Сучасні технології в музиці

0

Наука не стоїть на місці, і сучасні технології все більш проникають в наше життя. Не обійшли вони і таку галузь як музика. Тому пропоную до вашої уваги невеликий огляд високотехнологічних пристроїв, що стануть в нагоді людині, пов’язаній з музикою.

Драм Штани, або як набриднути всім оточуючим

Багато людей, почувши або згадавши якусь мелодію, починають відбивати ритм, і саме їм припаде до душі даний прилад. Зовні він виглядає як абсолютно звичайні штани, однак всередині в певних місцях в них знаходяться сенсори, що реагують на поплескування, а також контролер Arduino, який за місцем поплескування визначає, який звук потрібно відтворити.

 

1234

Варіант кріплення педів

На даний момент проект розвинувся далі і зараз виглядає як набір міні-педів, що вдягаються на ноги та вставляються у взуття. Налаштування звучання відбувається за допомогою смартфона чи комп’ютера, що під’єднуються до пристрою за допомогою Bluetooth. Мінімальний комплект, в який входять два подвійних педи на ноги, два педи у взуття і комплект зі 100+ пресетів для них, коштує 139.99$. Максимальна ж комплектація, що містить в собі 12 педів, комплектом із 300+ пресетів для них, обійдеться вам у 269,99$.

Навушники, котрі не треба вставляти у вуха

Тут описуватиметься група пристроїв, а не конкретний пристрій.  В основі всіх цих пристроїв лежить технологія кісткової провідності.

d95ab0c366cf40efa294ae6eb60a01f3

Загальний принцип кісткової провідності

За допомогою даної технології звук передається через тверді тканини черепа до внутрішнього вуха, минаючи повітряну провідність. Технологія відома якщо не з прадавна, то досить давно, і найвідоміший приклад в історії – композитор Бетховен, який використовував цю технологію, коли став втрачати слух.

 

b443f3df72584eed9c4339277c0eb75d

На даний момент навушники з такою технологією популярні серед спортсменів, оскільки це дозволяє їм контролювати все, що відбувається навколо, своєчасно реагувати на сигнали автомобілів і спілкуватися з близькими чи слухати музику. Також такі навушники можуть застосовуватися водіями або при роботі в офісі. Головне, що ці навушники можуть застосовуватися людьми з вадами слуху, наприклад, при мікротії -вродженій недорозвиненості вушної раковини.

 

 

 

 

JamStik+: бездротова міні-гітара

Гаджет є результатом розвитку представленої два роки тому мініатюрної MIDI-гітари JamStik. Підключивши її до iPhone або iPad, можна використовувати пристрій як міні-синтезатор. Та що там, це і є синтезатор, який працює за правилами гітари. Розробники відзначають плюс JamStik – його компактність: гаджет уміщається в рюкзак.

У чому ж незвичність саме цього гаджета? Перш за все, у призначенні – Jamstik +, як і його прабатько Jamstik, орієнтований передусім на масового споживача – людей, які роблять перші кроки в освоєнні гітари, або початківців, які тільки мріють навчитися грати. Професійним музикантам цей пристрій категорично не підходить.

jamstick-big-2

Зовнішній вигляд Jamstick+

 

Видно, що замість стандартного гітарного грифа з 21 ладом ми маємо укорочений гриф лише з 5 ладами. Безумовно, в плані виконання це обмежує можливості інструменту, але згадаймо на кого він орієнтований. Перші 5 ладів дозволяють взяти всі основні гітарні акорди. Якщо ж вам потрібно брати акорди вище по грифу, є режим «каподастр», керований програмованими кнопками на самому пристрої, що дозволяє зміщувати стрій усіх струн синхронно вниз або вгору.

Власне кажучи, стрій для цього інструменту є річчю відносною: його можна легко змінити в налаштуваннях програми (є велика кількість пресетів – наприклад, лад семиструнної гітари). Самі струни на гаджеті не налаштовуються, їхня функція полягає лише в передачі на датчик моменту щипка (початку звучання ноти) і зусилля щипка (гучності звуку).

Загальна тривалість звучання ноти визначається програмно – семплом (зразком звуку) у вибраній програмі. Висота звуку визначається за положенням пальців на грифі за допомогою інфрачервоних датчиків, захованих у самому грифі під накладкою з прозорого пластику. Така конструкція дозволила легко поєднати гітарний спосіб звуковидобування зі стандартами MIDI протоколу, але різко обмежила можливості виконання (такі гітарні прийоми як слайд, флажолет, теппінг тут абсолютно не можливі).

Навушники, які обіцяють «змінити звучання світу»

На початку літа на платформі Kickstarter стартувала кампанія зі збору грошей на виробництво навушників доповненої реальності «Here». За заявою розробників, даний пристрій дозволить як контролювати відтворення бажаних звуків, так і «вимкнути» непотрібні, наприклад, шум метро або плач дитини.

завантаження

Творці характеризують свою концепцію як систему навушників з активним шумозаглушенням. У кожному навушнику розміщена мікросхема аудіокодування з підключеним до неї мікрофоном і динаміком навушника. Звук надходить через мікрофон в кодуючий чіп, який обробляє сигнал за заданим алгоритмом і відтворює вже необхідний результат.

Here має чотири встановлених виробником режими роботи. У режимі «Жива музика» навушники виступають в якості еквалайзера, ревербератора і підсилювача басів, у режимі «В літаку» – придушують шум двигуна і плач дитини, у режимі «В офісі» – маскують шум і балаканину колег, а режим «У місті» дозволяє зменшити «гучність» пожвавлених трас і транспорту.

Управління навушниками здійснюється зі смартфона. У фірмовому додатку є різні налаштування еквалайзера та звукові ефекти, а також музичні фільтри, які зроблять більш цікавим звучання улюбленої групи або вуличних музикантів. Here автоматично знаходить Bluetooth-підключення до смартфону і працює від акумуляторів, заряду яких вистачає на 6 годин використання. М’які силіконові вкладки адаптуються до будь-якої форми вуха. Зарядка виконується в спеціальному кейсі.

завантаження (1)

 

Сучасна людина навряд може уявити своє життя без машин. Щодня або з’являються нові пристрої, або поліпшуються вже існуючі. Люди по-різному ставляться до нових винаходів. Деякі вважають, що складні гаджети насправді корисні і необхідні, в той час як інші вважають їх жахливими через їх негативний вплив на людей. На завершення хочу додати, що, на мою думку, незважаючи на всі наявні недоліки, переваги гаджетів набагато більш значущі.

 

Автор: Овсянко Дмитро


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні