Музика, що лікує душу і тіло

0

А вірите Ви, що музика здатна лікувати душу?Ні?Тоді ця стаття саме для Вас!

 

Чудодійна здатність музики була відомо дуже давно. Так, цього “правила” строго дотримувалося у Давньому Єгипті, а в Давньому Китаї готували навіть спеціальні “музичні рецепти”, оскільки, вважалося, що музика лікує органи людини. В Давній Греції, математикою займалися під музику, а коли людина злилася чи втомлювалася їй пропонували певні музичні композиції, від яких їй мало і ставало легше. А власне ця фраза, яка стала назвою статті, походить з епохи Відродження, де її наносили на музичні інструменти. Було б правильно наносити і зараз, щоб музиканти розуміли, що музика не іграшка. Музика – зброя!

Для того, щоб зрозуміти, якими українським гуртами можна лікувати “хвору душу”, я вирішив розпитати друзів і за власними відчуттями та їхніми відповідями вийшов список з 9 гуртів, якими можна лікувати душу.

Найцілющим українським гуртом урочисто оголошую гурт Merva і власне самого професора музикотерапії і завідувача кафедри цілющої музики пана професора Петра Зарудного. Останній альбом гурту це просто оазис музичного задоволення в сумні і сірі буденності. Особливо це стосується пісень “Ліфт до небес”, “ПланИ”, “Із прозорих снів “ і “Полину в небо”. Їх можна прослуховувати годинами і щоразу знаходити в них душевний спокій і естетичне задоволення(ну принаймні мені).

Гурт Фіолет для мене вже кілька років є “забороненим плодом”. Переважно я не слухаю акустичну і ліричну музику, (перевагу надаю ню-металу та альтернативному року), проте хлопці стали одним з перших українських гуртів, яких я почав слухати років 4 назад. А що ж мене підкорило? Звісно, що їх щирість та душевність. Думаю, в Україні я мало кому вірю так, як їм. Щирість лікує, особливо, з таким хорошим вокалом.

Коли вже ми заговорили про гарний голос, то було б помилкою не згадати про гурт Vivienne Mort, який своїми текстами і вокалом покоряє простори України. Насамперед “чіпає” текст, оскільки він переповнений теплом і ніжністю. Якщо Ви хочете вилікувати душу від “невзаємної любові”, то Vivienne Mort це те, що треба. Коли текст Вас “залишає байдужим”, то проникливий голос Даніели точно змусить серце Ваше стати теплішим і чуттєвішим.

O.TORVALD це бальзам для дівочих душ. Ніжні, подекуди депресивні, але часто і оптимістичні хлопці не залишають байдужими душі, і чим лікуватися, як не піснями цих бешкетників? А коли не вірите, то запитайте в дівчаток і ті Вам скажуть, що O.Torvald це те, що їх заспокоює і тішить. А до думки дівчат треба прислуховуватися. Все таки 8 березня минуло не так давно.

Гурт Антитіла не зовсім лікують. Вони швидше наповнюють душу теплом і сенсом. Кожна пісня це ціла історія, яка змушує задумуватися. А душі, як і тілу потрібна їжа. Ось пісні гурту можна назвати хорошим делікатесом, який варто споживати і який явно не зашкодить. Також, звичайно, вони дають нам позитивний настрій. Це можна відчути на концертах чи просто вдома. Звісно, ми з Вами знаємо де краще.

І красиво, все у нас красиво.
Подивись направо, подивись наліво –
Чарівні дівчата і парубки хоробрі.
Все буде добре, все в нас буде добре.

Приємним сюрпризом став новий альбом гурту Був’є – “12 пісень, якими Був’є сповіщає про своє існування” який вразив душевністю і, характерною для музики Сашка Положинського, мудрістю і легкістю сприйняття. Якщо у Вашому житті настав тяжкий період, то прослуховування цього альбому допоможе розібратися у собі, власних бажаннях і прагненнях. Особливо хотілося би відокремити пісні “Голова”, “Нове покоління” і “Викреслений із списку”, які допоможуть зрозуміти те, що кожний з нас є особистістю і здатний жити так, як бажає. Інколи, в це чомусь важко повірити.

Гурт Санмай це відкриття цього року. Приємні мотиви пісні “Снігопади” відправили мене в безтурботне дитинство, де хочеться забути про все і просто тішитися життям. А ось для людей, які бояться думок про можливу смерть, їх душу полікує пісня “День настане знов”, де вже у “фірмовому” приємному стилі розповідається про життя. Та і якщо брати в загальному, то музика гурту звучить, як щось рідне, яке ти колись забув. Дивний і незвичайний вплив на людину, але це робить музику впізнаваною і популярною(в хорошому значенні цього слова).

Хлопці з гурту Біла Вежа, це як O.Torvald: деякі пісні можуть, як і пронизити душу тисячами кинджалів, так і її зцілити, неначе в описах зі сторінок Біблії. Проте голос вокаліста Максима Іващенка має проникливішу здатність, неначе вода, яка з часом пробиває найміцніші породи. Гурт звучить досить мужньо, а не “сопливо” як це дуже часто буває.

І, звичайно ж, АННА. Музика цього гурту має здатність лікувати душу, тіло, зцілювати і доводити до екстазу без використання заборонених препаратів чи речовин. АННА лікує депресію, безсоння, апатію і сум. Можливо, за декілька років, лікарі замість антибіотиків “прописуватимуть” Новосьолова і компанію. Впевнений, що це ефективніше. Лікуйтеся АННою й іншими гуртами. І душа з тілом завжди хай у Вас буде здорові.

Автор:Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Найкращі україномовні гурти 2016 року

Минув ще один рік українського року, який запам’ятається нам гучними релізами, літніми фестивалями, новими піснями та цікавими кліпами улюблених гуртів. 2016 був багатим на “свіжину”, ...