"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Мистецтво татуювання, як частина Рок культури

tumblr_l81c2qppUs1qzg5dso1_1280

Більшість людей при слові “Рокер” представляють собі брутального патлатого чоловіка, який одягнений у чорний одяг та з ніг до голови в тату й пірсингу. Такий стереотип вкладений у голову більшості людей ніяк непов’язаних з рок-культурою. Насправді, тільки частина з цього відповідає дійсності. Сьогодення «можливостей» дозволяє кожному виражати себе різними способи. Одною з форм цього вираження є татуювання.

Сьогодні в усьому світі мільйони людей роблять татуювання, спираючись лише на свої естетичні смаки та не беручи до уваги релігійні, політичні чи кастові ознаки. Татуювання вже давно стали показником успішності. Відомі поп-виконавці, спортсмени, топ-моделі та кінозірки не соромляться виставляти їх напоказ. Але не слід забувати з яких молодіжних субкультур і рухів бере свій розквіт мистецтво татуювань.

З яких субкультур бере початок цей вид мистецтва? Татуювання з’явилися в середі рок-музики приблизно в 50-х роках 20-го століття в Америці, коли чоловіки, що в минулому були військовими, починали слухати «рокабіллі». При цьому, кожен старався зробити собі відверте татуювання. Помічаючи наскільки це круто виглядає, «забивати» власне тіло почали і люди, що ніяк не були пов’язані зі службою в армії.

Разом з розвитком руху хіпі в 60-х – початку 70-х років культура нанесення татуювань розвивалася, як в бік асоціативного пошуку себе і духовної відмови, так і в бік модних тенденцій. Саме за часів хіпі у татуюваннях основою став виступати азіатський стиль з його традиційною багатокольоровістю.
Окрім самих рок-музикантів собі почали робити тату і їх прихильники. Так був покладений початок популярним і нині музичним татуюванням. Особливим трендом стали текстові тату, за допомогою яких фанати на своїх тілах писали цитати з улюблених пісень та зображали логотипи улюблених гуртів.

Мистецтво татуювання сьогодні. На сьогодні рок-культура тримає першість серед усіх неформальних культур, в яких татуювання є способом самовираження. Переважна більшість сучасних рок-музикантів мають, як мінімум, декілька тату на своєму тілі. Хоча у деяких кількість натільних малюнків досягає 30 штук, роблячи тіло одним великим витвором мистецтва. Зараз дуже популярний такий вид нанесення тату як «рукав», чи ж то нанесення малюнку на руці від кисті до плеча. Вони вирізняються порівняно невеликими татуюваннями, зазвичай в одному стилі, що об’єднані спільним сюжетом.

Татуювання в Україні. Наше сьогодення диктує свої правила або моду, щодо вибору татуювань. Ще декілька років тому більшість натільних малюнків були шаблонними та нічим не відрізнялися. Але після часів Майдану в нас в країні стало трендом робити собі патріотичні татуювання і це не тільки тризуб чи прапор, це також відомий в усьому світі український візерунок, який на тілі дивиться не гірше, ніж на вишиванках.

Чи обов’язково робити тату, якщо ти рокер? Робити чи ні − то є ваш особистий вибір. Зараз багато людей, які хочуть виділятися на тлі інших в загальній рок-тусовці, відмовляються від нанесення татуювань, і це стосується навіть деяких рок-зірок. Хоча, як і було раніше, мистецтво татуювання залишається одним з головних способів самовираження. Але можу зауважити, що ваше рішення при виборі та нанесенні татуювання повинно бути таким же обдуманим, як і , наприклад, при купівлі авто.

Кір Болтков | Крок-у-Рок

  • Tweet

рок тату татуювання