Калина у Вогні – ТЕСТ ДРАЙВ

0

Третій жмеринський фестиваль «Калина у Вогні», який проводився 5 березня у районному будинку культури, порадував місцевих жителів та гостей міста класним роком та морем емоцій. Публіку розважали такі гурти, як The Serious (Хмельницький), Freedom (Вапнярка), Psycho(Жмеринка) та хедлайнер вечора – гурт Моноліт (Шостка).

 Відкрили фестиваль The Serious. Солістка гурту енергійно почала розпалювати майже повну залу і закликати до танців. Хтось вже підхопив потужну хвилю рок-н-ролу, а дехто ще соромився. Гурт відіграв пісні як українською, так і англійською мовами: «Дістало», «Withou You», «Uprising Kings». Були також інструментальні відступи учасників колективу, які ще більше підігрівали публіку.  Відвідувачі фестивалю дуже тепло прийняли гурт та проводжали їх оплесками після їхньої останньої пісні.
 The Serious
Розкажіть, як впливає криза в країні на існування гурту?
 Через те, що ми молодий гурт, у нас поки немає проблем з пересуванням. Ми виступаємо в основному у своєму місті, тому криза на нас не впливає.

Як ваш гурт і рок-музика здатні вплинути на людей і допомогти їм?
 У нас є українські й англійські пісні. Українські ми пишемо на патріотичні теми. Ми намагаємося змусити людей не бути пасивними, не залишатись осторонь того,  що відбувається і перейматися ситуацією в країні.

Як би ви охарактеризували ситуацію рок-музики в країні?
 Зараз молодим виконавцям дуже важко кудись пробитися, але є такі гурти, як Друга Ріка, Бумбокс, Океан Ельзи, які підтримують хвилю культурного піднесення і залишаються популярними. А от молодим гуртам зараз дійсно складно десь пробиватися.
Побажання читачам Крок у Рок?
 Не залишайтеся пасивними щодо ситуації в Україні, любіть свою країну і слухайте якісну музику.

image003

Хедлайнери вечора вирішили виступати другими. Зала заповнилася, гурт вийшов у чорних костюмах. Харизматичний соліст Констянтин Гордейчук наче магніт притягнув усіх фанів до сцени та після енергійних The Serious підтримав хвилю драйву і ще більше розтанцював публіку, виконавши декілька каверів та зігравши свої головні хіти, такі як «Ангел», «Ласковый Яд», «Напролом» , і декілька нових пісень. Гурт зробив подарунки дівчатам перед святом жінок – плакати зі своїм містом Шостка та автографами всіх учасників колективу, після чого соліст гурту сів за барабани і з бас-гітаристом гурту відіграв соло на декілька хвилин. Бенд уже хотів покидати сцену, але публіка їх не відпустила, закликаючи «На БІС», тому хлопці подарували фанам ще одну пісню.
Моноліт

Розкажіть, як впливає криза в країні на існування гурту?
 Останні декілька років музикантам стало ще важче. Зі зростанням курсу долара все, що ми купляли колись, зараз утричі дорожче, але ми не опускаємо руки, просуваємо молодіжну культуру і творчість гурту Моноліт, тому що ми це любимо і це частина нас.

Як би ви охарактеризували ситуацію рок-музики в країні?
 Я давно зрозумів, що ті, хто працює, ті, хто вірить в себе завжди будуть виживати, яка б криза в країні не була. Зараз прокотилася хвиля патріотизму і з’явилося багато гуртів, які зловживають цим, вдягають вишиванки і думають, що завдяки цьому стануть популярнішими. Особисто я таких знаю багато. Ми, наприклад, завжди залишалися поза політикою. Зараз ми розмовляємо російською, але меншими патріотами через це не стали. Звичайно, патріотизм – це добре, але якщо сьогодні мода на патріотизм – вдягаємо вишиванки, завтра буде на сомбреро – вдягаємо сомбреро. Тому я вважаю, що свобода духу, свобода особистості, здоровий спосіб життя куди важливіше і правильніше для майбутнього країни.
Як ваш гурт і рок-музика здатні вплинути на людей і допомогти їм?
 Все, що ми хочемо донести до людей, прослідковується в наших текстах. Якщо їх прочитати і в них вдуматися – це буде набагато краща відповідь. Якщо говорити про здоровий спосіб життя, то ми організовуємо багато навчально-виховних заходів у школах і таборах. коли ми заохочуємо їх музикою і даємо їм ідею, і в піснях, і на своєму прикладі. Ось у нас вийде альбом – він ліричний, але там у пісні «Открой эту ночь» є відповідь на це питання, тому дочекайтесь і послухайте її.

Коли виходить альбом?
 Альбом вийде у цьому році, нам залишилося лише трішки його доробити. Спочатку ми випустимо два сингли, а потім вже й альбом, і кліпи будуть.

Побажання читачам Крок у Рок?
 Завжди залишайтеся собою, ніколи не підкоряйтесь чужій думці. Рок-музика – це музика свободи і протесту, а всі наші кумири від Джеймса Хетфілда до Себастьяна Баха – це люди, які не підлаштовувалися під рамки. Робіть те, що хочете і не робіть чого не хочете, слухайте хорошу музику, читайте книжки, проводьте гарно час і любіть свою країну.

image004
 Місцева команда, гурт Psycho, розпочала дуже потужно. Жорсткі та мелодійні гітарні рифи розбудили у людях їхніх потаємних демонів і розпочався спражній слем, де вже не було місця дівчатам. Зала, яка більше схожа на маленький театр, перетворилася на справжній рок-клуб зі всіма його атрибутами: шумом, криком, маханням хаєром та повним трешем у залі. Гурт відіграв як свої пісні («Am I going Crazy», «This means war»), так і декілька каверів на гурт Metallica. Після завершення виступу гурт закликали вийти на біс, але через розташування будинку культури у центрі міста та норми дозволеного шуму хлопці змушені були поступитися місцем останній команді фестивалю.
 Psycho
Розкажіть, як впливає криза в країні на існування гурту?
 Особливо нічого не змінилося. Звичайно, стало важче з цінами, але це природньо. Комусь потрібні струни чи палички, комусь щось інше – це проблема кожного дня, тому творчістю займатися можна.

Як ваш гурт і рок-музика здатні вплинути на людей і допомогти їм?
 У нас небагато виступів, тому я б не сказав, що ми маємо якийсь особливий вплив.

Як би ви охарактеризували ситуацію рок-музики в країні?
 Ось зараз, коли в країні складна ситуація, люди на емоціях, на нервах і в стресах, рок-музика і музика загалом дуже допомагає. Музиканти і відвідувачі можуть, наприклад, виплеснути це все на концертах, розслабитися і забути на декілька годин про проблеми. Ось таким чином музика й допомагає.
Побажання читачам Крок у Рок?
 Думайте своєю головою і залишайтеся хорошими людьми.

image005
 Остання команда вечора – гурт Freedom, мав обмаль часу, але відіграв не гірше всіх попередніх. Хлопці виконали декілька каверів та представили публіці свою пісню – «Любов у квітні». Після вимушеного завершення концерту публіка вимагала продовження, тому гурт пообіцяв, що ми їх ще не раз почуємо, на що ми, як фанати рок-музики, а головне, української рок-музики, дуже сподіваємося.
 Freedom
Розкажіть, як впливає криза в країні на існування гурту?
 Ми намагаємося працювати з тим, що є. З пересуванням особливо проблем немає. Можливо, людям стало важче ходити на концерти, але особливо криза не впливає.
Як би ви охарактеризували ситуацію рок-музики в країні?
 Зараз багато гуртів намагаються пропіаритися на фоні того, що зараз відбувається в країні, написати пісню про це і зробити тур. Вони начебто допомагають, але по суті це просто реклама.
Як ваш гурт і рок-музика здатні вплинути на людей і допомогти їм?
 Рок – це така музика, яка має сенс, від психоделічного року, який змушує задуматись і покопатись в собі, до пісень в яких прямо говоряться якісь прописні істини, які треба кожному знати. Рок – це дійсно мистецтво, особливо якщо порівнювати з деякими іншими жанрами. Це музика, яка спонукає людей до життя та боротьби.
Побажання читачам Крок у Рок?
Слухайте рок, кохайтесь і будьте коханими.

 Фестиваль видався на славу. Гурти, публіка та організатори залишилися задоволеними та покидали залу з усмішками. Хотілось би відзначити, що молодь почала більше відвідувати концерти. Якщо колись основна маса відвідувачів складалася з людей старшого покоління, то цього вечора більшість була за підлітками, що не може не тішити, так як молоде покоління починає відвідувати концерти, слухати якісну музику та культурно розвиватися. Також у нас була можливість поспілкуватися з 19-річним організатором фестивалю Дмитром Левусом.
 Дмитро Левус – організатор
Як це: організувати фестиваль у такому маленькому місті як Жмеринка?
 Труднощі були в тому, що немає спонсорів, немає людей які зацікавленні у цьому і які хотіли би працювати в цій сфері. Звичайно, знайшлося декілька зацікавлених, але в основному все тягнув на своїх плечах я.
Чи будеш ти підтримувати традицію організовувати фестивалі кожні півроку?
 Якщо буде підтримка, то буду дотримуватися традиції, тому що без підтримки дійсно важко. Ось зараз планується літній фестиваль всеукраїнського масштабу, вже є заявлені хедлайнери – це гурти Моноліт і білоруський Аморокка.

Чи плануєш ти розвинути фестиваль до масштабів Файне Місто та Західфест?
 Планувати можна багато чого, спочатку треба вивести фестиваль на нормальний рівень, з фінансуванням, з охороною і так далі.
Чи плануєш ти вийти на новий рівень і робити фестиваль на стадіоні чи площі в центрі міста?
 Згодом можна і на стадіон, але в мене була ідея – організувати концерт на площі, там би зібралось багато людей, думаю, було б дуже файно.
Побажання читачам Крок у Рок?
 Відвідуйте круті рок-вечірки і слухайте рок музику.

Автор: Юрій Андріїв


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Рокаш їх усіх!

 Увечері 3 березня київський клуб Bel Étage пашів відгомоном гарячої русинської атмосфери. Випадкові перехожі зачудовано оберталися на звук, намагаючись вгадати, що ж відбувається за зачиненими ...