Важке життя важкого металу. Part2.

0

На днях «мала вдачу» потрапити в декілька хейтерських спільнот. Знаєте, друзі, це дає такий же ефект, як після походу в цирк, бо таку кількість клоунів можна зустріти лише там і плакати від сміху, до речі, також. Отож, під враженнями вирішила таки написати другу частину на цю тему. Що ж, як казав наш улюблений Гагарін, поїхали:

Стереотип №6: Вся металічна музика подібна між собою.

Такс, такс, такс, як там справи у китайців? Бо ж, як на мене, цей міф подібний тому, що вони всі на одне лице, хоч насправді це не так. Звичайно, що всі люди подібні між собою, але ж ми без проблем розрізняємо своїх друзів… ну, до середини застілля точно, а далі вже як піде. Так само ми розрізняємо людей за расами. Але якщо говорити про метал, то тут буде доречніше порівняння не з расами, а з національностями. Так само, як українці відрізняються від німців деякими зовнішніми особливостями, так і серед метал-бендів ми бачимо, що музика одного і того ж жанру дуже відрізняється між собою, і називати її одноманітною, як мінімум, дивно і не дуже доречно.

Стереотип №7: Металічна музика пішла від африканських ритмів.

Можете не повірити, але читала навіть таке. Ні, звичайно, якщо розібратися, провести паралелі, скласти ланцюжок, то всі жанри пішли від того, що колись, сидячи в темних печерах, люди стукали палками по каменях, і так в ході еволюції музика перетворилася на те, що ми можемо чути зараз.

Але якщо говорити серйозно, то спочатку використовувалися негритянські мотиви у блюзі, який, як відомо, в основному грали темношкірі. Та згодом, коли блюз почали виконувати представники європеоїдної раси, внаслідок численних метаморфоз він перетворився на музику тих жанрів, які ми з вами маємо можливість слухати і любити.

Стереотип №8: Металісти брудні, носять жахливий одяг та дивні зачіски, а також влаштовують бійки та погроми під час концертів.

Ох, одна із двох улюблених тем, але давайте коротко і лаконічно. Судячи з усього, неохайні люди, які слухають будь-який інший жанр музики, нікому не заважають, ніхто їх не помічає, існують собі преспокійно і радіють життю, а, до речі, відсоток «нерях» серед металістів точно такий самий, як і серед звичайних людей. Дивні зачіски… тут мова йде зазвичай про ірокези, які ніяким боком не стосуються Heavy Metal і притаманні в більшості панкам. А от для металістів типовим є довге волосся до плечей або ж нижче. Теж не добре? Тобто довге волосся більшості священнослужителів нікому не заважає, а як металіст – так все, погано? Нелогічна логіка виходить, друзі. Що стосується макіяжу та косух, то зараз це швидше виняток, ніж правило, а погроми… всяке трапляється, тому не слід валити все в одну купу.

Стереотип №9: Метал-гурти співають лише про секс і насилля.

Так, є деякі з такою тематикою. Не сперечаюсь, не заперечую. Та давайте не рівняти всіх під одну штахету, тому що тематика цього жанру дуже різноманітна:

Соціальні тексти – висвітлюють людські вади, такі, як жадібність, злість, грубість, жорстокість, та суспільні вади – війни, влада грошей тощо.

Тексти, що стосуються особистості – тобто основною темою є внутрішній світ ліричного героя, емоції, які він переживає. До речі, тему «кохання» можна навіть відокремити від цього розділу.

Філософські тексти – часто висвітлюють думки про сенс життя, релігію та бачення світу. Інколи до цього розділу відносять ще й роздуми про смерть.

Містика – це, звичайно, Сатана, різні чарівники, демони та інші казкові істоти, за які гурти частенько передчасно записують в сатаністи, навіть не розібравшись з суттю тексту і тим, що в більшості там застереження, а не заклик до подібної культури.

Фентезі – було б дивно, якби це літературне віяння не зачепило метал, то ж ми можемо знайти в деяких текстах і гоблінів, і гномів, і ельфів.

Насилля – якщо прослухати пісні з подібною тематикою, то можна зрозуміти, що там  не підштовхують до насилля, а навпаки намагаються якось застерегти від цього.

Стереотип №10: Метал не має нічого спільного з класикою.

Взагалі не можу зрозуміти сенсу цього стереотипу. Класика – це один жанр, метал – це зовсім інший. До речі, в жанрах джаз, блюз, реп тощо особисто я не так часто зустрічаю класику, а ось що стосується металу, то є доволі багацько метал-каверів на відомі класичні твори, тому цей стереотип, мабуть, є найбільш безглуздим серед тих, які зустрічаються.

Що ж, хочеться побажати, щоб хейтери не зустрічалися у вашому житті, а якщо так трапляється, обходьте їх стороною, бо дискусії з ними не матимуть ніякого результату.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Red Alert Open Air Festival

Яскраве пекуче сонце. Берег моря. Шум води. За декілька десятків метрів рок-сцена. В тебе в руках брошурка із списком більше п’ятдесяти гуртів. Збоку лежить квиток ...