Пост-хардкор як ера, як жанр, як стиль життя…

0

Як ви вже могли зрозуміти, радувати ми сьогодні будемо наших пост-хардкорщиків. Post-hardcore – музичний жанр, батечком якого можна впевнено назвати хардкор-панк. Більшість виконавців цього жанру з’явилися ще на хардкор-сцені та в остаточно сформувалися приблизно в середині-кінці 1980-х років на теренах США. Це один з небагатьох жанрів або піджанрів року, які виникли не у Великобританії чи в загальному на теренах Європи.

Власне ми бачимо, що пост-хардкор розпочав свій шлях відносно недавно, та вже встиг стати не просто жанром, а окремою ерою, стилем життя. Він захоплює людські серця та душі чергуванням чистого вокалу та скріму. Типовим для нього є чіткий ритм і важкий інструментальний акомпанемент, основою якого є гітарні рифи.

Чим же пост-хардкор відрізняється від хардкор-панку? Як віщає одне із першоджерел, нові пост-хардкорові гурти давали і дають вихід своїй енергії, граючи у важкому динамічному стилі, що відходить від суворих хардкорових правил – грати швидко і гучно. До того ж вокалісти багатьох з них доносили сенс своїх текстів пошепки, проникаючи прямо в душу не гірше, ніж шаленим криком. І замість того, щоб дотримуватися обмежень хардкору, музиканти розширили його за межі важких акордів і вокалу, поєднуючи більш творчі шляхи для виходу енергії панк-року.

Розповідати всю історію пост-хардкору я не бачу сенсу, бо це довго, нудно і нагадує уроки або лекції історії в навчальних закладах. Хоча, роблячи такий собі ліричний відступ, скажу, що у свій час знання історії розвитку рок-музики мені добряче так допомогло, бо ж усі історичні події, які ми вивчали в десятому та одинадцятому класі, я будь-якими способами приплітала до рокових дат. Те саме роблю і зараз, а оскільки не являюсь фанатом історії, та своє життя доводиться зв’язувати саме з нею, то впевнено можу сказати, що при вивченні ХХ-ХХІ століть це єдине, що рятує. АЛЕ… якщо ви не знаєте історії розвитку рок-музики, не збиралися навіть цікавитися нею, а зараз різко захотіли поєднувати шкільну програму разом з нею, щоб легше запам’ятовувалося, то не треба, бо зробите тільки гірше.

Та якщо коротенько, то, народившись три десятиліття тому на вашингтонських сценах, маленький пост-хардкор ріс, мужнів, переживав злети і падіння, як і кожен з вас. І ось зараз цей солідний, емоційний «молодий жанр» подорожує по всьому світу із двійком своїх дітей – емо та скрімо та заходить у будинки шанувальників. Тому коли він постукає у ваші двері, не бійтеся йому відчинити.

Автор: Оксана Домашина


Про Автора

Comments:

Коментарі відсутні

Буремний Край крізь Тінь Сонця

Кожен слухач важкого формату музики стовідсотково хоч краєчком вуха щось чув про гурт Тінь Сонця, бо ця музична формація почала свій творчий шлях ще наприкінці ...