"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Надія в числі Дванадцять

14908331_151666205302118_7351374722241277408_n

Аби задати добрий настрій на весь день, психологи рекомендують починати ранок з прослуховування музики, яка подобається. Але в наш час так важко знайти дійсно гідних виконавців, а тим паче українських. Серед безлічі гуртів лише деякі можуть стати надією української рок-сцени. Приємно відзначити, що гурт «Twelves» є одним з них.

«Twelves» – нове ім’я на альтернативній сцені України. Молодий і амбіційний гурт, творчість якого насичена енергією юності, що представляє в собі симбіоз шаленого драйву, мелодики та глибоких емоцій. Саме такою атмосферою наповнений дебютний трек хлопців з проникливою назвою «Hope». І саме ця пісня дала нам надію поспілкуватися.

Кір – Крок-у-Рок: Вітаю. Раз я вже згадав про «Hope», то перше питання буде стосуватися цього треку. Що вас надихнуло на створення цієї пісні? Бо відомо, що рок-музиканти у своїх піснях відображають свої почуття та переживання. Можливо, в ній є своєрідний підтекст?

Катя Горобцова «Twelves» – «Щоразу, коли виходимо на вулицю, ми спостерігаємо за світом, міркуємо, мріємо й сподіваємось. У цей час саме надія допомагає нам йти вперед і досягати поставлених цілей. Ми наділили надію людським обличчям, уособивши в ній ту персону, яка покидає нас. Втративши віру у власні мрії, ми втрачаємо себе й усе те, до чого довго йшли. Трек “Hope” відображає пошуки втраченої надії та усвідомлення того, що без неї наші мрії безглузді. Адже лише надія робить нас сильнішими, лише змушує досягати мети». Передаючи дослівно. Катя Горобцова

Кір – Крок-у-Рок: Чому вирішили зробити трек англомовним? Це гонитва за трендами чи можливість донести ідею слухачам далеко за межами України?

Станіслав Місюра «Twelves» – Звісно, ідеєю кожного гурту є розділити свою творчість з якомога більшим колом слухачів. І ми не стали винятком, записавши сингл «Hope» англійською мовою. Можливо, у нашому EP й з’явиться україномовний трек, проте зараз нехай це буде таємницею. Створюючи вокальні партії, більше часу приділяємо тому, аби донести глибокий зміст переживання в ліриці в найпростішій формі. Довгі історії намагаємось передати кількома рядками. Викреслюючи слова на папері, ми залишаємо лише ті, які, на нашу думку, влучно підкреслюють мотиви та характер композиції. Прості, абстрактні тексти допомагають слухачу перенести свої переживання та відобразити ілюзію власних емоцій.

Кір – Крок-у-Рок: Гурт існує вже рік і за такий час деякі бенди встигають записати альбом. Але якість таких альбомів суттєво відрізняється від музики, яку вони грають наживо. Що для вас більш пріоритетне: якісна кількість записів та невідповідна якість живих виступів чи навпаки? Можете дати свій варіант.

Станіслав Місюра «Twelves» – Зібрати гурт та записати альбом – це була наша ціль на перший рік, до якої ми йшли від початку. Але, кажучи чесно, це дуже висока планка, яку ми, як виявилось, поставили перед собою. У зв’язку з пошуками власного стилю, створення ідеї, яка б відображала цілісну картину нашої творчості, ми витратили багато часу. Тому перед випуском повноформатного альбому усі учасники одноголосно погодилися, що спершу потрібно записати EP. І не важливо, скільки часу це займе, адже для нас важливим фактором є саме якість та впевненість у кожному треку, а не їх кількість. Одним з важких моментів є етап, коли ми залишаємо усі зміни та з чистою совістю кажемо собі, що трек готовий. Адже, постійно порівнюючи свою музику з нашими та закордонними виконавцями, ми розуміємо, де і що ми не допрацювали і постійно виправляємо помилки, тим самим затягуючи момент релізу. Не секрет, що і банальні речі, такі як робота та навчання, забирають значну частину часу. Проте відкинути їх на даний момент неможливо, адже потрібні кошти на записи та музичне обладнання. Тому ми працюємо, граємо, вдосконалюємось і трішки спимо, щоб радувати слухачів не лише хорошими записами, а й якісними живими виступами.

Кір – Крок-у-Рок: Як мені відомо, на початку грудня у вас буде концерт. А чи вже мали досвід виступу гуртом?

Станіслав Місюра «Twelves» – Так, справді, Twelves дебютуватимуть в Львові, як то кажуть, у рідних стінах. Загалом можна сказати, що всі ми маємо певний сценічний досвід, який певною мірою допомагає перед виступом, але є і свої нюанси. Це важко пояснити, але кожен учасник має величезний вплив на атмосферу всередині колективу. Одна людина настільки може змінити форму подачі емоцій усього «бенду» в моменти виступу, що, безсумнівно, має минути певний час перед тим, коли ми станемо одним цілим. А це лише наш початок – бойове хрещення.

Кір – Крок-у-Рок: Що чекаєте від виступу й до чого слід готуватися слухачам?

Станіслав Місюра «Twelves» – Однією з ідей було тримати певний час нашу творчість у дуже вузькому колі друзів і знайомих, та навіть серед них ніхто не чув усього готового матеріалу. Тому ми готуємось отримати першу порцію відгуків та шалену дозу адреналіну від дебюту й контакту зі слухачами, яким, у свою чергу, пропонуємо відчути всю атмосферу живого виступу рок-колективу. Адже тільки там у Вас є можливість відкинути всі буденні проблеми, розрядитися в агресивному звучанні та просто відпочити в дружній компанії. Сьогодні нам (не тільки як музикантам, але й слухачам) не часто випадає можливість відірватися разом з улюбленим «бендом». Тому потрібно цінувати кожну мить таких заходів, надихаючи та мотивуючи один одного.

Кір – Крок-у-Рок: У світі склався такий стереотип, що в метал-гуртах повинні грати волохаті-брутальні дядьки. Чому вирішили взяти в гурт тендітну дівчину?

Станіслав Місюра «Twelves» – Відповідаючи на це запитання ми самі дуже дивуємось, адже спочатку проект Twelves замислювався як запальний та скажений melodic hardcore з чоловічим вокалом. З одного боку, в результаті ми отримали не зовсім те, що збиралися грати. З іншого ж такий хід подій доводить протилежне та показує, що ми не завжди розуміємо, куди йдемо, і що нам насправді по душі. Те, що спочатку було як хобі та один з варіантів проведення дозвілля, переросло в щось більше, без чого і без кого зараз важко уявити себе.
Музика – мета та водночас стимул, який змушував нас постійно рухатися далі. Оскільки кожен з нас мав своє уявлення про те, що ми робимо, і про музику в цілому (а також не забуваймо про досвід у плані створення музики, який кожен здобував зі своїми колективами раніше), у гурті з’явилося напруження. І час, який, здавалося, лише недавно був моментом умиротворення та відсторонення від усіх поточних проблем, став дуже важким. Непорозуміння між учасниками, небажання змінюватися ставало причиною, знову ж таки, зміни людей в колективі. Але навіть не зважаючи на це, була й зовсім інша сюжетна лінія, яку, можливо, ми не відразу помітили. Наша музика почала змінюватись. Вона набувала форми, яка все більше і більше нам подобалась. І вже через деякий час, коли ми зуміли, для початку, усно сформувати ідею, колектив, або як більше нам подобається це називати – сім’я Twelves взялася за роботу. Саме тоді в групу приходить Катерина Горобцова, молодша сестра Олександра, яка, можна сказати, була поруч під час усього періоду створення гурту – на сьогодні наш фронтмен. Вона – наймолодший учасник колективу, який, можна сказати, найбільше вплинув на формування звучання гурту Twelves. Креативні ідеї, імпровізації, пошуки себе та повна віддача Каті неодноразово мотивувала хлопців зібратися та працювати на результат. Один з секретів цікавої та, можливо, в дечому неординарної імплементації певних ідей пов’язані з дуже широким спектром її захоплень у плані музики. У написанні тексту або створенні аранжування вона опирається на те, що її надихає, а це, здебільшого, не тільки рок та метал, але і джаз, блюз, соул, поп та навіть народна музика. Саме такий підхід, старання та шалене бажання стати частиною колективу підкупило хлопців.

Кір – Крок-у-Рок: Якщо вас порахувати, то до складу гурту входить лише 5 чоловік. Тож резонно запитати: звідки походить назва гурту «Twelves»?

Станіслав Місюра «Twelves» – Назва була придумана спонтанно, без якогось, на той час, пояснення своєї суті, вибрана з можливо ста інших варіантів, які кожен з нас підготував на одну з перших зустрічей групи. Дивним було те, що всі одноголосно вибрали саме цю назву, водночас, не пояснюючи свого вибору. Уже після того, ставлячи один одному запитання, мовляв «справді, чому Twelves?», у відповідь отримуючи купу жартів, ми отримали цікаве тлумачення від одного з наших товаришів. Число дванадцять складається з одиниці та двійки. Цифра два в мові чисел означає раціональне, практичне мислення, з властивою йому категоричністю – або «так», або «ні». У той же час одиниця перекладається як «енергія», до того ж, будь-яка, в усіх її різновидах, а найголовніше – духовна. Дванадцять має кілька смислових аспектів, і один із них, який найбільше нам підходить – це духовне лідерство. Тим самим ми себе мотивуємо, свого роду ономатет поняття.

Кір – Крок-у-Рок: Зараз ви лише набираєте обертів, але я впевнений, що вже найближчим часом ви порадуєте своїх слухачів. Можливо, ексклюзивно для нашого журналу поділитеся планами на майбутнє?

Станіслав Місюра «Twelves» – Зараз у нас є готовий матеріал для першого EP, до якого ввійде близько 8-ми треків.
Запис матеріалу вже запланований на початок 2017 року. А щодо найближчого часу, то ми можемо анонсувати вихід декількох відеоробіт, над якими зараз працюємо.

Кір – Крок-у-Рок: І наостанок, декілька побажань від вас читачам Крок-у-рок.

«Twelves» – Усім колективом хочемо побажати не втрачати надію, оскільки достатньо лише сподіватися для того, щоб почалися зміни. Ніколи не стійте на місці та не озирайтеся назад.

Кір | Крок у Рок

  • Tweet