Перший інді-лейбл Запоріжжя

0

За кордоном інді-лейбли давно відіграють принципово важливу роль в становленні молодих гуртів. Зародившись ще в 60-х роках ХХ-го століття термін «інді» використовувався для позначення «незалежних» музичних лейблів, але згодом став вживатися й по відношенню до жанру музики, що випускалася на них. В Україні діяльність таких лейблів ще не встигла отримати достатнього розвитку, хоча були спроби створити щось подібне.

Одним з таких ініціаторів є Олександр Ількаєв, що вирішив ступити на ледь протоптаний шлях та створили перший в Запоріжжі інді-лейбл – Shining Music Records.

8WPfUWJVib0

Олександр Ількаєв

Крок-у-Рок – Привіт! Думаю, спочатку нашим читачам хотілося б дізнатися коротко про тебе. Як ти прийшов у музику? Що стало причиною виникнення подібного інтересу до звукозапису?
Олександр – Я завжди був по життю з музикою, мій батько був музикантом та одним з засновників Запорізького Джаз-Клубу. Мене надихала його музична діяльність й я завжди говорив, що я хочу бути схожим на нього. У шість років я пішов навчатися у музичну школу за класом фортепіано. Десь у 12 років зацікавився створюванням музики на комп’ютері. Основні принципи мені пояснив батько, а далі я став розвиватися сам. У 14 я почав займатись звукозаписом для тих, хто цього потребував, а також створювати інструментали на замовлення. Переважно це були реп та електронна музика.
Крок-у-Рок – Для тебе звукозапись це хоббі чи робота?
Олександр – Мені вдається поєднувати це і як хобі, і як роботу. Але мною керують не фінанси. Мені просто подобається займатися звукозаписом і я намагаюся довести це до найвищого рівня якості. Як художник який малює на мольберті картину передаючи свої почуття, так і я створюю музику.
Крок-у-Рок – Коли до тебе прийшла ідея створення музичного лейбла?
Олександр – Ідея створення лейблу прийшла в той самий час, коли я почав думати про власну студію звукозапису, десь у 15 років. Я розумів, що окрім створення пісень, люди десь їх випускають. Мені стало цікаво як воно, що воно. Дійшов до того, що в Запоріжжі такого нема й було б цікаво створити лейбл. Я завжди хотів зробити свій внесок в розвиток музичної культури не тільки Запоріжжя, а й України загалом. Ще юнацького віку я зрозумів, що маю можливість зробити щось корисне для своєї країни та допомагати розвиватися людям.
Крок-у-Рок – Музичний лейбл це організм, для нормальної діяльності якого необхідна злагоджена робота усіх систем. Скільки стоїть людей за функціюванням вашого лейблу та які їх обов’язки?
Олександр – Я є директором та саунд-продюсером, також займаюсь підготовкою самих релізів. Моя заступниця є головним менеджером і займається концертними та організаційними питаннями. Окрім того є й люди, які зайняті зв’язками з громадськістю, рекламою, художньою частиною. Тобто, у складі лейблу є Адміністративний, Концертний, PR, Промо та Художній відділи.
Крок-у-Рок – З якими гуртами ви зараз співпрацюєте?
Олександр – На даний момент ми співпрацюємо з «Skystation», готуємо до релізу альбом. Також з проектом «Тарас Аврамець». У Тараса зараз більш «тиха» творчість, бо ми займаємось накопиченням матеріалу для подальшого релізу. Ще співпрацюємо зі «Spacy» який створює електронну музику, я б навіть сказав інді-електроніку. Це не танцювальна розривна музика, а більш релаксуюча. У перспективі маємо укласти договір о співпраці з виконавцем з Італії, якого звуть Стефано Чече. Зараз він накопичує матеріал але зацікавлений у подальшій співпраці з нашим лейблом.
Крок-у-Рок – Загалом музичні лейбли специфікуються на певних жанрах музики. Наприклад електронна музика, метал, тощо. Ваша направленість інді-лейблу повязана з жанром музики з якою ви працюєте або з засад формування незалежності від великих музичних корпорацій як було на витоках рок руху?
Олександр – Ні, ми не ставимо за основу жанри музики такі як Інді-рок чи Інді-електроніка. Частка «Інді» береться від англійського слова independent тобто «незалежний». При створенні лейблу я хотів, аби виконавці співпрацюючи з нами, відчували себе як у родині, тому ми не маємо на меті фінансову вигоду. Ми співпрацюємо з музикантами на взаємовигідних умовах.
Крок-у-Рок – У крупних лейблах механізм роботи з артистами включає створення релізу, промоушен та концерти? Що входить у ваш пакет послуг?
Олександр – Наш пакет послуг нічим не відрізняється від пакету послуг крупних корпорацій. Створюючи Shining Music Records я не мав на меті займатися лише створенням релізів. Ми повністю підтримуємо музикантів, а сюди входить і реліз, і промоушен, і PR та концертна діяльність.
Крок-у-Рок – Сьогодення диктує свої правила розповсюдження контенту. Я впевнений ви використовуєте усі переваги інтернету маючи свої аккаунти Вконтакті, Facebook, Google Store, iTunes та інших платформах. А чи плануєте ви розповсюдження релізів на оптичних носіях? Або ж ви будете дотримуватися ідей Нет-лейблу?
Олександр – Загалом так, зацікавленість у випуску дисків є, але в Україні мало людей зацікавлені у купівлі дисків, що знаходяться у вільному продажі. Зараз ми займаємося лише розповсюдженням дисків під час концертів та фестивалів. Тому допоки ми все ж більше дотримуємося ідей Нет-лейблу, хоча в перспективі все ж плануємо дійти і до вільного продажу.
Крок-у-Рок – Гурти працюючи з лейблами набирають певну аудиторію. Та саме робота лейбла полягає в орієнтуєнтації на певного слухача. Опишіть свою публіку?
Олександр – Насправді, якогось направлення на конкретну аудиторію нема. Я завжди дотримувався ідеї, що музика повинна об’єднувати людей, ставши мовою, яку усі будуть розуміти. Таким чином через діяльність лейблу я намагаюсь об’єднати людей.
Крок-у-Рок – Щодо сім’ї та друзів. Як вони відреагували на твій рід діяльності? Чи маєш підтримку з їх боку?
Олександр – Створюючи щось таке, чого нема в Запоріжжі та сусідніх областях, завжди важко йти по не протоптаному шляху, оббиваючи коліна. Але я маю абсолютну підтримку від рідних та друзів. Так вийшло, що моя професія творча й оточений я творчими людьми. Вони не тільки мене підтримують, але й допомагають у моїй справі. Не було такого, щоб хтось мені сказав – тобі не варто цим займатися. Були лише випадки, коли говорили чи є сенс займатися цим у Запоріжжі? Але я твердо і рішуче відповідаю що сенс є!
Крок-у-Рок – Ти молодий, натхнений й маєш чітку мету. Які плани в тебе на найближче майбутнє?
Олександр – Було б добре, аби в Україні стало більше крупних інді-лейблів, і один з них був би у м. Запоріжжі. Ми маємо на меті не зупинятися. В проекті більше приміщення під студію звукозапису. Також за мету маємо аби наші гурти виступали не тільки в Україні. Тому вже ведуться перемовини з нашими закордонними партнерами, щодо організації виступів гуртів за кордоном. Вони дуже зацікавлені гуртами, пісні яких виконуються на інших мовах, їм цікаво чути гурти які несуть іншу культуру. Є в планах і співпраця з анімаційною студією та студією фільмів, для яких ми будемо створювати музичний супровід.
Крок-у-Рок – Дякую, що погодився на інтерв’ю. І на останок декілька слів читачам Крок-у-Рок. 
Олександр – Я так розумію, що читачами є не тільки пересічні громадяни, а й музиканти. Тому хочу побажати усім йти до мети та не зупинятися. Так, інколи буває важко. Інколи доведеться йти довше, ніж іншим, бо ти в цьому перший. Але не треба розчаровуватися. Якщо ви будете вкладати свої сили і йти уперед, у вас обов’язково все вийде!

З появою таких інді-лейблів, як Shining Music Records музичний ринок України неодмінно буде оновлюватися та виходити на новий рівень. Тож і ви йдіть до мети та зробіть свій вклад в українську Рок музики!

Автор: Кір Болтков | Крок-у-Рок


інтерв'юлейблмузикаОлександр Ількаєв

Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

CORE чи КОР?

Усі ми звикли до того, що наші українські гурти потрібно порівнювати до закордонних. Особливо, якщо вони грають кор. Давайте ж розберемо, у чому відмінність і ...