Sunset Trail, Alt.End та Dead Puzzle відіграли в Житомирі

0

20 жовтня в клубі “Інфорум” (Житомир) відгримів концерт за участю альтернативних киян “Alt.End”, надважких death-житомирян “Dead Puzzle” та чеської metalcore-п’ятірки “Sunset Trail”. Нам вдалось зловити музикантів цих гуртів та дізнатись, чим вони дихають та чим живуть. І вийшло доволі-таки цікаво, як і весь концерт, який зібрав півсотні шанувальників важкої музики.

jjkrbo_rwls

Damjan Siriški, гурт Sunset Trail (Olomouc, Чеська Республіка, metalcore):

– Ви вперше в Україні?
– Так, ми розпочали тур Прибалтикою, Польщею, були в Росії. А тепер приїхали в Україну. Житомир – перше місто нашого туру.
– Що можете сказати про нашу країну? Які в нас люди?
– Нас вразила щирість українців. Ми приїхали до Києва й у нас були проблеми з паркінгом нашого бусу, але кияни зрозуміли, що ми не місцеві, й допомогли нам розташуватися. Потім наш гурт сходив на Майдан, там було багато людей, які спілкувалися з нами, і в багатьох була досить позитивна реакція на те, що ми з Чехії.
– Ви знаєте, що в нас зараз триває війна з Росією… Як ви гадаєте, вона якимсь чином впливає на музику?
– Я вважаю, що музика може стати точкою примирення націй. Війна – це дуже погана річ, яка збереглась зі стародавніх часів і практикується дотепер. Ми були в Росії днями, і я можу сказати, що там нас дуже гарно приймали. Не думаю, що люди, які були на концерті, хочуть війни. Тим не менш, завжди є 10% суспільства, які починають конфлікти (політики, бандити), а інша частина прагне жити в мирі, цікавиться музикою, ходить на концерти й не хоче війни. Можливо, музика є тою річчю, яка мирить людей.
– Ви пишете пісні про війну, соціальні проблеми та нерівність. Які основні теми для написання ваших композицій?
– Наші пісні присвячені пошуку внутрішнього світу, його розвитку. Тексти близькі інтровертам,бо ми співаємо про свідомість, життєві помилки, а також про довкілля, його забруднення та байдужість до того, що нас оточує. Також ми піднімаємо питання глобальної екології, бо Земля – це місце, де ми живемо.
– Розкажіть про стиль, в якому ви граєте. Що вплинуло грати таку музику?
– Наша музика – metalcore в поєднанні nu-metal та іншими жанрами. А вплинули на нас найпопулярніші представники нашого улюбленого жанру – Parkway Drive, August Burns Red та інші. Також ми любимо реп, інші музичні жанри, і часто поєднуємо їх у нашій творчості.
– Чи вважаєш ти, що metalcore-гурти стали типовими, бо ера metalcore вже пройшла, а багато гуртів просто копіюють улюблені речі?
– Так, багато гуртів стали типовими, бо переграють рифи, тексти, манеру написання та виконання композицій… Так, metalcore був надзвичайно прогресивним жанром, але дуже багато гуртів зробили його непопулярним. Те саме спіткало і nu-metal. В золоті часи всі слухали Linkin Park, Korn, і ціла маса гуртів почала робити те саме, що й вони. А за чотири роки популярності metalcore з’явилося надто багато команд, які робили те саме.
– Можливо, це стається з кожним жанром?
– Думаю, це все вибірково. Але я знаю одне – наш гурт грає те, що ми любимо, і байдуже, що мільйон гуртів грають у такому ж жанрі. Так, є люди, які кажуть, що ми звучимо, як інші, а є багато таких, які знайшли в Sunset Trail унікальне звучання. Але нам все одно, бо ми створюємо те, що нам подобається!
– Які релізи запам’яталися за останній період?
– Korn випустив два сингли і думаю, що нова платівка буде дуже крутою! Ну й Metallica теж порадувала свіжими «Moth into Flame» та «Hardwired».
– Чи є українські гурти, які люблять та знають у Чехії?
– Jinjer! Ми з ними грали в Чехії на фестивалі. У нашій країні вони популярні!
– Чи відрізняються слухачі Західної Європі в порівнянні з Східною?
– Знаєш, у Чехії не так легко грати. Багато людей приходять на концерт, аби почути помилки чи якісь технічні несправності. Так, більшість розважаються на повну, а є такі, що просто сидять і чекають, коли в якоїсь команди почнуться зупинки чи промайне невдало зіграна нота, і починаються теревені… Слухачі Східної Європи не йдуть за цим. Вони приходять розважатись, їм більше потрібні атмосфера та відрив, ніж можливість спіймати музиканта на якомусь «фейлі». Думаю, в Україні таких слухачів дуже багато!

c9v0kpkxs70
Гурт Alt. End (Київ, alternative/nu-metal):

– Розкажіть, як Вас «занесло» до Житомира?
– Це завдяки нашому менеджеру Домініці. Вона нас сюди заманила випити літр горілки (сміються).
– У якому стилі грає ваш гурт?
– Граємо в міру своїх можливостей. Думаю, це схоже на якусь «альтернативу». Простота в ритмах і грув – наш «коник».
– Чи гурт Alt. End має проблеми в поширенні своєї музики? Чи легко підкорюється вершина музичного Олімпу?
– Легше сказати, яких проблем не було (сміються). Завжди й усюди одні проблеми! Найважче – організаційні питання та налаштування звуку. Тим не менш, ми граємо. Якщо хтось прийшов на репетицію не в настрої – ми його швидко приводимо до тями!
– Як вважаєте, публіка в Києві відрізняється від житомирської?
– Мені здається, в Житомирі нас приймають набагато тепліше! Так, у нас поки що немає шоу, а там народу часто подобається, коли лампа на голову падає, оце круто!

lltvobm-s38
Dead Puzzle (Житомир, melodic death metal):

– Розкажіть про свій гурт, що граєте і скільки років?
– Ми граємо з 2012 року. Починали з punk, зараз граємо hardcore melodic death metal. А чому цей стиль… Що виходить, те і граємо.
– Як думаєш, що публіка, яка прийшла сюди сьогодні, чекає від гуртів?
– Думаю, чекає драйву та музики, яку може дати наша сцена. Це дуже радує, що наші гурти починають виступати. Публіка тут більш лояльна, ніж у густонаселених містах. Усі починали з чогось, не всі ж одразу стають королями, тому нам приємно, як нас тут прийняли.
– Коли виходите на сцену, то за мету ставите не збитись і правильно зіграти партії чи відірватися на повну?
– Думаю, акценти ставимо на обох речах, бо треба й слідкувати за тим, як граєш, і відриватися!

Автор: Андрій Микитенко


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Пісні, від яких стає сумно.

Зимовий вечір. Кава чи чай, книги, фільми та музика. Немає сонечка…сумно… Коли погано на душі, та сил вже більше немає, тобі допоможе гурт, який не ...