MORTON

0

Сьогодні поговоримо про гурт, який спочатку був проектом лише однієї людини, а згодом став повноцінною бандою та зміг добитися визнання як в Україні, так і за її межами.

Гурт Morton заснований у 2010 році київським саунд-продюсером Максом Пасічником. Будучи фанатом хеві- та пауер-металу, Макс поринає в роботу над власним матеріалом, намагаючись поєднати ці стилі. Під кінець запису першого міні-альбому стає зрозуміло, що потрібне його живе представлення, тому відбувається відбір інших учасників. Ними стали Олександр Руднєв (гітара) та Дмитро Смотров (ударні). У такому складі гурт проводить репетиції, шукає басиста та дозаписує міні-альбом.

7 квітня 2010 року відбувся інтернет-реліз «Grimoire». В альбом увійшло 5 пісень: «The Ghost of a Swamp», «Black Witch», «Oblivion», «Werewolf Hunt» і «Grimoire». Перший трек – intro, похмурий та нагнітаючий страх; «Black Witch» – швидка, з притаманними для хеві-металу жвавими рифами, високим вокалом та тривалими гітарними соло; «Oblivion» – повільніший темп, вступна партія клавішних у поєднанні з гітарою, присутнє звучання органу, красиве мелодійне соло і вокал на вищому рівні; «Werewolf Hunt» – швидка гра на клавішних та подвійній бас-бочці, високий вокал і професійне виконання соло на гітарі (куди ж без нього). Загалом звучання пісні наближене до пауер-металу з характерними для нього рисами. «Grimoire» – лірична пісня, остання в альбомі, виконується під супровід акустичної гітари, до якої згодом приєднуються клавішні.

23 червня 2010 року відбувся дебютний виступ в байк рок-н-рол клубі «Route 66». Уже в липні гурт приступив до запису першого повноформатного альбому і завершив пошук бас-гітариста. Ним став Андрій Шевчук. У листопаді цього ж року був презентований дебютний відеокліп на нову пісню «Sleeping King».

Для роботи над ним була вибрана студія Infinite Frames Production. Можна сказати, що відеоробота була спродюсована Максом особисто , бо він узяв на себе всі турботи в процесі її створення.

У липні 2011 року Morton випускає дебютний повноформатний альбом під назвою «Come Read the Words Forbidden», який складається з 13-ти пісень. Після того, як платівка вийшла в Україні та Японії, гурт підписав контракт із всесвітньовідомим лейблом AFM Records.
Альбом вийшов ще більш різноплановим, ніж EP. Крім пауер- та хеві-звучання присутня схожість на фолк-метал («We Are The Shades»); похмура інструментальна композиція «Azrael» служить передісторією для наступної пісні; «Weeping Bell» – найтрагічніша та найтемніша з усіх пісень, яка розповідає про кінець наших днів та є заключною в альбомі.

У 2012-ому році Morton виступали на одній сцені з легендами світового рівня: U.D.O., Mike Terrana, Within Temptation, Coroner, Oomph и My Favorite Scar!

У серпні 2012 року гурт представив світу черговий кліп на одну з найкращих (як на мене) пісень альбому – «Weeping Bell».

У 2016 році планується вихід нового альбому, про який на даний момент нічого не відомо окрім того, що в процесі запису брала участь Тетяна Шмайлюк (Jinjer).

Склад гурту на сьогодні:
Макс «Morton» Пасічник – засновник та вокаліст;

МАКС

Сергій Шершень – гітарист, приєднався до гурту в липні 2012 року;

Сергій

Дмитро Смотров – ударні, один з засновників.

Дмитро

Колишні учасники:

Роман Скоробагатько – гітара;

РОМА

Андрій Карпов – бас-гітара;

Ан

Олександр Руднєв – гітара;

Олекс

Андрій Шевчук – бас-гітара.

Андр

Також в гурту є відео-кліпи на пісні «Divine Descent» (2013р.), «Brotherhood Of Light» (2011р.).

Послухайте пісні гурту і Ви відкриєте для себе ще один чудовий український метал-бенд, який співає чистою (без українського акценту) англійською мовою та пише чудові тексти.

Світлини взяті з офіційнойного сайту гурту.

Автор: Роман Олексин | Крок у ROCK

 


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні