"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Барабанні палички: типи, факти, цікавості

drum-sticks-corbis-650-80

Роль ударника в рок-колективі завжди є суттєвою, особливо на живих виступах. Успіх будь-якого концерту визначається насамперед тим, наскільки добре «качає» ритм-секція: ударник і бас-гітарист. Якщо барабанщик грає незграбно – композицію не врятують ні віртуозні гітарні соло, ні чуттєвий та проникливий вокал.

Невід’ємним елементом успішної роботи ударника є вдало підібрані барабанні палички. Саме про них сьогодні йтиме мова.
Зараз на ринку представлений широкий асортимент паличок, які відрізняються за формою, довжиною, товщиною та матеріалом виготовлення.
Як художник має у своєму арсеналі багато пензлів, співак використовує різні модуляції голосу, так і барабанщик повинен мати різні види паличок для досягнення різних ефектів.
Тож розгляньмо основні питання, які постають перед барабанщиком при виборі паличок.
Розмір та маркування. У сфері продажу види барабанних паличок розрізняють за допомогою маркування. Воно складається з латинських букв і цифр.
3S, 2B, 5B, 5A та 7А – традиційна нумерація моделей паличок.
Цифра означає товщину (діаметр) палички. Чим більша цифра, тим менший діаметр. Так паличка 7А тонша за 5А, а 2В тонша за обидві попередні.
Буквені позначки вказують на тип музики, в якому палички мають використовуватися. Найбільш поширені в позначеннях букви “A” (Оркестр), “B” (Гурт), “S” (Вулиця).

Символ “N” в маркуванні барабанних паличок вказує на наявність нейлонового наконечника.
5А – найбільш поширений тип. Крім того, що вони найчастіше використовуються для виконання рок-музики, їх легко можна використовувати для будь-якого різновиду барабанної гри.
7А – менші та тонші, вони підходять недосвідченим драмерам та джазовим музикантам.
2В і 5В значно важчі двох інших типів, завдяки чому вони передають більше енергії та сили.
Форма та матеріал наконечника. Наконечники барабанних паличок бувають різних форм та розмірів. Від цього залежить інтенсивність, гучність та тривалість звуку.
Деякі барабанщики вважають, що природний звук дерев’яних наконечників кращий. Інші віддають перевагу наконечникам з нейлону, які роблять звук яскравішим та дзвінкішим, більш трешовим.
Нараховується 8 основних форм наконечників:

Приміром, овальний накінечник дає гарний збалансований звук, натомість жолудь робить його більш багатим та насиченим.
Обираючи барабанні палички також потрібно звертати увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. Здебільшого їх роблять з дерева. Від правильного вибору деревини буде залежати якість звуку й довговічність паличок.
Подібні варіанти виготовляють з таких порід деревини, як американський горіх, бук європейський, клен, дуб, граб, pao rosa.
Крім дерева, палички виготовляються також з поліуретану, вуглепластика або алюмінію. Усі вони відрізняються підвищеною довговічністю.
Найбільш бюджетним варіантом є барабанні палички, виготовлені з горіха, тому їх представлено на ринку найбільше. Але найдешевші – не означає найгірші. Якщо із самого початку сировина була якісною, то палички з горіха прослужать вам вірою та правдою не один сезон.
Окрім усього вищезазначеного, при виборі паличок треба звертати увагу на твердість та структуру деревини. Фактура дерева не повинна бути яскраво виражена, інакше такі палички швидко зіпсуються. Твердість дає більш яскравий тон, ширше розподілення звуку.
Поверхня може бути відшліфованою, лакованою або полірованою. Деякі барабанщики не люблять лаковані та поліровані палички, оскільки вони можуть вислизати зі спітнілих долонь під час гри.
Вага палички впливає на звук, силу й Вашу здатність її контролювати. В основному важкі палиці звучать більш «товсто» та голосно, а легші видають «тонкий» і м’який звук. У той час, як важкі підходять для тренувань та відпрацювання ударів, легкі частіше використовують для швидкої та інтенсивної гри.
Вибір паличок – це особиста справа кожного драмера, і кожен робить свій вибір в залежності від власних уподобань та стилю, в якому він грає.
В одну статтю не вмістити все, що можна написати про барабанні палички, тож чекайте продовження…

Автор: Анна Бабіч

  • Tweet

Ударні палички