Рок-фауна планети Земля

0

Якщо Ви завжди думали, що вчені – це дуже нудні та нерозуміючі гумору люди, які у вихідні проводять у театрах, лабораторіях або просто сидять за книжками, то настав час розвіяти цю стереотипну думку. Майже щороку археологи та палеонтологи знаходять нові залишки вимерлих мільйони років тому тварин, які ще не мають імен… і ось тоді розпочинається найцікавіше: починають підбиратися назви. Про деякі з них ми сьогодні й поговоримо.

Kingnites Diamondi

Черви

Це такий собі викопний кільчастий черв, єдиний представник роду Kingnites, довжиною близько півметра, з міцними щелепами з зубцями. Жив він орієнтовно 423-430 млн. років тому на теренах Європи, зокрема Швеції, але його залишки були знайдені лише в 2012 році шведськими вченими. А найцікавіше те, що черв був названий на честь датського хеві-метал-музиканта, учасника однойменного гурту та кількох інших проектів Кінґа Даймонда, відомого завдяки своїм оригінальним вокальним партіям та ексцентричному іміджу.

Kalloprion Kilmisteri

Черви1

Наступним рок-черв’яком стає Kalloprion Kilmisteri, рештки якого були знайдені у 2006 році шведськими вченими. Це також викопний кільчастий черв із групи Поліхет та роду Kalloprion. Від інших представників цього роду він відрізняється більш сильними щелепами та округлою структурою зубів. Жив на Землі орієнтовно 430-440 млн років тому. Як Ви вже, мабуть, здогадалися, названий він був на честь вокаліста культового британського гурту Motörhead. Саме так, Метс Ерікссон, натхненний творчістю Леммі під час розкопок, вирішив згадати ім’я улюбленого виконавця в назві щойно знайденого виду черва.

Mackenziurus

Черви2

На жаль, про них інформації дуже мало. Описані були в 1990р. Так, декого з нас тоді ще навіть в планах у батьків не було. Відомо, що це рід трилобітів, до якого входять декілька видів, зокрема чотири з них названі на честь учасників американського панк-гурту Ramones:

М. Joeyi – на честь Joey Ramone

Johnnyi – на честьJohnny Ramone

Deedeei – на честь Dee Dee Ramone

M. Ceejayi – на честь C. J. Ramone

Aegrotocatellus Jaggeri

6.Aegrotocatellus jagger

Це один із видів трилобітів роду Aegrotocatellus, який був знайдений на теренах сучасної Канади у 1995р. Він був названий на честь вокаліста та засновника британського гурту  The Rolling Stones – Міка Джаггера. Слід зазначити, що це не єдиний представник фауни, названий на честь музиканта, але про інших ми згадаємо в другій частині статті трохи згодом.

Arcticalymene

http---prod.static9.net.au-_-media-Images-The-Fix-2012-01-13-12-54-Sid

Arcticalymene – це ще один рід трилобітів, повністю присвячений британському панк-рок-гурту Sex Pistols. Їхні рештки були знайдені у 1997р. Всі п’ять видів цих членистоногих отримали назви, пов’язані з іменами учасників гурту, які у свій час були ініціаторами так званої «панк-революції»:

Arcticalymene Cooki – на честь Paul Cook
Arcticalymene
Jonesi – на честь Steve Jones
Arcticalymene
Matlocki – на честь Glen Matlock
Arcticalymene
Rotteni – на честь Johnny Rotten
Arcticalymene
Viciousi – на честь Sid Vicious

Сподіваємося, що зовсім скоро імена українських рокерів теж зазвучать з вуст учених усього світу, і ми зможемо зустріти в енциклопедіях динозавра Новосьолова, птеродактиля М’яча або рід ссавців із назвою Jinjer.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні