Joryj Kłoc

0

У пору казкових зимових свят відбувається досить багато етнічних святкових виступів та народних гулянь, які досить важко оминути. Проїжджаючи культурною столицею нашої країни, а саме – містом Лева, мені випала нагода на власні очі побачити «Перший Міжнародний різдвяний фестиваль», що проходив 13 та 14 січня. За своєю тематикою й наповненням він включав традиційні польські, чеські, литовські та українські різдвяні пісні й танці, проте хедлайнерами усього цього надзвичайного дійства була незвичайна українська команда, що має назву «Joryj Kłoc» та кличе себе «ватагою»…

Joryj Kłoc — фолк-рок група зі Львова. Гурт було створено у 2008 році, і починався він як електронний проект, що використовував українські давні пісні та мотиви. У сучасному складі гурт існує з 2010 року, а самі учасники стверджують, що грають повноцінний рок. Точніше: «Український обрядовий дайбоже-етно-чорт». Втім, Польське Радіо визначило стилістику гурту як турбо‑фолк.

Сама назва гурту походить з давніх первотворів лірників та кобзарів. Тож, сучасною мовою зворот Joryj Kłoc можна розтлумачити як «поважний, шанований чоловік» або ж «Запеклі Перці» чи «Велике Цабе».

Гурт співає давні пісні й колядки на сучасний манер. Вони стійко впевнені у тому, що якщо старе не підтримувати новим, то стара традиція дуже швидко помре. Остання повинна постійно вбирати в себе щось нове . Саме це і є головною ідеєю існування гурту, за що їм величезна шана, адже зараз небагато людей займаються таким жанровим видом творчості, особливо серед молодих гуртів.

Склад гурту включає в себе дуже талановитих людей (при чому не лише у музичному плані) і є по-своєму геніальним:

– Гітарист гурту Гордій Старух – окрім безпосередньо музичної діяльності, являється скульптором, а також майстром з колісних лір. Саме він надає той гітарний запал музиці «кльоців».

– Барабанщик Антон Лубій – займається різьбою по дереву, кризі та каменю. Його роботи є досить відомими як в Україні, так і за кордоном. Ритм та мужній гучний козацький голос. Людина, яка робить гурт по-справжньому етнічним.

– Лірник Олесь Коваль – здобуває освіту театрального критика. Колісна ліра, якою володіє музикант окреме та дуже рідкісне мистецтво, яке кожен має почути та побачити на власні очі.

– Скрипаль Іван Жогло — окрім участі у гурті є ще й кравцем. Саме він шиє увесь сценічний одяг для гурту. Має особливу манеру гри на скрипці, яка супроводжується запальними танцями.

До надбанку гурту на даний момент входять два повноформатні альбома: «Joryj Kłoc» (31 травня 2014 р.) та «Korba» (21 листопада 2015 р.). Було відзнято кліпи на такі їх відомі пісні, як «WERBOWAJA DOSCZECZKA», «LIS», «SIADAJ SIADAJ» та «WOŁOHY».

Гурт постійно працює та вдосконалюється, а також підтримує власну культуру на батьківщині та несе її у закордонні маси. Наразі триває зимовий тур, у якому заплановані виступи у Польщі.

Варто зазначити, що саме такий вид творчості є корисним та необхідним для сприйняття сучасним суспільством. Адже за музикою й розвагами криється й наша історія, наші традиції, наша сутність. Усе це потрібно підтримувати й цінувати, за що ми дуже вдячні хлопцям з «Joryj Kłoc».

Дерій Сергій | “КРОК У ROCK”


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні