Українська душа в закордонному тілі

0

Звідки пішов стереотип, що закордонне обов’язково краще, ніж Вітчизняне. Чому якщо спагеті, то італійські, якщо автомобілі, то німецькі, якщо фільми, то обов’язково зняті в Голівуді, а якщо музика, то взагалі зібрана з різних країн світу? І знову ж таки, вибираючи іноземний гурт, ви допускали, що там може бути частинка нашого – українського. Ви б хотіли, щоб так сталося?

Сподіваюся, що хотіли б, бо ж це цілком можливо. Так гітарист британського гурту The Ukrainians Пітер Соловка народився саме в українсько-ірландській сім’ї . У 1990 році він після співпраці з The Wedding Present вирішив створити власний гурт. Так з Леном Ліґґінсом та Романом Ремінес (які, до речі, взяли участь у записі альбому «Ukrainski Vystupy v Johna Peela» гурту The Wedding Present) утворилося тріо, яке почало працювати самостійно під ім’ям The Ukrainians. Спочатку гурт фактично жив на колесах і зосередився на живих виступах, причиною тому стали численні запрошення на фестивалі після успіху першого альбому, та в двохтисячному році поступово скорочу терміни перебування в поїздках і приділяє більше уваги запису нового альбому. Що стосується технічних моментів, то The Ukrainians працює в жанрі фольк-рок і може похвастатися як англомовними, так і україномовними композиціями.

Також частинка козацької душі живе в трьох хлопаках з польського гурту Enej. Петро та Павло Солодухи хоч народилися вже в Ольштині, але не забувають свого українського походження. В 2002 році вони з Лукашом Койрисом створили гурт, назва якого походить від імені головного героя «Енеїди» (автор Іван Котляревський). Згодом до них приєдналися інші учасники, одним з яких був Мирослав Ортинський. Він третій українець в гурті, народився у Львові, але сім’я виїхала жити до Польщі, коли йому було лише три роки. Музика Enej – це альтернативний рок, інспірований українськими народними мотивами з елементами ска, регбі та джазу.

Третім на сьогодні буде Стівен Тайлер. Так, саме той Стівен Тайлер, котрий є солістом культового американського гурту Aerosmith. Зовсім нещодавно він сам заявив про це на Московській сцені. Стів повідомив, що його бабуся – німкеня, а дідусь – українець. Зустрілися вони ще коли Україна і Росія були однією державою, а власне сам Тайлер виріс на українському борщі.

Що ж, світ тісний, тому знайшовши нового виконавця, відкривши для себе новий гурт, пам’ятайте – в ньому може бути частинка вашої рідної України.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні