Важка музика та сон. Чи легко спиться важкозвуковим людям?

0

«…Я прокинулася у пастці та з незрозумілим шумом біля вуха. “Чорт, — подумала я, — знову з навушниками заснула.” Сяк-так звільнилася від плутанини дроту, що встиг двічі закрутитися об мене. Вуха були приплющеними та боліли.»

Ідилічна картина, чи не так? Мабуть, кожен поціновувач музики опинявся у такій «пастці». Самопочуття після такого сну залежить від особливостей організму, також від стилю музики. Хоча ні, всі ми різні. Когось заколисують ніжні звуки Indi-rock, а інший пречудово засинає під death-metal. Справа смаку, так би мовити.

Та чи приносить відпочинок і користь сон з навушниками? Все залежить і від рівня фанатіння музикою, і від стажу піддослідного. Новачок у такій справі западає у такий собі напівсон-напівмарення, що, мабуть, схоже на дію якогось наркотику. Мозок просто не розуміє, чого від нього вимагають, і задіює певні відділи мозку по черзі, переходячи від сну до прослуховування музики. Але при багаторазовому повторенні такого мозок призвичаюється до подразника: тіло все ж засинає, і сон стає дедалі міцнішим та глибшим; організм починає повноцінно відпочивати, на відміну від стану, подібного похміллю, що з’являвся спочатку. Отже, якщо ви хочете спробувати послухати перед сном щось хардове, то краще не робіть цього, якщо у вас завтра іспит, — навіщо перенавантажувати і без того заповнений мозок. Набагато приємніше за спокійних обставин помріяти про щось гарне.

Взагалі, для повноцінного відпочинку мозку потрібно налаштуватися на сон. Консультант із сімейної медицини в Американському медичному центрі доктор Річард Стайлс зазначив: «Особливе значення має те, щоб перед сном мозок відпочив; таким чином, на початку самого сну він увійде у правильний хвильовий рух. Спокійні заняття, такі як читання або перегляд телепередач (але не жорстоких та особливо драматичних програм) допоможуть мозку правильно налаштуватися.» Спокійна музика також сприяє такому налаштуванню. А от ступінь “спокійності” визначатимете вже ви. Все ж, яким би ви не були рокером, та в якості колискової краще не слухати такої музики, від якої хочеться помахати хаєром.

Напевно, перед сном краще було б послухати концерт симфонічного оркестру чи Баха, але справжні металюги ніколи не зрадять собі на користь спокійного сну. Тож якщо у вас під рукою немає диску з класичною музикою, для нічного прослуховування цілком підійде System of a Down, хоча вас іноді турбуватимуть тривожні скрики Сержа.

Також цікаве питання: “Що ж сниться рокеру?”. Через стереотип рокера як неврівноваженої, злої та ображеної на весь світ людини будь-хто відповів би, що сняться йому якісь голуби з відкушеними головами, або ж той самий зомбі-апокаліпсис… Звісно, всяке може наснитися, та насправді наші сновидіння зазвичай приємніші. Наприклад, у сні може втілитися бажання потрапити на концерт улюбленого гурту або поспілкуватися зі своїм кумиром. Хіба випаде ще колись така можливість? От і залишається нам ходити на концерти хіба що уві сні.

У вказаному вище питанні кожен має суто свої переконання, засновані на власному досвіді. Я впевнена, що є люди, які не можуть навіть заснути без навушників, і є цілком протилежні їм. У будь-якому випадку, чи слухати важку музику перед сном, чи ні, — вирішувати вам.

Автор: Олена Грикун


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Side projects Андрія Кузьменка

Привіт всім. Сьогодні ми поговоримо про людину, яка була щирою, справедливою та просто яскравою особистістю. Думаю, не важко здогадатися про кого йтиметься мова далі. Правильно, ...