"КРОК У ROCK"


Офіційний сайт журналу "Крок у Рок"

Vivienne Mort – Rósa

vivienne-mort-2016-rsa-1458118234a - копия

15 березня 2016 року улюблений всіма гурт  Vivienne Mort випустив довгоочікуваний міні-альбом “Rosa”, у який увійшли сім пісень, включно з інтро та аутро-треками та оприлюдненою швидше композицією під назвою “Пташечка”. Записаний він був у студії   звукозапису Revet Sound під керівництвом звукорежисера Сергія Любинського, а видав міні-альбом лейбл Enjoy Records.  Назва цього EP має символічне значення. За словами самих музикантів квітка Rosa складається з пелюсток, які символізують людей в жили яких потрапляє одна і та ж кров. А коріння цієї дивної квітки прямує в небо. Як зазначила Даніела Заюшкіна,(яка і є авторкою текстів), весь альбом  має спільну  ідеєю – об’єднати людей навколо прагнення миру і любові, а також мотивувати людей до боротьби із життєвими труднощами на не простій ниві життя.

А тепер трошки б хотілося розповісти про лірику цього міні-альбому.

У пісні “Той, хто рятує імена” порушена тема Бога разом із власним впливом його на людське життя. Цікава думка, яка прозвучала в пісні це те, що є, за кожний відповідатиме за власні вчинки. Все ж таки людське життя є недовготривале, як і життя квітки… Для мене ця пісня стала такою молитвою-роздумом під чудову органну музику, яка додала атмосферності цим думкам і змусила подивитися на життя трішки під іншим кутом.

Композиція “Хто ти такий?” ніби продовжує те, про що велася мова в попередній пісні. Тут більший акцент зроблений на тому, що зрозуміти Богу неможливо, проте завдяки ньому ми не боїмось вірити і йти вперед. А ще тут згадано міф  Давньої Греції про те,що людство пішло від подружжя Девкаліон і Пірра,які за наказом богів після потопу  кидали за спину камені, які перетворилися на нове покоління людей і біблійну історію про воскресіння Ісуса Христа, про яке він попереджав своїх апостолів, і які цього так і не зрозуміли вчасно. А закінчення цієї душевної пісні припадає на відому католицьку секвенцію “Dies irae”,яка довгий час були складовою заупокійної меси

Наступна пісня “How” ведеться від імені волелюбного члена племені апачі. Апачі це кочові племена, аборигени Північної Америки, які під час ворожнечі з іспанцями практично були знищені. Проте завжди на зміну важким моментам життя , приходять краще часи, як і на зміну зимі приходить весна, яка своєю красою “перетворює людей на квіти”.

Для мене пісня “Пам’ятаєш” склала найбільше враження і дала найбільше тем для думок. По-перше, в ній зачеплена болюча для всіх тема пошуків самого себе в життя, яке залежить від багатьох факторів. Також тут присутня  прекрасна тема батьківства і те, що “ти став дорослим, коли вперше стримав дитячий плач. ”. І нарешті тема щирості і того, що варто розкривати своє серце, незважаючи на те, що можливо нас очікує розчарування. В мене на хвилиночку промайнула думка, що це не пісня, а філософський роман з безліччю сюжетних ліній і різноманітних життєвих “поворотів”.

І нарешті любима багатьма “ Пташечка”. Це одна з найніжніших пісень, які мені довелося чути. Вона є трішки ліричним виступом від серйозних тем, які зачіпають попередні пісні. Неважко догадатися, що під пташкою розуміється дівчина, яка любить хлопця і без нього вона “як без місяця зоря ”. Але при цьому вона, як і кожна пташка, любить волю і воля для неї це багато означає.

Признаюсь, що цей міні-альбом вийшов настільки емоційно потужними і філософським, що важко про нього писати. Чесно. Коли ти намагаєшся зосередитися на одній думці, то одразу композиції тобі дають теми для інших роздумів. І так постійно. Це наче це інтелектуальна і естетична їжа, якою намагаєшся насолодитися і смак якої відрізняється від того,що ти їси кожного дня. Такий вийшов собі делікатес,просякнутий запахом квітів і весни.

Автор:Роман Мельник

  • Tweet