Важке життя важкого металу. Part2.

0

На днях «мала вдачу» потрапити в декілька хейтерських спільнот. Знаєте, друзі, це дає такий же ефект, як після походу в цирк, бо таку кількість клоунів можна зустріти лише там і плакати від сміху, до речі, також. Отож, під враженнями вирішила таки написати другу частину на цю тему. Що ж, як казав наш улюблений Гагарін, поїхали:

Стереотип №6: Вся металічна музика подібна між собою.

Такс, такс, такс, як там справи у китайців? Бо ж, як на мене, цей міф подібний тому, що вони всі на одне лице, хоч насправді це не так. Звичайно, що всі люди подібні між собою, але ж ми без проблем розрізняємо своїх друзів… ну, до середини застілля точно, а далі вже як піде. Так само ми розрізняємо людей за расами. Але якщо говорити про метал, то тут буде доречніше порівняння не з расами, а з національностями. Так само, як українці відрізняються від німців деякими зовнішніми особливостями, так і серед метал-бендів ми бачимо, що музика одного і того ж жанру дуже відрізняється між собою, і називати її одноманітною, як мінімум, дивно і не дуже доречно.

Стереотип №7: Металічна музика пішла від африканських ритмів.

Можете не повірити, але читала навіть таке. Ні, звичайно, якщо розібратися, провести паралелі, скласти ланцюжок, то всі жанри пішли від того, що колись, сидячи в темних печерах, люди стукали палками по каменях, і так в ході еволюції музика перетворилася на те, що ми можемо чути зараз.

Але якщо говорити серйозно, то спочатку використовувалися негритянські мотиви у блюзі, який, як відомо, в основному грали темношкірі. Та згодом, коли блюз почали виконувати представники європеоїдної раси, внаслідок численних метаморфоз він перетворився на музику тих жанрів, які ми з вами маємо можливість слухати і любити.

Стереотип №8: Металісти брудні, носять жахливий одяг та дивні зачіски, а також влаштовують бійки та погроми під час концертів.

Ох, одна із двох улюблених тем, але давайте коротко і лаконічно. Судячи з усього, неохайні люди, які слухають будь-який інший жанр музики, нікому не заважають, ніхто їх не помічає, існують собі преспокійно і радіють життю, а, до речі, відсоток «нерях» серед металістів точно такий самий, як і серед звичайних людей. Дивні зачіски… тут мова йде зазвичай про ірокези, які ніяким боком не стосуються Heavy Metal і притаманні в більшості панкам. А от для металістів типовим є довге волосся до плечей або ж нижче. Теж не добре? Тобто довге волосся більшості священнослужителів нікому не заважає, а як металіст – так все, погано? Нелогічна логіка виходить, друзі. Що стосується макіяжу та косух, то зараз це швидше виняток, ніж правило, а погроми… всяке трапляється, тому не слід валити все в одну купу.

Стереотип №9: Метал-гурти співають лише про секс і насилля.

Так, є деякі з такою тематикою. Не сперечаюсь, не заперечую. Та давайте не рівняти всіх під одну штахету, тому що тематика цього жанру дуже різноманітна:

Соціальні тексти – висвітлюють людські вади, такі, як жадібність, злість, грубість, жорстокість, та суспільні вади – війни, влада грошей тощо.

Тексти, що стосуються особистості – тобто основною темою є внутрішній світ ліричного героя, емоції, які він переживає. До речі, тему «кохання» можна навіть відокремити від цього розділу.

Філософські тексти – часто висвітлюють думки про сенс життя, релігію та бачення світу. Інколи до цього розділу відносять ще й роздуми про смерть.

Містика – це, звичайно, Сатана, різні чарівники, демони та інші казкові істоти, за які гурти частенько передчасно записують в сатаністи, навіть не розібравшись з суттю тексту і тим, що в більшості там застереження, а не заклик до подібної культури.

Фентезі – було б дивно, якби це літературне віяння не зачепило метал, то ж ми можемо знайти в деяких текстах і гоблінів, і гномів, і ельфів.

Насилля – якщо прослухати пісні з подібною тематикою, то можна зрозуміти, що там  не підштовхують до насилля, а навпаки намагаються якось застерегти від цього.

Стереотип №10: Метал не має нічого спільного з класикою.

Взагалі не можу зрозуміти сенсу цього стереотипу. Класика – це один жанр, метал – це зовсім інший. До речі, в жанрах джаз, блюз, реп тощо особисто я не так часто зустрічаю класику, а ось що стосується металу, то є доволі багацько метал-каверів на відомі класичні твори, тому цей стереотип, мабуть, є найбільш безглуздим серед тих, які зустрічаються.

Що ж, хочеться побажати, щоб хейтери не зустрічалися у вашому житті, а якщо так трапляється, обходьте їх стороною, бо дискусії з ними не матимуть ніякого результату.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Гурт Defactorial. Погляд на схід сонця

Молодість, запальна енергетика та ентузіазм роблять дивовижні речі. Саме вони надихають на нові звершення та прийняття нових викликів долі. Ці складові безумовно лягають в основу ...