Українські корені світової музики

0

У цій статті я вам розповім про музикантів, відомих в Україні, проте їхній етнічний зв’язок з Україною залишається для багатьох таємницею. Звичайно, ніхто не “робить” з них українців, проте така інформація може комусь і стане цікавою. То ж читайте.

Аарон Соловонюк

dmEWANpdNKs

Почнімо з барабанщика канадського року-гурту Billy Talent Аарона Соловонюка. Як не важко догадатися у ньому тече змішана єврейсько-українська кров, проте відомо і те, що його батько народився в Україні, а отже він канадець лише у першому поколінні. Власне, як і більшість учасників гурту, які мають індійське, польське і єврейське коріння. Аарон мріяв стати барабанщиком ще в юні роки і подарунок батьків у вигляді барабанної установки зробив його дуже щасливим. Наступним кроком стала робота в гурті «To Each His Own», який спочатку змінив назву на «Pezz», а згодом на всім відому «Billy Talent».

 

Ленні Кравіц

1cdcbbfbcb64f847628b1a8dce9843f4
Схожа історія і з цим музикантом. Його прадід по батьковій лінії переїхав з Києва до Нью-Йорку у пошуках кращої долі. Названо його було в честь дядька Леоніда Кравіца, який героїчно загинув під час Корейської війни. Звичайно, зовнішньо його важко віднести до слов’ян (цьому причиною стала генетика його матері із Багамських островів), проте під час приїзду в Київ у 2008 році він признався, що давно хотів зіграти на батьківщині предків і шукав для цього можливості. Також на концерті він сказав: “Приємно повернутися додому”, що має звичайно не пряме, а чисто символічне значення. А ще Ленні запитав, чи є тут люди з прізвищем Кравець, і коли вгору було піднято немало рук це здивувало Кравіца. Прізвище Кравець в Україні досить поширене.

Стівен Тайлер

355243ab05aaaa12b07a38e857bfab43
Американський музикант і вокаліст гурту «Aerosmith» Стівен Тайлер признався під час одного із своїх концертів в Москві, що він виріс на борщі. Думаєте варто дивуватися? Та ні. Справа в тім, що дідусь його по материнській лінії – українець. Якщо вам цього мало, то повністю ім’я цього легендарного музиканта звучить як Стівен Віктор Тайлер. Віктор? Збіг? Вам вирішувати.

 

Євген Гудзь

c4e960201cef
Вокалісту гурту «Gogol Bordello» Євгену Гудзю і не потрібне говорити про українські корені, все й так зрозуміло. Незважаючи на те, що його гурт існує з 1999 року, проте апогей популярності припав на 2007 рік, коли музикант активно співпрацював з Мадонною. Він навіть виконав з нею пісню “La Isla Bonita” на стадіоні Вемблі. Окрім цього, Євген записує пісні, зокрема українською мовою, і не соромитися свого коріння, що дуже похвально.

Avril Lavigne

wkd-sound-bites
Відверто кажучи, джерело цієї інформації не викликає довіри, але існує версія, згідно з якою прадід Авріл був офіцером царської армії, котрий емігрував спочатку з Одеси у Францію, а згодом до Канади. Прізвище в нього було Лавина, що для французькомовних людей складно вимовити, тому вони відкинули останню букву. Ось така цікава історія.

Автор:Роман Мельник


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Біла Вежа. Луцьк

27 березня став довгоочікуваним днем для багатьох жителів мальовничого міста Луцьк. Сюди завітав гурт «Біла Вежа». Що ж цікавого було на концерті, і чи все ...