Сучасна література для сучасних рокерів 2.0

0

Оскільки канікули тривають (принаймні в мене), то найцікавіше і найкорисніше заняття, яке я для себе знаходжу – читання книжок. Тому я хочу продовжити працю Іванки  і написати про ще деяких письменників, які могли б Вам сподобатися рокерам.

І розпочнемо з батька фентезі – Дж. Р. Р. Толкінна. Ні для кого не секрет, що найчастіше його ім’я пов’язують із серією книжок про світ Середзем’я. І це не дивно. Епічний роман “Володар Перснів” вчинив справжній фурор в світі літератури і надихає різноманітних митців до сьогодні. Гурт Led Zeppelin написав по Толкіну такі пісні, як «Battle of Evermore», «Ramble On» і «Misty Mountain Hop». Група Camel присвятила «Володарю перснів» ряд пісень в альбомі Mirage. Пісні, створені під впливом цього геніального письменника, зустрічаються у творчості гуртів: Rush, Nightwish, Running, Wild, Burzum, Gorgoroth, Battlelore, Summoning та багатьох інших. Тому запрошую Вас в світ пригод та небезпеки… Рекомендовані твори:”Володар перснів. Братство персня”,” Володар перснів. Дві вежі”,” Володар перснів. Повернення короля”, ” Хоббіт”.

Другим письменником, про якого розповім – це Ден Браун. Скажу відразу: що постать ця дуже неоднозначна. Дехто називає його генієм, а інші брехуном і плагіатором. Незважаючи на все це, його книги стають світовими бестселерами і швидко розкуповуються. Рекомендовані твори:”Янголи і Демони”, ”Цифрова фортеця”, ”Інферно”, ”Код да Вінчі”.

А тепер давайте оглянемо вітчизняну літературу.

Першим із відомих сучасних письменників є Юрко Іздрик. Будучи поетом і письменником, він не цурається пробувати себе у музиці й живописі. В студентські часи він, до речі, грав у рок-гурті ( недаремно його часто називають “людиною-оркестром”). Його твори наповнені доторками до життєвих питань, а справжній зміст твору ховається десь в шарах тексту. Рекомендовані твори: “ТАКЕ”, “АМ-тм”, “Ю”, “Воццек”, “Флешка”.

Як думаєте, в людині можуть поєднуватися дві іпостасі: поважного художника і скандального й навіть шокуючого письменника? Ні? Тоді не знаєте Ви про Леся Подерв’янського. Його картини зберігаються в Національному художньому музеї та багатьох приватних колекціях, а його п’єси шокують нецензурною лексикою і неприхованим цинізмом головних героїв. Проте хіба не таким є наше життя? Тому якщо Ви бажаєте знайти у творі віддзеркалення своїх ж вад, гріхів, національних рис, комплексів та проблем, то Вам варто почитати Леся Подерв’янського.
Рекомендовані твори: “Рух життя, або Динамо”, “Герой нашого часу”, Гамлєт”, “Павлік Морозов”.

Цього письменники критики називають “батьком українського бестселера”. Інші його знають як громадського діяча. І майже всі знають його як автора роману “Залишенець. Чорний ворон”. Василь Шкляр вміло висвітлює трагічні періоди в історії України, про які мало хто чув. І робить він це витончено і за допомогою прозорих символів зрозумілих для кожного. Сам роман далеко не однозначний, проте прочитати його наполегливо раджу кожному. Рекомендовані твори: “Залишенець. Чорний ворон”, “Репетиція сатани”, “Елементал”.

Автор:Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Думки про Євробачення

В цій статті Ви зможете почитати думки вокалістів українських рок-гуртів про Євробачення, перемогу учасниці від України Джамали і про те, чи бажали б вони взяти участь ...