Пісні, які знає кожний

0

1.Плач Єремії – Вона

Пісня була написана поетом Костем Москальцем 25 серпня 1989 року у Львові. За словами автора «Вона» — більше символічний, ніж реальний образ. В 1995 року пісня увійшла до другого альбому гурту «Плач Єремії» «Най буде все як є…», з вокалістом якого, Тарасом Чубаєм, Москалець приятелює з 1987 року.

2. Брати Гадюкіни -Ми — хлопці з Бандерштадту

Культова пісня не менш культового гурту була видана в 1991 році в однойменному альбомі. Автором пісні є вже покійний Сергій Кузьмінський.

У 2011 на концерті пам’яті цього прекрасного музиканту було переспівано гуртом Кому Вниз. Окрім цього кавер на цю пісню є в гурту Фіолет.

3. Брати Гадюкіни – Файне місто Тернопіль

Ще одна легендарна пісня цього гурту. Неофіційний, а з недавнього часу і офіційний гімн міста Тернопіль.

4. Скрябін – Старі фотографії

Пісня була видана в 2006 році в альбомі “Танго”, дуже швидко стала відомою й часто переспіваною. Проте так душевно як Кузьма, принаймні для мене, її ніхто не може виконати.

5. С.К.А.Й. – “Тебе це може вбити”.

Пісня була видана в лютому 2006 року як сингл. В 2005 році пісня вперше прозвучала в ефірі каналу М1 у передачі «Свіжа кров». Сингл одразу здобув ротації на 25 радіостанціях України, а однойменний відеокліп довгий час займав лідируючі позиції в хіт-парадах українських телеканалів. Пізніше композиція «Тебе це може вбити» увійшла до альбому «Те, що треба». Зараз є одією з візитівок гурту.

6. Воплі Відоплясова – Весна

Мабуть найвідоміша пісня гурту ВВ була видана в 1997 році в альбомі ”Музіка”. Легкий мотив і простий, але насичений текст принесли їй відомість, а гурту відповідно – популярність.

7.Океан Ельзи – Без бою

Святослав Вокарчук так її прокоментував:” Вона написалась останньою з усіх пісень на альбомі, а записалася першою. Відразу стала синглом. Я вкладав у цю пісню один сенс, а люди в ній знайшли десять різних, кожен свій. Для багатьох вона стала якимось принципом дії, а я щасливий, що у неї таке життя. Одна з моїх улюблених пісень.”

8. Океан Ельзи – Там, де нас нема

Пісня однойменного дебютного альбому є однією з тих причин, чому ОЕ здобули відносно швидко популярність. Була написана Святославом Вакарчук весною 1997 року, а вже у 1999 році гурт отримав нагороду «Золота жарптиця» на фестивалі «Таврійські Ігри» як за «Найкращу пісню».

9.Тартак і Нічлава – Мій лицарський хрест

Пісня, яка наповняє серце гордощами за мужніх предків і надихає духом любові до Батьківщини.
“Хто вріс корінням, той не зламається.
Хто має стержень, той не зігнеться.
Любов до матері – найкраща порадниця.
Любов до вітчизни – ідея серця…”

10. Mad Heads XL – Надія є

Весела і оптимістична пісня була видана у 2005 році в однойменному альбомі.
І з того часу її можна почути як на хвилях раідостанцій, так і у навушниках українців.

Автор: Рома Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Ель, фолк, танці

Тим, кому подобається ірландська культура Тим, хто полюбляє добрий ель Тим, хто вміє танцювати до відпаду під металеві рифи Присвячується (А також всім іншим, бо ...