Відео-кліп як норма музики

0

Перегляньте свій плей-лист. Сотні треків з вашого аудіосписку створюють ваш настрій, змушують сумувати або навпаки – радіти, окриляють та надихають. Головна перевага музики в тому, що вона абстрактна й здатна не тільки переказувати сюжет, а й створювати неповторну атмосферу. Й аби відтворити в повному обсязі цю атмосферу в пригоді музикантам стає такий жанр як відео.

Виконавці завжди шукали нові можливості доносити свою творчість слухачам. З появою кіно й телебачення стало можливим презентувати музичне мистецтво з екранів й справжнім проривом були музичні відео-кліпи. Тепер музику можна було не тільки слухати, а й ще дивитися, що не менш важливо.

Спочатку переважна частина музичних відео представляла з себе не більше ніж концертний виступ відображений на кіноплівці, хоча такий жанр відео й зараз часто використовується, наприклад «MORPHINE SUFFERING» – Небо Пробачить.

Проте зі зростанням популярності музичних гуртів 60-70-х років, таки як «The Beatles», «The Doors», «The Rolling Stones», «Pink Floyd», «Queen» та інших, звичайні концертні номери стали трансформуватися у ніщо інше як перші промо–ролики. Окрім музичної складової вагомим внеском в відео безперечно є робота режисера, його прочитання музичної композиції. Так був закладений фундамент музичної відео індустрії. Ротацій пісень на телеканалах поступово ставало все більше. А з появою телеканалу «MTV» в 1981 році, розпочалася ера 24-годинного музичного мовлення по телебаченню. Й саме тоді світ відкрив для себе музичні відео в такому вигляді, в якому ми звикли їх бачити.

Але час минав. Поступово інтерес до колись «новаторського» став спадати й відтепер відеокліп це звичайне явище, ба більше здивувати глядача стає все складніще. Далеко не завжди кліпи, навіть відомих гуртів, транслюються по телебаченню хай відео зроблене добре та якісно. Проте в сучасну епоху «Інтернет технологій» за основу реалізації своєї творчості артисти все одно беруть кліпи. Для чого вони це роблять? Саме це ми зараз й з’ясуємо!

По-перше музичні відеокліпи легко доносяться до глядача тому їх популярність і затребуваність для виконавця очевидна. Знаходячись на стику безлічі жанрів та технік кліпи помітно вирізняючись своєю стислістю й ємністю, залишаючи місце для розвитку й вдосконаленню. Наприклад, як проста й весела відео робота гурта «The Bajikans» на пісню «Comeongetyou».

По-друге варто відмітити, що прогрес «відео» сфери не стоїть на місці й усі новаторські ідеї і технології неодмінно будуть використані режисерами при створенні нових музичних кліпів. І це є одним з тих основ які протягом ще довгого часу будуть залишати кліпи затребуваними в музичному середовищі. Так приємно здивували усіх своїм незвичним кліпом на пісню «Knokke Knokke» хлопці з гурту «Brunettes Shoot Blondes».

Також кліп є певною візитівкою виконавця. Часто буває, що слухаючи пісню людина навіть не уявляють хто є її виконавцем. Незвичний вокал чи музика створюють неоднозначну й невизначену думку. А так як створення музики є кропітким процесом, в який окрім фізичної сили додається ще й душа, через що своєю відеороботою артист може показати справжнього себе публіці. Наприклад дебютний кліп брутальних «Jinjer».

Всім відомий факт, що деякі люди засвоюють інформацію краще, якщо вона подається наочно. Тому аби їм запам’ятати пісню, достатньо подивитися відеокліп. Переглянувши кліп слухач стане інакше, по-новому відчувати пісню улюбленої групи. Вона стане частиною унікального творчого світу гурту.

Окрім безлічі плюсів знайдеться й хоча б один мінус, така собі ложка дьогтю. Усі люди – окремі особистості, у кожного свій смак, своя уява та переставлення пісні, тобто кожен слухач уявляє пісню по-своєму. Пройнявшись піснею слухач може інколи й суб’єктивно, але зрозуміти зміст інакше аніж як хотів це донести виконавиць. При цьому розуміння може час від часу змінюватися в залежності від настрою слухача.

Відео-кліп залишається невід’ємним атрибутом творчості кожного виконавця. І сьогодні ці маленькі кінокартини, це не тільки певна ідею й атмосферу пісні, поряд з цим відео-кліп – важливий інструмент за допомогою якого виконавець може підкреслити особливість майбутньої події, чи то презентації альбомів, чи синглів, чи майбутніх виступів.

Кір Болтков | Крок-у-Рок


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Топ-3 костюми на Halloween

  Halloween або Відьомська ніч в останні роки набирає популярності на теренах України. По-своєму, не за стандартними традиціями люди розпочинають влаштовувати певні дійства та вітати ...