"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Троє на Дивані. Від мрії до життя.

Нещодавно гучно заявив про себе молодий гурт з Дніпропетровську. Хлопці грають в експериментальному напрямку: в їх музиці можна знайти брейкдауни, цікаві соло, качьові рифи й навіть трохи дабстепу. Вокал тут представлений як чоловічий, так й жіночий. Ніхто б не міг подумати , що така тендітна й мила дівчина вміє так вправно використовувати екстремальний вокал.

МИ ВИДАЛИ ПЕРШИЙ НОМЕР!

Нарешті спільними зусиллями ми видали дійсно якісний український рок-журнал.

Гучна новинка в готично дезовому думі! Mortalium

Музика харківського гурту Mortalium стала більш яскравою, зухвалою та набула щільнішого звучання у новому альбомі “Obligate Loneliness”, назва якого пов’язана з основною тематикою більшості пісень – самотністю... ЧИТАТИ ДАЛІ

«Бандерштат» – один із найбільших фестивалів України, що пропагує здоровий патріотизм і спосіб життя. Дійство триватиме з 31 липня до 2 серпня у Луцьку в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Інтерв’ю з полтавським гуртом ПIФΔГОР спеціально для КРОК У ROCK!

2q1AyYE0hSY

Доброго ранку/дня/вечора, шановний читачу!
Нещодавно мені пощастило побувати на виступі полтавського інструментал-гурту ПIФΔГОР, а декілька днів тому я співмав птаха удачі за хвіст, і отримав шанс побувати на душевній, позитивній та емоційній «відкритій репетиції», де хлопці напоїли мене, нагодували, розказали купу кумедних історій та люб’язно відповіли на мої тупі питання.
Отже, вмощуйтеся зручніше, приємного читання! ;)

Герої:
Антон Худолій – гітара
Сергій Передерій – бас-гітара
Артем Кот – барабани

Крок у ROCK: – Ну, найтупіше питання, з якого можна взагалі почати інтерв’ю: розкажіть трохи про себе.

Антон: – Ми, гурт Піфагор, в такому складі, з такою назвою, граємо трохи більше 2 років, можливо, близько 3, або що. Ну, саме з таким матеріалом. Усі ми раніше були задіяні у різноманітних музичних проектах. Зокрема, для мене це другий, у першому ми грали разом із Сергієм(бас-гітарист гурту – ред.). Пишемо музику, граємо її, як же без цього. Вирішили зупинитися на інструментальному форматі подачі нашого матеріалу. Сергію, давай тепер ти. (Сміється)
Сергій: – Ні, я буду відповідати на наступне питання.

Крок у ROCK: – Виступаєте Ви у Полтаві(порівняно часто), і ось нещодавно виступали у Харкові. Скажіть, де Вас краще сприймають, і де Вам сподобалося більше?

Сергій: – Беручи до уваги той факт, що у Харкові про нас знає не так багато людей, то прийняли вони нас на «ура».
Антон: – Так, є така справа.
Сергій: – Було приємно, коли люди підходили до нас після концерту,говорили, що вони прийшли послухати саме нас. Ну, хоча б двоє людей послухало нас. (Сміється)
Антон: – У нас перед цим був доволі успішний, на мою думку, «мікро-сольник» у пабі «Сто доріг» Ну, насправді, публіка нас мало знає і, у будь-якому випадку, приємно, що нас слухають, відносяться з «увагою та розумінням» до нашого матеріалу, подачі тощо.

wm-JuBSlF8c

Крок у ROCK: – Є у вас така композиція, «Theorem». Розкажіть про неї детальніше, що Ви відчуваєте, коли граєте її, що відчували, коли писали її?

Антон: –Артем хоче розповісти. (Сміється) Ну, насправді цей трек – компіляція з трьох різних композицій, котрі поєднані однією тональністю та гармонічно компонуються між собою. Створювали ми її доволі довго та стражденно . Так само довго та страждально ми її граємо. (Сміється) Ми відкриваємо щось нове, коли її граємо. Це найдовша наша композиція, 17 з половиною хвилин, якщо я не помиляюся.
Артем: – Все залежить від того, як я зіграю  один свій програш.
Антон: – Так, саме у живому виконанні. Студійного запису у нас ще немає. Ну, насправді, мабуть, це одна з найвідоміших наших композицій. Просто усі інші слова, котрими ми називаємо наші пісні люди ще не запам’ятали.(Сміється)

Крок у ROCK: – Був такий чолов’яга, на ім’я Піфагор, і ось одного разу він сказав: «Роби велике, не обіцяючи великого». Що Ви думаєте з цього приводу, як до цього відноситеся?

Антон: – О, а на це питання відповість Сергій!
Сергій: – Я буду останній відповідати на це питання. Чудово відношуся. (Сміється) Але, нажаль, я не чув ніколи даної фрази. Ось можу розповісти, чому ж саме «Піфагор», добре? Чому ж Ви думаєте? Тому що філософ, математик та астроном! У нашій музиці це слухається, поєднується і кожен для себе знаходить такі сторони, які можуть його надихнути. Цікаво, взагалі. Ну, і якось так вирішили пов’язатися. І тематика пісень наших космічна, на мій погляд.
Антон: – Математично-філософська.
Сергій: – Можливо тому ми грали разом із Sinobola минулого тижня. (Сміється)
Антон: – А ось щодо цього висліву, то він є доволі справедливим, тому що у будь-якому випадку ми стараємося робити щось цікаве, гідне. Страємося, звісно, не обіцяти великого, поки цього не покажемо. Ну і, не шаблонізуємо.
Артем: – Принцип роботи синхрофазотрону заключається у прискоренні частинок… (Сміється) Вислів гарний, але, знову ж таки, дивлячись де його використовувати. Будь-яка фраза гарна, справа в тому, як на неї дивитися. Коли це, наприклад, говорив товариш Піфагор, це гарно. А ми повинні просто підтримувати його ідеї та втілювати їх у життя. А ось щодо нас, навіть не знаю.

Крок у ROCK: – Чи любите ви екперементувати, і що нового хотіли б спробувати?

Антон: – Ми постійно експериментуємо зі звучанням, музичним матеріалом. На сцені постійно екперементуємо, доречі, безсовісно до того ж. Експеримент – одна з основ нашої творчості, не соромимося вносити щось абсолютно несподіване, і іноді навіть безглузде.
Сергій: – Ми екперементуємо навіть с тим, що на кожній афіші концертів, на яких ми виступали, кожного разу інші жанрові стилі.
Артем: – Ось, доречі, цікаве питання, бо кожного разу коли мене питають: «А що Ви граєте?», я завжди відповідаю: «Нууу, в залежності від концерту».

kV8dVDhdGTc

Крок у ROCK: – Жартівливе запитання для Артема. Хто більше любить свій педал-борд: Антон чи Сергій?

Артем: – Така цікава ситуація, знає, що я б мабуть назвав їх обох «педалбордізмофіли». Можна не використовувати усі сім мільярдів педаль, що є у нас у «коморі», але вони обов’язково нам потрібні. Іноді вони навіть міняються примочками один з одним. Знаєш там, у них там все дуже цікаво відбувається, особливо коли ти приходиш на репетицію і тут: «О, Сергію, в тебе нова примочка? Ану-ану, дай пограти». І понеслася,пів репетиції «в мінуса», через те, що хтось там знайшов якусь крутилочку. Ну взагалі так, обидва люблять, навіть не знаю хто більше. А ось я не люблю. У нас  просто «комора» для репетицій невеличка, і коли ти йдеш до барабанів, ти встигаєш перемикнути 15 кнопок, вимикаєшєш три дісторшени і вмикаєш п’ять ділеїв. Мені некомфортно. А взагалі, хлоці, дивіться на процесори. Є гарний процесор, Zoom 505, займає, реального місця взагалі фігню. (Сміється) А взагалі, це гарно коли люди таким цікавляться,але їх називають не інакше як «ідіоти», бо вони повернуті на педалях. Але, на мою думку, це класно,що вони мають такі інтереси.

Крок у ROCK: – Які у вас плани на майбутнє? Також я бачив у вас «екшн»-камери під час вашого крайнього виступу, розкажіть про це.

Антон: – Ці камери ми використовували для накопичення різних відео з котрих ми хочемо потім змонтувати якийсь єдиний, цілісний, повноцінний «лайв».  А чогось конкретного в плані цього немає, ми поки в архіви це все збираємо і сподіваємося використати у майбутньому у якомусь шаленому, цікавому відео-матеріалі.
Сергій: – А що до планів на майбутнє, то плануємо спочатку сінгл, або максі-сінгл.
Артем: – Взагалі, планів дуже багато.
Антон: – Так, ось ми зараз плануємо серйозно записуватися. Зберемося із силами, виділимо час. І сподіваюся, що у нас все вийде. У нас є невеличкий досвід студійного запису, тому ми можемо спрогнозувати, що на запис синглу нам знадобиться доволі багато часу та енергії. Ми зараз на шляху до цього і готуємося.

Крок у ROCK: – Зараз такі, не дуже серйозні питання, тому відподайте швидко та не думайте, дoбре?

ПІФАГОР: – Згода.

Крок у ROCK: – Чого хочуть жінки?

Антон:  – Грошей. (Сміється)
Артем: – І великий педалборд!
Сергій: – Всього.

Крок у ROCK: – Найважливіше в житті?

Антон: – Примочки. (Сміється)
Сергій: – Сім’я.
Артем: – Вакуум!

Крок у ROCK: – Друїдизм або шаманізм?

Антон: – Друїдизм.
Сергій: – Шаманізм.
Артем: – Що таке друїдизм? А, це там де Астерікс та Обелікс? Не знаю, мабуть, шаманізм.

Крок у ROCK: – Як би не було …, то не було б вас? Якби чого не було?

Сергій: – Ібанезу як би не було, не було б нас. (Сміється)
QD1HiJ6WfwE

Крок у ROCK: – Ну, і на останок, побажання нашим читачам. ;)

Сергій: – Залишайтеся вірними своїй справі та насолоджуйтеся гарною музикою. Я не про нас. (Сміється)
Антон: – Приєднуюся до цього побажання.
Артем: – Вчіть математику, любіть математику.
Сергій: – У мене по математиці двіка була.
Артем: – Там, всім файної музики, концертів, і найголовніше – відвідування концертів.  Бо до нас, у Полтаву, приїжджає дуже багато гарних гуртів, виступають, а люди не ходять.
Антон: – У нас тут є багато гарних команд, але така специфіка публіки та концертних площадок така,що ми залишаємося «андеграундом».
Артем: – Так, дуже хочеться, аби люди ходили. Бо навіть приїжджають гурти, рівень! І ти приходиш на такий концерт, і там дуже мало людей. Чому? Не знаю. Або вони вважають, що дорогі квитки, або просто вважають, що можуть вдома послухати.
Сергій: – Дехто каже, що «не треба робити концерти у неділю, бо наступний день – понеділок, всім на роботу».
Артем:  – Як показує практика, гурти різні приїжджали у вівторок, середу і на них також приходили слухачі.
Сергій:  – Ну, ми звісно не Харків і не Київ, де кожного дня проводять по декілька концертів, купа клубів, є можливість виступити.
Артем: – Але хочеться подякувати такому закладу як VILLA КРОКОДИЛА, що вони проводять концерти такого, «рокового», напрямку.  До того ж, на високому рівні, котрий знають навіть за межами нашого міста. Приїжджав гурт нещодавно, не казатиму хто, кажуть: «Нам казали, що у Полтаві. Ми думали, що там клуб «метр на метр». Приїхали, а тут все на такому рівні, залишилися задоволені. Ходіть на концерти!

 

Хочеться виразити величезну вдячність учасникам гурту ПIФΔГОР за приділений мені час, та побажати їм творчої наснаги!

Автор: Микола Якзазвичай

Фото взяті з офіційної спільноти гурту ПIФΔГОР у мережі vk.com


ПIФΔГОР Піфагор