Важка музика та сон. Чи легко спиться важкозвуковим людям?

0

«…Я прокинулася у пастці та з незрозумілим шумом біля вуха. “Чорт, — подумала я, — знову з навушниками заснула.” Сяк-так звільнилася від плутанини дроту, що встиг двічі закрутитися об мене. Вуха були приплющеними та боліли.»

Ідилічна картина, чи не так? Мабуть, кожен поціновувач музики опинявся у такій «пастці». Самопочуття після такого сну залежить від особливостей організму, також від стилю музики. Хоча ні, всі ми різні. Когось заколисують ніжні звуки Indi-rock, а інший пречудово засинає під death-metal. Справа смаку, так би мовити.

Та чи приносить відпочинок і користь сон з навушниками? Все залежить і від рівня фанатіння музикою, і від стажу піддослідного. Новачок у такій справі западає у такий собі напівсон-напівмарення, що, мабуть, схоже на дію якогось наркотику. Мозок просто не розуміє, чого від нього вимагають, і задіює певні відділи мозку по черзі, переходячи від сну до прослуховування музики. Але при багаторазовому повторенні такого мозок призвичаюється до подразника: тіло все ж засинає, і сон стає дедалі міцнішим та глибшим; організм починає повноцінно відпочивати, на відміну від стану, подібного похміллю, що з’являвся спочатку. Отже, якщо ви хочете спробувати послухати перед сном щось хардове, то краще не робіть цього, якщо у вас завтра іспит, — навіщо перенавантажувати і без того заповнений мозок. Набагато приємніше за спокійних обставин помріяти про щось гарне.

Взагалі, для повноцінного відпочинку мозку потрібно налаштуватися на сон. Консультант із сімейної медицини в Американському медичному центрі доктор Річард Стайлс зазначив: «Особливе значення має те, щоб перед сном мозок відпочив; таким чином, на початку самого сну він увійде у правильний хвильовий рух. Спокійні заняття, такі як читання або перегляд телепередач (але не жорстоких та особливо драматичних програм) допоможуть мозку правильно налаштуватися.» Спокійна музика також сприяє такому налаштуванню. А от ступінь “спокійності” визначатимете вже ви. Все ж, яким би ви не були рокером, та в якості колискової краще не слухати такої музики, від якої хочеться помахати хаєром.

Напевно, перед сном краще було б послухати концерт симфонічного оркестру чи Баха, але справжні металюги ніколи не зрадять собі на користь спокійного сну. Тож якщо у вас під рукою немає диску з класичною музикою, для нічного прослуховування цілком підійде System of a Down, хоча вас іноді турбуватимуть тривожні скрики Сержа.

Також цікаве питання: “Що ж сниться рокеру?”. Через стереотип рокера як неврівноваженої, злої та ображеної на весь світ людини будь-хто відповів би, що сняться йому якісь голуби з відкушеними головами, або ж той самий зомбі-апокаліпсис… Звісно, всяке може наснитися, та насправді наші сновидіння зазвичай приємніші. Наприклад, у сні може втілитися бажання потрапити на концерт улюбленого гурту або поспілкуватися зі своїм кумиром. Хіба випаде ще колись така можливість? От і залишається нам ходити на концерти хіба що уві сні.

У вказаному вище питанні кожен має суто свої переконання, засновані на власному досвіді. Я впевнена, що є люди, які не можуть навіть заснути без навушників, і є цілком протилежні їм. У будь-якому випадку, чи слухати важку музику перед сном, чи ні, — вирішувати вам.

Автор: Олена Грикун


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні