Важке життя важкого металу

0

Говоріть про Heavy Metal, навіть якщо ви орієнтуєтесь в цьому жанрі зовсім трішки. Це прабатько, прадід, прапрадід більшості сучасних жанрів року, і якби ми уявляли їх в людській подобі, то «хеві метал» був би стареньким дідусем на подобі Гендальфа, але ще явно з порохом в порохівницях. Та, на жаль, не так вже й легко живеться йому й, як наслідок, гуртам, які працюють в цьому жанрі, бо ж стереотипи точать його, мов жуки-короїди. Тож давайте сьогодні спростуємо деякі з них.

Стереотип №1: «Металічна» музика шкідлива для здоров’я.

Це настільки заїжджена тема, що суперечки часто закінчуються нічим, бо починають їх люди, яким ви ніколи в житті нічого не доведете. Зазвичай вони використовують два аргументи: «ну, вона ж гучна, це шкідливо для слуху» і «ну, проводили експеримент, вмикали таку музику в корівнику, і після цього корови ставали дратівливими та давали менше молока». По-перше, будь-який жанр музики буде шкідливим, якщо ви ввімкнете її на всю гучність і будете стояти максимально близько до динаміків. По-друге, якщо поставити корову на задні ноги, вона так само стане дратівливою і даватиме менше молока, та це ж не означає, що ми маємо задля користі ходити навкарачки.

Стереотип №2: Heavy Metal з’явився в Америці.

Повна нісенітниця. Метал з’явився у Великобританії. Всі три перші тяжкі гурти – Black Sabbath, Deep Purple і Led Zeppelin – родом звідти. Наступні типу Judas Priest і Iron Maiden теж британці. Власне, британські тяжкі гурти складають приблизно половину в списку «хеві метал» знаменитостей. Інші ж 50% ділять між собою Німеччина, США, Швеція та інші країни.

Стереотип №3: Метал отупляє.

Метал поширений серед студентів, а ще частіше серед студентів технічних вузів. То ж якщо ви вважаєте їх «соціально неблагонадійними», тоді цей міф близький до істини, але насправді метал через високу швидкість виконання важкий для сприйняття, тому розумово відсталі вкрай рідко слухають музику в цьому жанрі.

Стереотип №4: Металічна музика позбавлена будь-якого роду мелодії.

Справді, при першому, другому, десятому прослуховуванні це може здатися саме так. Але ж ніхто не казав відразу «кидатися у всі тяжкі». Краще розпочати з більш легких стилів року (тієї ж альтернативи) і поступово наближатися до Heavy Metal. Так людина зможе відчувати і ритм, і мелодію, і настрій.

Стереотип №5: Культурна людина ніколи не стане слухати метал.

Насправді культурна людина ніколи не стане нав’язувати іншим свою суб’єктивну думку, навідріз відмовлятися від хоча б поверхевого пізнання інших культур, бо ж якщо плануєте з чимось боротися, то треба хоча б знати з чим.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні