Суб`єктивний погляд на українську фолк музику

0

У цій статті я розповім про українську фолк музику або ж етно-музику в контесті сучасних українських гуртів і виконавців. Тому хто любить читати щось цікаве радий прошу відкрити статтю повністю, а хто боїться нової інформації можете перегортати стрічку новин далі і дивитися на котів.

Фолк-музика, або ж даному випадку українська народна музика є однією з тих стовпів традицій, на якій тримається світ давніх українських обрядів, вірувань і переживань. Усе, що наші предки відчували вони виливали у пісні. І цих пісень десятки тисяч, коли не сотні. І все це є нашим скарбом, який треба берегти.
Проте є одне але. Річ в тім, що як розвивається прогрес так і розривається (або деградує, кому як) смаки людей. І тому здається дивним, що люди намагаються відтворювати класичну народну музику для широких мас, з надією на те, що сучасні поколінні сприймають її так, як і багато попередніх. Ні, цього не буде і на це є багато причин. Зокрема, навіщо носити старий одяг коли є новий? Не можна без якісних змін надіятися на щось. Світ змінився! Звичайно я двома руками за те, щоб на різноманітних українських традиційних святах була саме традиційна музика, проте для молоді цей підхід не підходить (пробачте вже мені за тавтологію). Тому слід шукати нові стежки для української народної пісні, щоб вона жила і квітнула, а не в’янула в штучному вакуумному квітнику.
Спочатку я хочу вам розповім я про три гурти, які намагаються передати українську музику з цікавим, новим і “свіжим” звучанням.
ДахаБраха це київський експериментальний етно-хаус гурт, який за допомогою різноманітних народних інструментів не просто відтворює традиційну музику, а передає дух і вірування наших предків. Як доказ цього їхній виступ в ефірі на славнозвісному британському телеканалі BBC і участь в багатьох американських і європейських музичних фестивалях.

Joryj Kłoc – львівський фолк-рок гурт, який поєднує народні тексти із власним баченням пісень, а не “гарнір” ми отримуємо незвичайне звучання пісень, яке одразу відправляє нас в світ таємниць і пригод. “Моцний” гурт. Як вони самі себе назвали на Польскому радіо – “турбо фолк”

Фалькнери це ще одні чудові представники української етно-музики, який поєднує у собі крім музичної ще етнографічну і кінематографічну діяльність. Голос вокалісти має проникливість , а відео ряд доповнює цн відсуття і доводить до естетичного задоволення. УВАГА!Можливе звикання.

Проте мені, як любителя важкої музики хотілося би більше симбіозу народної музики і всіма (ну майже) любимого року. І це зараз має місце, проте на жаль не в таких, як би цього хотілося, масштабах. Є такі пісні в гурту Фліт, Оратанія, Тінь Сонця чи Плач Єремії. Проте справді хороших фолк-рок гуртів не так багато. Особливо важких.

Коли я вперше почув гурт ДримбаДаДзиґа мене він зачарував. Бо як же круто звучить народна пісня в роковій обробці. Автентичне виконання вокалістки у поєднання з дрйвовим альтернативним роком створює потужний коктейль, під дією якого хочеться іти водити хороводи (ну або стрибати).

А ось гурт Кораллі “відправляє” нас у самій вир Карпат і знайомлять з особливою душею гуцула, яка любить гори і свої традиції. А який гуцул без трембіти?Правильно ніякий. Тому слухайте звук трембіти і химерний настрій карпатських алігаторів (саме так розшифровується назва гурту)

Українській музиці народній жити! Але в сучасному, новому і справді цікавому звучанні

Автор: Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Троє на Дивані. Від мрії до життя.

Все почалося з мрії. З мрії грати та створювати, не обмежуючи себе жодними рамками. Поєднавши мотиви сучасного українського поп-року з надзвичайною відвертістю думок та почуттів, ...