Nokturnal Mortum

0

Зізнаюсь чесно, жанр, в якому грає цей гурт, мене не надихає. Але, прослухавши декілька пісень, мені стало дивно, бо вони мені дуже сподобались і згодом я прослухав всі їх альбоми. Музика гармонійна, пісні виконуються трьома мовами (українська, російська і досить хороша англійська), і в кожному наступному альбомі відчувається нове звучання, нові інструменти, нова тематика пісень.

Історія гурту розпочалась в місті Харків у 1994 році. Засновниками гурту є Knjaz Varggoth і Munruthel, які, покинувши групу «Crystaline Darkness», створили власну нову – «Noсturnal Mortum» (з літерою «С» в першому слові), а в 1995 році змінили назву на «Nokturnal Mortum» (тепер з «K» в першому слові).

В кінці 1995-го та на початку 1996-го року гурт записав демо «Lunar Poetry». 1996 рік видався досить продуктивним, бо було записано два альбоми: влітку записано другий альбом «Goat Horns» (але випущено в 1997 році), а взимку − «Return Of The Vampire Lord».

В 1997 році гурт підписав контракт з американським лейблом «The End Records», який запропонував гурту вигідні умови співпраці та видання на CD їх альбомів.

У 1999 році світ побачив новий альбом гурту «Нехристь». Як на мене, це найбільш вlack-металічний альбом з характерною музикою та вокалом.

В 2005 році в двох версіях та з абсолютно новим звучанням вийшов новий альбом: англомовна версія під назвою «Weltanschauung» та російсько-україномовна під назвою «Мировоззрение». В ньому гурт стилізовано став ближчим до паган-металу або язичницького металу. Саме цей альбом мені найбільше сподобався, бо важкі гітарні рифи гармонійно поєднуються зі звучанням скрипки та народних інструментів (досить цікаве та неординарне рішення у важкій музиці − використовувати гуцульську дримбу, найкраще чути її у пісні «Печаль родных земель»).

2009-го року був випущений альбом «The Voice of Steel», який також можна зустріти в англомовному та в україномовному варіанті.

За час існування гурту в ньому грало близько десятка осіб. Сучасний склад гурту виглядає так:
Varggoth – вокал, гітара, народні інструменти;
Saturious – бас-гітара, клавішні, народні інструменти;
Aywar – гітара;
Bairoth – ударні.

Отже, маємо цікавий, досить зрілий гурт (більше 20 років на сцені), який постійно розвивається та створює щось нове та цікаве.

Автор: Роман Олексин


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

«Дорогу молодим»

Харківський гурт THE ELECTROCATS про дебютний ЕР “I”, презентація якого відбулась 30 січня в клубі JAZZTER, Харків. Розкажіть читачам про себе: ваш склад і створення ...