"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Sunset Trail, Alt.End та Dead Puzzle відіграли в Житомирі

eerdd4c4htg

20 жовтня в клубі “Інфорум” (Житомир) відгримів концерт за участю альтернативних киян “Alt.End”, надважких death-житомирян “Dead Puzzle” та чеської metalcore-п’ятірки “Sunset Trail”. Нам вдалось зловити музикантів цих гуртів та дізнатись, чим вони дихають та чим живуть. І вийшло доволі-таки цікаво, як і весь концерт, який зібрав півсотні шанувальників важкої музики.

Damjan Siriški, гурт Sunset Trail (Olomouc, Чеська Республіка, metalcore):

- Ви вперше в Україні?
– Так, ми розпочали тур Прибалтикою, Польщею, були в Росії. А тепер приїхали в Україну. Житомир – перше місто нашого туру.
– Що можете сказати про нашу країну? Які в нас люди?
– Нас вразила щирість українців. Ми приїхали до Києва й у нас були проблеми з паркінгом нашого бусу, але кияни зрозуміли, що ми не місцеві, й допомогли нам розташуватися. Потім наш гурт сходив на Майдан, там було багато людей, які спілкувалися з нами, і в багатьох була досить позитивна реакція на те, що ми з Чехії.
– Ви знаєте, що в нас зараз триває війна з Росією… Як ви гадаєте, вона якимсь чином впливає на музику?
– Я вважаю, що музика може стати точкою примирення націй. Війна – це дуже погана річ, яка збереглась зі стародавніх часів і практикується дотепер. Ми були в Росії днями, і я можу сказати, що там нас дуже гарно приймали. Не думаю, що люди, які були на концерті, хочуть війни. Тим не менш, завжди є 10% суспільства, які починають конфлікти (політики, бандити), а інша частина прагне жити в мирі, цікавиться музикою, ходить на концерти й не хоче війни. Можливо, музика є тою річчю, яка мирить людей.
– Ви пишете пісні про війну, соціальні проблеми та нерівність. Які основні теми для написання ваших композицій?
– Наші пісні присвячені пошуку внутрішнього світу, його розвитку. Тексти близькі інтровертам,бо ми співаємо про свідомість, життєві помилки, а також про довкілля, його забруднення та байдужість до того, що нас оточує. Також ми піднімаємо питання глобальної екології, бо Земля – це місце, де ми живемо.
– Розкажіть про стиль, в якому ви граєте. Що вплинуло грати таку музику?
– Наша музика – metalcore в поєднанні nu-metal та іншими жанрами. А вплинули на нас найпопулярніші представники нашого улюбленого жанру – Parkway Drive, August Burns Red та інші. Також ми любимо реп, інші музичні жанри, і часто поєднуємо їх у нашій творчості.
– Чи вважаєш ти, що metalcore-гурти стали типовими, бо ера metalcore вже пройшла, а багато гуртів просто копіюють улюблені речі?
– Так, багато гуртів стали типовими, бо переграють рифи, тексти, манеру написання та виконання композицій… Так, metalcore був надзвичайно прогресивним жанром, але дуже багато гуртів зробили його непопулярним. Те саме спіткало і nu-metal. В золоті часи всі слухали Linkin Park, Korn, і ціла маса гуртів почала робити те саме, що й вони. А за чотири роки популярності metalcore з’явилося надто багато команд, які робили те саме.
– Можливо, це стається з кожним жанром?
– Думаю, це все вибірково. Але я знаю одне – наш гурт грає те, що ми любимо, і байдуже, що мільйон гуртів грають у такому ж жанрі. Так, є люди, які кажуть, що ми звучимо, як інші, а є багато таких, які знайшли в Sunset Trail унікальне звучання. Але нам все одно, бо ми створюємо те, що нам подобається!
– Які релізи запам’яталися за останній період?
– Korn випустив два сингли і думаю, що нова платівка буде дуже крутою! Ну й Metallica теж порадувала свіжими «Moth into Flame» та «Hardwired».
– Чи є українські гурти, які люблять та знають у Чехії?
– Jinjer! Ми з ними грали в Чехії на фестивалі. У нашій країні вони популярні!
– Чи відрізняються слухачі Західної Європі в порівнянні з Східною?
– Знаєш, у Чехії не так легко грати. Багато людей приходять на концерт, аби почути помилки чи якісь технічні несправності. Так, більшість розважаються на повну, а є такі, що просто сидять і чекають, коли в якоїсь команди почнуться зупинки чи промайне невдало зіграна нота, і починаються теревені… Слухачі Східної Європи не йдуть за цим. Вони приходять розважатись, їм більше потрібні атмосфера та відрив, ніж можливість спіймати музиканта на якомусь «фейлі». Думаю, в Україні таких слухачів дуже багато!


Гурт Alt. End (Київ, alternative/nu-metal):

- Розкажіть, як Вас «занесло» до Житомира?
– Це завдяки нашому менеджеру Домініці. Вона нас сюди заманила випити літр горілки (сміються).
– У якому стилі грає ваш гурт?
– Граємо в міру своїх можливостей. Думаю, це схоже на якусь «альтернативу». Простота в ритмах і грув – наш «коник».
– Чи гурт Alt. End має проблеми в поширенні своєї музики? Чи легко підкорюється вершина музичного Олімпу?
– Легше сказати, яких проблем не було (сміються). Завжди й усюди одні проблеми! Найважче – організаційні питання та налаштування звуку. Тим не менш, ми граємо. Якщо хтось прийшов на репетицію не в настрої – ми його швидко приводимо до тями!
– Як вважаєте, публіка в Києві відрізняється від житомирської?
– Мені здається, в Житомирі нас приймають набагато тепліше! Так, у нас поки що немає шоу, а там народу часто подобається, коли лампа на голову падає, оце круто!


Dead Puzzle (Житомир, melodic death metal):

- Розкажіть про свій гурт, що граєте і скільки років?
– Ми граємо з 2012 року. Починали з punk, зараз граємо hardcore melodic death metal. А чому цей стиль… Що виходить, те і граємо.
– Як думаєш, що публіка, яка прийшла сюди сьогодні, чекає від гуртів?
– Думаю, чекає драйву та музики, яку може дати наша сцена. Це дуже радує, що наші гурти починають виступати. Публіка тут більш лояльна, ніж у густонаселених містах. Усі починали з чогось, не всі ж одразу стають королями, тому нам приємно, як нас тут прийняли.
– Коли виходите на сцену, то за мету ставите не збитись і правильно зіграти партії чи відірватися на повну?
– Думаю, акценти ставимо на обох речах, бо треба й слідкувати за тим, як граєш, і відриватися!

Автор: Андрій Микитенко

  • Tweet

Alt.End Dead Puzzle Sunset Trail Інфорум Житомир