ставлення до цього ? Чи слухаєте якісь інші стилі окрім металу, та які ваші улюблені музичні гурти ?

ІВАН:

Моє ставлення до цієї думки негативне!!! Я не встановлюю собі рамок у музичному плані. Я слухаю те, що мені подобається. Я дуже люблю послухати Offspring. Також мені подобається Michael Jackson та Modern Talking. Стосовно улюблених гуртів: я не маю такого поняття. Все що я слухаю – це моє улюблене. Але є один гурт, який я можу слухати вічно – це гурт Iron Maiden.

РУС:

Вважаю, що у кожного свої музичні смаки і нічого проти цього не маю, АЛЕ: люди в гурті, який об’єднаний спільним напрямком металу, просто не можуть бути поціновувачами зовсім різних музичних напрямків. У них в любому випадку повинна бути спільна основа інакше мало чого хорошого з цього вийде. Усі ми любимо різну музику, але в пріоритеті завжди олдскульна музика і це не тільки треш-метал.

ВЛАД:

В підлітковому віці я любив чіпляти на себе різні ярлики: панк, металіст, неформал і т.д. А зараз я навіть не хочу називати себе металістом, мені більше імпонує термін музикант-) Звичайно, слухаю я частіше всього треш-метал, бо ця музика найенергійніша, як не крути. Але я ніколи не замикав себе в рамках стилю, все залежить від виконавця. Я починав слухати важку музику з російського панку, потім хеві, трохи блек-металу, дез, потім тільки треш. Зараз я часто слухаю гурти, які відрізняються оригінальністю і змішують стилі музики: Mastodon, Burst, Cynic і тому подібне. До моїх улюблених банд я б відніс Overkill, Headshot, Hatesphere, Anonymus, Tankard.

САША:

Мені подобається якісна, жива музика без понтів. Я нелюблю коли мені щось нав’язують і тому чи заперечувати щось, це кожен повинен сам для себе визначити. Сам я фанат олдскулу.

Motorhead, Iron Maiden, Exodus, Diamond Head, Whiplash ,Misfits, The Offspring, Big 4, Black Sabbath, – я їх особливо поважаю.

Багато людей бере до рук музичний інструмент, наслідуючи свого кумира. Багато гуртів в своїй творчості намагались рівнятись до легенд тяжкої сцени. А який музичний гурт мав найбільший вплив на вашу творчість, та на кого ви рівнялись на своєму довгому шляху до сцени ?

РУС:

Гуртами, через які особисто я взяв інструмент в руки, були Metallica та Iron Maiden. До цих пір вони для мене найулюбленіші гурти, а найулюбленішим фронтменом, ритм-гітаристом та вокалістом є Дж. Хетфілд. При чому я ніколи не хотів його копіювати, оскільки невдалих «пародій» на нього і так вже забагато, це відверто напрягає. Успіх гурту тільки у його своєму почерку та пошуку свого стиля.

САША:

Мене бісять гурти які хочуть стати чимось на зразок Metallica або ще хтось. Навіщо нам ще одна Metallica?? Я одразу зрозумів що потрібно робити щось своє.. Першим кого я побачив в дитинстві по телевізору буди Queen та Scorpions . Потім я почув Motorbreath (Metallica) і мені дах зірвало. Американці Whiplash! Цей гурт відкрив мені новий горизонт в музиці. Звичайно переслухавши велику кількість гуртів це не могло не залишити відпечатка в свідомості, творчості.

ВЛАД:

Я не можу назвати когось одного, тому що на різних етапах мене надихали різні групи: спочатку Manowar, потім In flames і Kataklysm, потім Slayer і Tankard. В данний момент мене надихають Overkill, яких я вважаю найцікавішою бандою треш-метал сцени(особливо творчість після 90-го року).

ІВАН:

Це був гурт Metallica. Цей гурт відкрив для мене мій однокласник Єгор у 8 класі. Я передивлявся концерт Metallica «Cunning Stunts» 1997 року по 2 рази на день і думав: «Чорт, які вони круті! Я теж хочу збирати такі зали!»))) Після цього я працював все літо прибиральником і купив собі свою першу електрогітару. Був гітаристом в своїй першій групі, а вже потім перейшов на бас.

Інтерв'ю з трешерами MARAUDER

На даний час небагато українських гуртів грає треш метал. На вашу думку, які перспективи розвикту української треш сцени ? Та з якими українськими гуртами та музикантами ви товаришуєте або співпрацюєте?

ВЛАД:

Я не згоден, що їх мало. Треш в Україні досить популярний, якщо порівнювати з деякими стилями металу. Іде тенденція на розвиток української треш-сцени, з’являються досить таки скажені гурти, які дають жару по повній програмі. Якість груп буде рости, це точно, залишилось тільки розширити сегмент, привести більше українських слухачів в цей жанр. Мені дуже приємно, що в Україні є багато людей, які роблять класну музику, такі групи як Violent Omen, Rust Rain, Reabilitator, Blackmail, Zombie Attack – відчизняні трешери, з якими ми не один раз ділили сцену і разом відривалися. Всіх не згадаю, але їх стає все більше і амбіції їх ростуть. Ми також товаришуємо з групою Sectorial з міста Боярка, яка довела, що метал може звучати на українскій мові і що українська група може звучати на стільки вибухово. Багато наших метал-музикантів скажуть, що вважають Sectorial групою номер 1 на українській метал-арені, і я з ними згоден

САША:

На данний момент київська треш тусовка є найпотужнішою в Україні, але це все ще знаходиться на стадії зародження. В *K.O.B. – дуже дружня атмосфера. Саме там я познайомився з Владом та Русом. Можливо приїзд Megadeth та Slayer або нова хвиля трешу, підйом якої зараз спостерігається в світі, дав деякий поштовх для розвитку трешу в Україні. Але нажаль в багатьох містах ще досі не сформована культура проведення концертів.
Все тримається на фанатах, як в Україні так і закордоном. Трешери це як одна родина. У нас багато друзів по всій Україні незалежно від музичних стилів.
Перспективи залежать тільки від ентузіазму фанатів цієї музики.

РУС:

Я думаю усі перспективи в руках молодих гуртів. Поки що мені подобається, що гурти роблять поштовх до якихось змін на краще, але побачимо що буде далі, оскільки можу сказати, що цього поштовху не вистачає зі сторони організаторів та інколи – публіки. Пасивність багатьох не дасть цьому вийти на новий рівень. Але ми сподіваємося на краще і тісно підтримуємо зв’язок з гуртами своєї тусовки. Та і не тільки своєї. Також спілкуємося з хлопцями з тусовок міст Москва та Ярославль. Короче кажучи, в наш вік, за допомогою інтернету, розширяти свій простір знайомств легше, аби було бажання.

ІВАН:

Я вважаю, що саме треш метал має найбільшу перспективу розвитку в Україні, тому що саме треш концерти збирають найбільшу кількість публіки, ніж інші концерти з іншими направленнями. На даний час ми співпрацюємо та товаришуємо з усіма треш гуртами Києва, Кривого Рогу, Житомира, Запоріжжя та деякими гуртами близького зарубіжжя.

*K.O.B. – Kings Of Beer – київська треш тусовка.

Гурт MARAUDER
https://vk.com/club16140545

Автор: Влад Тарасюк
Фото: Pasyuk

Долучайся


Афіша


Останні відео-кліпи: