На хвилях мелодійності

0

Ну що, друзяки, пройдемося сьогодні трохи по мелодійним жанрам? Вони є відносно молодими, але вже змогли підкорити сотні тисяч сердець по всьому світу, зокрема й в Україні.

Першим в нашому мелодійному параді йтиме Melodic Black Metal. Фактично це піджанр блек-металу, який став популярним в двохтисячних роках. Власне є три основних відмінності від звичайного Black Metal. На відміну від основного жанру, тут є типовими чисті секції гітари та гітарні соло, а більшість пісень включають тяжкі квінт-акорди, але вони є більш мелодійними, замість звичного для нас «шумного звучання». До того ж характерною є присутність синтезаторів. Що стосується тематики, то тут ми можемо зустріти мотиви середньовіччя, темноти, а інколи й сатанізму або ж антихристиянства. Чудовими представником цього жанру є трускавецький гурт Zgard. Проект був сформований в 2010 році і з тих пір впевнено крокує по дорозі українського світу музики. І ось, зовсім скоро, а саме 27 листопада можемо чекати релізу нового альбому із назвою «Totem”.

Melodic Death Metal – піджанр дет-металу та один із найстаріших мелодійних жанрів. Став досить популярним в 90-х роках минулого століття. Від звичайного дет-металу відрізняється різноманіттям гітарних рифів, частотою і мелодійністю соло-партій та вставками акустичної гітари. Українські гурти не залишають цей напрямок без уваги. Так чернівецький гурт зміг поєднати його з Viking Metal у композиції «My Revenge», яка з’явилася в мережі не так давно і вже змогла захопити плів-листи багатьох українських поціновувачів року.

І третім на сьогодні стає Melodic Metalcore. Це таке собі чадо двох жанрів: металкору та мелодійного металу. Від металкору напрямок відрізняється набагато сильнішим акцентуванням на мелодійності музики, досить помітною спорідненістю з пост-хардкорними гуртами та виконанням основних вокальних партій чистим вокалом. Металкоровим представником сьогодні стає молодий тернопільський гурт Affecting Dissent. Хлопці зібралися на початку 2013 року, хоча доречніше буде сказати, що це гурт, створений з гурту, бо ж передувала йому команда із назвою «Heart Of A Lock» та сталося так, що довелося трохи змінити склад, назву і стиль музики. Так продовжилася їхня робота в музичній сфері і ось буквально декілька днів назад завершився тур містами України.

На цьому мабуть завершимо нашу інформаційну хвилинку. Постарайтеся не загубитися у світі музики, а ми вам у цьому допоможемо.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Завантаження 5: Розвантаживсі катарсисом

Оскільки звіт з фестивалю, що проходив у суботу, пишеться в вівторок, означає, що відійти від того дійства надзвичайно важко. Одночасно «виростають крила» всередині, розум наповнюється ...