"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Рок і комікси

59e92ec587b4dc461212eee6c6e130d1

Кожен з вас знайомий з таким поняттям, як «комікс». Деякі з них успішно екранізовані й завоювали свою популярність серед людей, які ніколи ними не захоплювалися. Халк, Людина-Павук, Залізна людина, Росомаха, Капітан Америка – далеко не повний список найвідоміших персонажів світу коміксів. А чи знали ви, що головними дійовими особами вигаданого світу часто стають добре знайомі нам музиканти та співаки? Там вони постають у цікавих та незвичних образах, боряться зі злом, самі виступають у ролі лиходіїв, потрапляють у кумедні ситуації.

Розпочну розгляд індустрії коміксів з рок-представниками із всім відомого гурту KISS. Для того, щоб збільшити продаж першого коміксу про гурт (надрукований 1977 року), учасники здали кров і змішали її з червоними чорнилами, які потім відправили в типографію. Доказом такого цікавого і досить неординарного маркетингового ходу є ось ця фотографія:1

У коміксах гурт постав вже у звичному для нас вигляді (грим, чорні шкіряні костюми). Там вони «борознять простори всесвіту», спілкуються з майже всіма відомими нам супергероями (Бетменом, Людьми – Х, Фантастичною четвіркою та іншими). Того ж 1977 року в якості «гостя» гурт з’являється в коміксі про Говарда-качку, а загальна кількість їхньої появи в коміксах перевищує два десятки разів. Є навіть ціла серія коміксів «Kiss: Psycho Circus», де в кожного з учасників гурту придумана своя історія та супер здібності.

Наступним в нашій розповіді є «великий та жахливий» Еліс Купер. Протягом 1979 року він двічі з’являвся в коміксах. Сюжет історії написаний за мотивами альбому «From the Inside». У ній співак зображений в образі пацієнта психлікарні. Цілковитий безумець, який розмовляє з «білою змією» – таким ви побачите дядька Еліса в цьому коміксі:

2

 

Ліверпульська четвірка з’явилася в досить несподіваній історії. В одному з випусків про Бетмена вони з Робіном з’ясовували, хто з них «помер»:

3

Ще однією цікавинкою є комікс на культову пісню «Yellow Submarine»:

4

 

Роб Зомбі не тільки співак, композитор, гітарист і сценарист, він також пише історії для коміксів. Їх можна впізнати за написом «Rob Zombie presents». Він пише історії, а ілюстратори під його контролем втілюють у життя ідеї геніального музиканта.

5

Вінцем поєднання рок-культури та зображального мистецтва є серія біографічних коміксів, які були надруковані на рубежі 1980–1990-х років видавництвом «Revolutionary Comics» під керівництвом Тодда Лорена. У них життя рок-зірок подавалось у всій «красі»: алкоголь, наркотики, секс, насилля. Багатьом музикантам це не подобалося, особливо зважаючи на те, що деякі гурти потрапляли в ці комікси не за власним бажанням. Одним з таких невдоволених став бойз-бенд «New Kids on the Block». Судовий позов проти видавництва виявився невдалим, бо суд визнав твори ілюстрованими статтями.

Обкладинки деяких випусків коміксу:

6

І ще кілька:

3542395782a0cc65073b8d0a1093139c

Журнали-комікси спрощують сам процес читання, хоч в них не так багато тексту. Тепер вам не потрібно уявляти людей та ситуації – тут вже все намальовано, тому крім читання ви ще декілька хвилин будете переглядати сторінки. Виходить такий собі фільм: розглядаєш картинки і читаєш титри.

Як і пісні рок-музикантів, комікси виходять за межі реального, дають можливість побачити те, чого ви не знайдете за вікном свого будинку чи за межами вашої країни.

Автор: Роман Олексин | Крок у ROCK

  • Tweet