Vivienne Mort: Готика-тур. Спеціальне інтерв’ю для «Крок у ROCK».

1

Цієї осені відбувся реліз платівки, яку ми не могли оминути стороною, – «Готика» від київського інді-гурту «Vivienne Mort». Нині триває всеукраїнський Готика-тур на підтримку альбому.
Більша частина концертів відіграна, попереду – 6 міст України та європейська частина туру.
Ми зв’язались з Даною, лідером гурту, автором текстів та музики, щоб задати кілька питань спеціально для журналу «Крок у ROCK».

Крок у ROCK: — Ким ти хотіла стати в дитинстві?

Дана: — В дитинстві мені деякий час було дуже радісно, і я взагалі не думала кимсь ставати. Скажіть усім, що це найгірше питання, яке можна задати дітям. “А ким ти хочеш стати? Яка ти вже нєвєста!” Відпустіть їх жити, і вони всі уявлятимуть себе на сцені, але зіграють самих себе, а ми повідкриваємо роти.

Крок у ROCK: — Що вперше надихнуло тебе на створення пісні?

Дана: — Я не пам’ятаю. Але тоді для приходу натхнення мені було досить подивитися одну серію Качиних історій.

Крок у ROCK: — Назви декілька гуртів/вокалістів, які вплинули на твій особистий стиль?

Дана: — Eminem, К. Мєладзе, Й. С. Бах

Крок у ROCK: — У якому віці ти зрозуміла, що хочеш стати музикантом (що спонукало зайнятись мистецтвом професійно)?

Дана: — Я була класичною дитиною з ДМШ. Мене туди відвели в 5 років. Було класно співати пісні і грати Баха. Я з ним часто плакала: “Бах, Бах, скажи, як можна було так красиво написати?” А все решта напрягало, бо забирало мій дитячий час. Вокальні конкурси, білі колготи. За рік до закінчення я кинула музикалку, щоб піти на карате. Тому я не можу назвати себе професійним музикантом, в них рідко в приоритеті карате. (Хоча я і закінчила потім музичний інститут).

У 10 років я побачила, що можна самій писати пісні і писала по одній-дві пісні в день. Тексти, переважно, були про те, що схвилювало мене за день. “Вона дивилася, як він влюбився, а на прольоті знайшли шприци…” Якось ці пісні і затягнули мене.

Я хочу життя. Мені більше дається сприймати життя через мистецтво і легше дається висловитися ним же. Коли хочеться написати пісню, я не можу її не написати.

Крок у ROCK: — Улюблене місце/місто, в яке завжди хочеться повертатись після виступів?

Дана: — Поки що мені подобається повертатися на виступи. Зараз ми завжди подорожуємо в гарних умовах, тому після виступів я не тягнуся до домашнього затишку.

Крок у ROCK: — Цікаві моменти та курйози, що запам’ятались з першого виступу на сцені?

Дана: — На першому виступі ми не вміли грати. На якомусь з останніх на сцені за кулісами лежало копчене сало. І те, і інше – наші дуже характерні національні ознаки.

Крок у ROCK: — Учасником якого гурту ти б хотіла стати (виступити один раз в якості вокаліста)?

Дана: — Якщо один раз, то таких гуртів сто! Може, Earth, wind and Fire або Джіпсі Кінгс. Як кажуть, один раз не ZZTop.

Крок у ROCK: — Фестиваль, на який би хотів потрапити гурт «Vivienne Mort»?

Дана: — Я б хотіла на якийсь справжній літній фестиваль, щоб співати і дивитися на море. “Пісні моря” або “MusicadelMar”. Якщо хочете, ви можете порадити нам щось. Ми дуже любимо фестивалі.

Крок у ROCK: — Як стати учасником гурту Vivienne Mort?

Дана: — Якщо хтось вже чує свої партії в нашій музиці — нехай показує. А ще передайте всім, що ми часто шукаємо бас-гітариста.

wuYYrZGj9h4

Крок у ROCK: — Що було першим – Риба чи риб’яча ікра?

Дана: — Ніби як те питання про курку і яйце, але про рибу та ікру? Я одразу тебе розгадала. Мабуть, риба. Чи це було у КВНі? Юніор-група? Думаю, риба.

Крок у ROCK: — Запорука гарного настрою на день?

Дана: — Подумай, що він закінчиться вже сьогодні. Невже твій поганий настрій такий цінний, щоб пропустити цілий день?

Крок у ROCK: — Як тримаєш себе в фізичній формі?

Дана: — Я не взірець користування своєю фізичною формою. Але якщо питання загальне, щодня займаюся йогою, бігаю, ще дещо.

Крок у ROCK: — Чи не хочеться зробити звучання в наступному альбомі важчим?

Дана: — Це ще для чого?

Крок у ROCK: — Що для тебе є найдорожчим на даний момент?

Дана: — Люди.

Крок у ROCK: — Загалом, життя – страждання чи задоволення?

Дана: — Як ти захочеш.

Крок у ROCK: — Які стилі музики тобі подобаються найбільше і чому?

Дана: — Для мене існує два стилі: “подобається” і, як каже один мій друг, “сирувато”. Якщо музика здатна щось змінити в моїй свідомості, я ціную та поважаю її.

Крок у ROCK: — Плани на майбутнє (після закінчення концертного туру).

Дана: — Ми зробимо невелику паузу та почнемо запис наступного альбому. На ньому буде багато пісень, які я люблю. Цей альбом ми запишемо так, щоб нам самим хотілося його слухати.

Крок у ROCK: — Остання книга, яку прочитала/що порадиш прочитати рокерам?

Дана: — Останньою я читала “Сповідь” Блаженного Августина. Цього я не пораджу жодному рокеру та й взагалі. Але рокерам? Хто я така, щоб радити читання рокерам? Можу запропонувати біографію Джима Моррісона, автор Денні Шугерман. Це як погляд на Блаженного Августина зі сторони.

Крок у ROCK: — Що ти можеш побажати українцям, з огляду на ситуацію, яка відбувається зараз?

Дана: — Я бажаю людям жити і діяти в областях, які входять в їх коло впливу. Ситуація по телевізору ніяк не входить в коло впливу українців, більше того, якби не було ЗМІ, кожен би знав тільки свою власну ситуацію (“я жадібний”, “я ніколи не закохувався”, “я брешу людям”). Не давайте політтехнологам копирсатися у ваших головах, це не ті, хто здатні правильно просвітити наш темний простір. Скільки б ми не чіплялися за зовнішні проблеми, що об’єднують нас, глибинне бажання бути справжніми об’єднає нас набагато більше. І будь-ласка, українці, почніть посміхатися одне одному в метро.

Крок у ROCK: — Побажання читачам журналу «

Крок у ROCK».

Дана: — Крок – це добре. Ваші кроки – справа ваших ніг. Ваш погляд – тільки вперед. Увесь світ вболіває за вас, будьте сміливими.

 

Автор: Андрій Микитенко

 

А нам залишається нагадати, що центральною точкою Готика-туру є 6 грудня, концерт в Будинку освіти та культури «Майстер-клас»(м. Київ).
Детальна інформація про концерт тут:
http://vk.com/vivienne_mort_gotyka_kyiv
http://m1.tv/events/show/6129

 


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

В гостях у гурту «ВЕРЛІБР»

Коли вперше стикаєшся з «живим» інтерв’ю, то звісно задумуєшся – як зробити його цікавим, оригінальним і успішним. Нестандартні запитання? Особлива атмосфера? Правильний підхід? Ні, ні ...